Menu
WeddingMag
Po svatbě

Svatební cesta: 10 úžasných destinací pro líbánky snů

Martina Mádlová

Martina Mádlová

23. 7. 2018

V minulosti byly líbánky především časem, kdy se novomanželská dvojice poznávala. Dnes jsou spíše branné jako možnost odpočinout si a na chvíli utéct z kolotoče povinností, stresu a shonu. Novomanželské dvojice už často bývají zajištěné a mohou si dovolit klidně i luxusnější a nákladnější cestu. Podívejte se na úžasné destinace, kde můžete strávit ideální líbánky se svým milým.

1. Maledivy

Svatební cesta

Na Maledivách zažijete skutečně líbánky snů.

Maledivy jsou rájem pro všechny zamilované. Nachází se 451 km od Jižní Indie a často je to první destinace, kam se zamilované páry vydávají. Nádherná příroda, kilometry písečných pláží, azurové moře i neuvěřitelný podvodní svět dělají z této země skutečný ráj na zemi.

2. Bali

Svatební cesta

Romantika na listech palmy může na Bali čekat i na vás.

Úchvatná krajina, přátelští lidé a luxusní ubytování. To je mnoho důvodů, proč sem vyrazit na svatební cestu. Užijte si klasickou balijskou masáž se svým manželem, prohlédněte si některý z hinduistických chrámů nebo se účastněte některé z oslav, které tady na ostrově nikdy nekončí. Zde se totiž slaví skoro pořád.

Svatební cesta v Čechách? Dobrý nápad

3. Seychely

Svatební cesta

Romantická večeře při svíčkách na pláži není na Seychelách žádný problém.

Seychley se řadí mezi nejlepší destinace pro zamilované páry. Hodí se především pro milovníky exotiky a pro ty, kdo rádi objevují podmořský svět. Hotely jsou zde velmi luxusní, obklopené svěží zelení. Můžete se opalovat na písečné pláži, jít si zahrát golf nebo se jen tak povalovat u bazénu, které většina rezortů má.

 4. New York

Svatební cesta

Po ulicích pulzujícího New Yorku se můžete prohánět i luxusní limuzínou.

I když New York není klasická destinace pro zamilované páry, jistě si zaslouží svou pozornost. Je ideální zejména pro ty, kdo milují pulzující městský život a zde najdou skutečně vše, co jim město může nabídnout. Projděte se Central Parkem, navštivte Guggenheimovo Muzeum, podívejte se na Empire State Building a nezapomeňte na Sochu Svobody. A kde se ubytovat? Zkuste luxusní hotel The Surrey na Upper East Side, kde bydlí nejvlivnější a nejslavnější osobnosti z celého New Yorku.

5. Mauricius

Svatební cesta

Mauricius je dokonalou oázou klidu a pohody.

Stejně jako Maledivy nebo Seychely i Mauricius je ideálním líbánkovým místem. Zamilované páry těsně po svatbě sem jezdí velmi často. Na ostrově se můžete opalovat na bílých plážích, trávit čas v nádherném moři nebo pozorovat fascinující západ slunce. Potěší vás i bohaté kulturní programy a zastoupení mnoha náboženství od budhistických chrámů až po hinduisty.

Svatba na pláži není jen pro nejbohatší“. Tipy, jak si ji dopřát?

6. Thajsko

Svatební cesta

Thajsko je nádhernou zemí jako stvořenou pro svatební cestu.

Milujete Thajsko a jejich usměvavou a vstřícnou povahu? Pak je přesně tohle ta ideální destinace pro vás. O jejich bohaté gastronomii, architektuře a kultuře ani nemluvě. V Thajsku moudrý člověk nikdy nespěchá a nic neláme přes koleno. V této zemi platí jedno skvělé rčení: „Co můžeš udělat dnes, můžeš stejně dobře udělat i zítra“. A je to naprostá pravda.

7. Tahiti

Svatební cesta

Objevte krásy podmořského světa na Tahiti spolu s mužem svého života.

Na ostrovech pod rovníkem v Jižním Pacifiku je v kterémkoliv období v roce stálá průměrná teplota 24,7 °C a moře má příjemných 26 °C. Všechny ostrovy jsou sopečného původu. Protože byly osídlené až později, naleznete zde velmi luxusní resorty. Za pobyt zde si tedy připlatíte, ale rozhodně nebudete peněz litovat. Můžete putovat po jednotlivých ostrovech a užívat si skutečného ráje na zemi. Tahiti se přímo zaměřuje i na svatební cesty, takže zde potkáte hotely, které mají i vlastní svatební kapli.

8. Benátky

Svatební cesta

Romantickou projížďku na gondole si žádný novomanželský pár nemůže nechat ujít.

Benátky jsou klasikou pro všechny romantické a zamilované dvojce a nemůžeme je vynechat. Krásná architektura, vodní kanály i projížďka na gondole nesmí na svatební cestě chybět. Benátky vždy budou patřit k nejromantičtějším místům v Evropě. Navíc jsou poměrně lehce dostupné a na svatební cestu sem vyráží nejeden novomanželský pár. O tom, že Benátky jsou skutečně městem zamilovaných, svědčí i to, že zde vítají Nový rok na náměstí svatého Marka líbáním.

9. Malajsie

Svatební cesta

V Malajsii se můžete ubytovat opravdu luxusně.

V Malajsii žije několik etnických skupin a každá si udržuje své tradice. Proto se zde můžete setkat s indickým, čínským, malajským, arabským i anglickým stylem života. V Malajsii můžete se svým milým navštívit hinduistický chrám, pagody či kostel nebo islámskou mešitu.

Pokud vás nic z toho neláká, klidně si užívejte příjemné chvilky na bílých písečných plážích nebo se vydejte do hor. Malajsie vás určitě nezklame a na své líbánky budete vzpomínat ještě dlouhá léta.

Svatební cesta. Tipy kam vyrazit na líbánky

10. Santorini

Svatební cesta

Romantické Santorini zamilované páry přímo magicky přitahuje.

Santorini jsou modrobílým rájem Řecka. Kdo by neznal jejich fascinující architekturu. Jedná se snad o nejvíce fotografovaný ostrov v Řecku. Tento ráj vznikl na sopečném kráteru a i díky tomu má ostrov svůj úžasný vzhled. Pro svou romantickou podobu je taktéž vyhledávaným místem novomanželů a hoteliéři to vědí a často se na zamilované dvojce zaměřují. Užijte si přepych, malebný ostrov i romantická zákoutí.

Je mnoho míst, kam můžete vyrazit na líbánky. Dobře vám bude určitě všude, kde budete spolu. Klidně i u nás v Čechách. Kam vyrazíte vy?

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Svatební cesta: 10 úžasných destinací pro líbánky snů