Menu
WeddingMag
Svatební hostina

Svatební čaj vám přinese harmonii do manželství

Martina Mádlová

Martina Mádlová

27. 5. 2017

Jak mít dokonalé, láskyplné a šťastné manželství bez hádek? Je to vlastně docela jednoduché. Dejte si svatební čaj. Jak jsme na to přišli? My ne, ale přesně k tomu nabádá starý čínský čajový folklór. A Číňané jsou pitím čajů opravdu proslulí. Na čínské svatbě je za jeden z nejvýznamnějších svatebních darů považován právě čaj a čajová kultura a etiketa patří ke každému svatebnímu obřadu.

Proč se má pít na svatbě svatební čaj?

Svatební čaj symbolizuje ženinu stálost. Jeho pití novomanžely u svatební tabule je ve světě velmi oblíbené. Ženich a nevěsta si nad svým společným hrníčkem s čajem slibují, že bude jejich manželství vždy harmonické a v souladu. Samozřejmě čaj dostanou i svatební hosté a rodiče jako výraz poděkování.

Je škoda, že u nás nemá pití svatebního čaje takovou tradici. Ale už se pomalu dostává do podvědomí snoubenců plánujících svatbu. Navíc je k dostání v mnoha opravdu vyvedených a překrásných baleních, kde si můžete nechat vyrýt datum svatby, jména, nechat si udělat ozdobnou krabičku, apod.

Svatební čaj na královské svatbě

Jak je čaj na svatbě oblíbený koneckonců dokázal i královský pár ve Velké Británii. V roce 2011, kdy si vévodkyně Kate brala prince Williama, měli i oni na svatbě svůj čaj speciálně navržený právě pro ně.

Stylová atmosféra

Pití svatebního čaje je velmi hezký zvyk, který je potřeba podporovat. Mezi nejoblíbenější směsi patří např. směs z bílého čaje, která je obohacená vanilkou, citronem a plátky růží. Bílý čaj se ke svatbě výborně hodí, má opravdu tematickou barvu. Svatební čaj, byť se zdá jako nicotný, může být milým svatebním dárkem, zvlášť v nějakém pěkném balení, ale i malou pozorností pro hosty. Vychutnejte si ho jako studený i horký nápoj a přineste si do svého svatebního dne dokonalou atmosféru.

Během svatebního veselí se dodržují různé tradice a zvyky. Společný tanec, výměna prstýnků, házení kyticí, koule na noze, střepy i společné stolování. Proč mezi naše tradice nezařadit i něco tak hezkého, jako je pití svatebního čaje. Obzvlášť pokud vám to přinese manželství šťastné až na věky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební čaj vám přinese harmonii do manželství