Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatební barvy a barevné kombinace pro rok 2018. Které to jsou?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

26. 3. 2018

Jaké barvy budou v letošním roce na svatbách nejvíce žádané? Se kterými barevnými kombinacemi určitě neuděláte chybu? Přečtěte si článek, ať vám nic neunikne.

Máte představu o své vysněné svatbě? A chcete, aby byla in a podle módních trendů? V tom případě je tento článek pro vás jako stvořený. Tím nejdůležitějším na každé svatbě jsou barvy a jejich kombinace. Od nich se odvíjí celá veselka (šaty pro nevěstu, doplňky pro ženicha, dekorace či drobné dárky pro svatebčany). Existují klasické barvy, se kterými nikdy neuděláte krok vedle, a pak tu máme ty, které jsou trendy jen někdy. Móda se každý rok mění a jistě ji sleduje nejedna nevěsta. Na své si v tomto případě přijdou zejména ty ženy, které milují moderní styly a chtějí mít vše sladěné do posledního detailu. A u barev mají velkou výhodu, protože nabízí velký prostor pro kreativitu.

Zaměřte se na jednotlivé barvy i jejich kombinace. Propojením různých odstínů získáte hned větší možnost volby a nemusíte si dělat starosti s tím, jak seženete naprosto vše v jedné barvě. A protože vám to chceme trochu usnadnit, vybrali jsme pro vás barvy a kombinace, které se budou v tomto roce těšit největší popularitě. Vyberte si, co se vám líbí a užijte si svou dokonalou svatbu.

Svatební barva roku 2018 – jednoznačně fialová

Svatební sezona letošního roku se ponese v duchu fialové barvy. Ta se ostatně drží na výsluní už několik sezon. V kombinaci s bílou barvou symbolizuje harmonii a dokonalou vyváženost. Je to krásná barva a hodí se k ní zelená a zlatá. Fialová ale nemá jen jeden odstín. Lila a levandulová navozuje velmi sladký, ale ne těžký pocit. K této barvě se skvěle hodí levandule, která má relaxační účinky nebo šeřík, nádherně vonící a v krásném fialovém odstínu. Abyste si mohli užít krásu šeříků, musíte mít svatbu ke konci dubna nebo na začátku května, pak už nekvetou.

Super trendy bude kombinace ultra violet a purpurová. Právě ultra violet je podle barevné instituce Pantone v roce 2018 barvou číslo jedna. Když k tomu přidáte ještě navíc purpurovou, promění se vaše svatba v něco nezapomenutelného a podmanivého.

Červená a broskvová

Top číslo jedna je letos určitě fialová. Chybu ale neuděláte ani s jinými trendy barvami. Pro osoby, které mají rády výrazné věci a chtějí na sebe upoutat pozornost, bude ideální volbou červená a různé její odstíny. Zjemnit ji můžete barvou v teplejším tónu, například broskvovou. Tato kombinace je ideální na konce léta nebo podzim.

Barevná svatba: zapomeňte na nudu a nechte se nalákat na veselé barvy

Bílá a zelená

Bílá je prostě klasika. Ta si nikoho nepřekvapí. V módním světě ale bílou čím dál tím více doplňuje zelená, jako představitelka přírody a také ekologie. Nemusí jít jen o šaty. Nádherně vypadají různé zelené a rostlinné dekorace, zejména při svatbách v přírodě nebo v lese. Tyto dekorace mají jednu velkou výhodu, nikdy to není příliš.

Modrá a její odstíny

Modrá má uklidňující účinky a v tak náročný den plný stresu jakým svatba určitě je, se nějaké uklidnění hodí. Navíc má ohromnou škálu odstínů, které se nikdy neomrzí. Budete možná jen trochu omezeni při výběru květin, ale takové modré hortenzie jsou opravdu nádherné. Navíc působíte krásně v jakémkoliv ročním období, což v oranžové nebo žluté rozhodně nebudete.

Barevné svatební šaty? Proč ne? Zazáříte

Modrá, červená a růžová kombinace

Královská modrá barva vypadá perfektně sama o sobě, ale když k ní přidáte ještě červenou, bude celek působit majestátněji. A pokud nemáte ještě dost, přidejte starorůžovou, která dodá celé kombinaci jemnost. Bezstarostně působící kombinace se hodí hlavně na léto a teplé, dlouhé večery.

Černobílá v kombinaci se zlatou

Černá barva si už dávno svou cestu na svatby našla. Černobílé kombinace už nejsou žádným překvapením, ale spolu se zlatou dotváří neuvěřitelně luxusní dojem. Tato kombinace se perfektně hodí na podzimní a zimní období. Zlatá umí rozzářit cokoliv i pošmourné a nevlídné dny.

Jaké barvy nebo jejich kombinace jsou ideální pro vás? Šli byste do některé z těchto nebo máte představy úplně jiné?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební barvy a barevné kombinace pro rok 2018. Které to jsou?