Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba v těhotenství. Jaké má výhody a nevýhody?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

4. 10. 2018

Jste těhotná a ráda byste své miminko porodila už jako vdaná paní? Dnes už to naštěstí není žádný problém a ani nic zvláštního. Přesto se někdy můžete u starších generací setkat s drobným opovržením. Z toho si ale nic nedělejte, jsou to jen zbytečné předsudky, nad které se musíte povznést. V současnosti jsou těhotné nevěsty čím dál častější a jejich stav jim jen přidává na kráse, něžnosti a křehkosti.

Mnoho budoucích maminek se pro svatbu v těhotenství rozhodne hlavně proto, že chtějí mít stejné příjmení jako dítě i tatínek a mají pocit, že teprve pak tvoří kompletní rodinu. Většina z nich po svatbě také říká, že šlo o naprosto výjimečný a kouzelný zážitek (ale to asi říká drtivá většina nevěst). A radost jim nezkazí ani fakt, že musí přizpůsobit šaty svému těhotenství a místo šampaňského pít pomerančový džus.

Svatba v těhotenství bývá narychlo

Ke svatbě v těhotenství často dochází hodně narychlo. Jakmile žena zjistí, že je těhotná, často se chce ještě před porodem vdát a nejlépe brzy, aby nebylo rostoucí bříško tolik viditelné. Pokud se to týká i vás, můžete zvolit jen menší svatbu, která nezabere tolik času a energie na plánování nebo využít služeb svatebních agentur a najmout si svatební koordinátorku. Ti dokáží i zázraky a vy tak můžete mít svatbu snů během měsíce.

Svatba narychlo. Jak jí zařídit v co nejkratší době?

Jaké má svatba v těhotenství výhody a nevýhody?

Samozřejmě svatba s bříškem nemá jen samé výhody, ale také některé nevýhody. Svatba se špatně plánuje, když trpíte nevolnostmi, navíc šaty, které vám před měsícem dokonale padly, vám při další zkoušce mohou být malé. Mnoho žen se také necítí zrovna jako princezny s velkým bříškem a otoky.

S přípravami svatby je spojený větší stres, aby se vše stihlo, aby se všem líbilo a aby vše klaplo na jedničku. Nevěsta s bříškem se musí šetřit a protančenou noc si asi bude muset nechat na jindy.

Hormony v těhotenství. Proč přibíráme na váze a trpíme na změny nálad?

Také střih  svatebních šatů je trochu omezený, i když dnes je obrovský výběr překrásných svatebních šatů pro těhotné.

Ale vynechme to horší a pojďme se podívat na hezčí stránku celé situace. Nevěsta s bříškem je tou nejkouzelnější a nejkřehčí nevěstou. Navíc je ženich ještě více naměkko ze své budoucí ženy, protože ví, že si bere matku svého budoucího dítěte. Oteklé nohy vyřešíte pohodlnými botami bez podpatku a nejlépe splývavými šaty přes bříško. A ještě je tu další plus. V těhotenství se vám zvětší prsa. Využijte toho a vyberte si šaty, které váš dekolt hezky zvýrazní. Vůbec se ničeho nebojte. I když se tak zrovna možná necítíte, těhotná žena je vždy krásná a na svatbě to platí dvojnásob.

Svatební šaty pro těhotné. Vyberte si vhodný střih i cenu

Na co nezapomenout?

Nezapomeňte, že těhotná nevěsta by se neměla příliš stresovat a nadměrně se namáhat. Proto by kolem sebe měla mít dostatek pomocníků. Pamatujte na to hlavně v případě, kdy se jedná o rizikové nebo už hodně pokročilé těhotenství. Jako těhotná byste také neměla zapomínat na dostatek tekutin a pravidelnou a pestrou stravu, abyste se pro samé organizování nezapomněla najíst a napít.

Chcete-li se vdát těhotná, aby byla vaše rodina pro vás kompletní, klidně se do toho pusťte. Je to jen vaše rozhodnutí a také samozřejmě partnera. Nic se ale nestane ani v případě, kdy svatbu odložíte až na později.

Je-li toho na vás moc, nebojte se obrátit na profesionály a zaobírejte se jen lehčími úkoly. Pokud se cítíte dobře a vše probíhá v pořádku, není důvod, proč byste se nemohla vdát.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Svatba v těhotenství. Jaké má výhody a nevýhody?