Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba v neděli není šílenost a navíc můžete ušetřit

Martina Mádlová

Martina Mádlová

22. 5. 2017

Chystáte svatbu? Konečně jste se dočkala žádosti o ruku? Pak určitě první věc, kterou budete řešit, je datum pro svatební den. Obvykle se volí sobota, ale jestliže chcete méně tradiční den, máme pro vás tip. Co takhle svatba v neděli?

Většina páru jako první krok při plánování svatby řeší právě její datum. A často automaticky krouží pouze nad sobotami. Ale proč? Je pravda, že sobota se tak nějak zažila jako ten nejideálnější den pro oslavy. Lidé mají obvykle volno, nemusí si brát na oslavu dovolenou a druhý den mohou vyspávat do sytosti.

Moderní doba ale přináší nové zvyky. Proč tedy neuspořádat svatbu v neděli? Nebojte se, nikdo vám to jistě vyčítat nebude. Ostatně, kdy jindy si vybírat dovolenou, než na svatbu svých blízkých. V České republice již existuje nový trend, brát se v pátek, protože svatebčané si vezmou jeden den volna a poté mají celý víkend volno. Při nedělní svatbě si mohou vzít hosté volno v pondělí a opět propásnou jen jeden pracovní den.

Důvody pro svatbu v neděli

A jestliže stále nejste přesvědčeni o výhodách nedělní svatby, máme pro vás několik dobrých důvodů, proč je svatba v neděli opravdu dobrý nápad.

  • cena – nejdražší den pro pořádání svateb obvykle bývá právě sobota, protože je nejvíc žádoucí. V neděli máte více možností, že domluvíte lepší a hlavně nižší cenu,
  • dostupnost – v neděli máte mnohem větší šanci, že nebudou zabrány vámi vybrané prostory, květinářky, koordinátorky, fotografové či kameramani a všichni, kdo mají se svatbou něco společného. Při svatbě v pátek nebo v neděli je velmi pravděpodobné, že vás tento problém trápit nebude,
  • hosté – velmi častou obavou je to, že hosté nedorazí. Do jisté míry to může být obava oprávněná. Ale jestli vás mají vaši přátelé rádi, určitě si volno zařídí a neodmítnou vás. Vy byste to samé určitě udělali také. Samozřejmě platí, že čím dříve to hostům oznámíte, tím lépe.

Nárok na placené volno na svatbu

Pro snoubence a nejbližší rodinu je tu ještě jedna dobrá zpráva. Na svatbu myslí i zákoník práce. Snoubenci si mohou vybrat dva dny volna, přičemž jeden den volna je placený.  Na jeden den placeného volna mají nárok i rodiče snoubenců, a také jejich děti, pokud pracují.

Svatba v neděli bude zážitek

Proč být jako ostatní, když můžete zkusit něco jiného. Nedělní svatba může být přesně podle vašeho gusta. Ať už si ji uděláte kterýkoliv den, měla by být taková, jakou si ji přejete.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Svatba v neděli není šílenost a navíc můžete ušetřit