Menu
WeddingMag

Přinášíme vám 5 tipů, jak na svatbě trochu ušetřit

Adéla Beranová

Adéla Beranová

12. 9. 2014

Svatba je už tak dost nákladná záležitost, tak proč trochu neušetřit? Máme pro vás tipy, jak nenápadne zmenšit svatební rozpočet, aniž by to kdokoli poznal!

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

1. Rodinná tradice

V dřívějších dobách bylo pro nevěsty úplně běžné vdávat se v šatech svých maminek či babiček. To vám sice neradíme, ale co to zkusit se šperky? Nákup nových šperků může být velmi drahá záležitost, přitom se stačí zeptat maminky či babičky, zda není v rodinném dědictví nějaká vhodná ozdoba. Uvidíte, že budou poctěné a dojaté. A vy dodáte svému dni speciální nádech. Zároveň vyřešíte i tu tradice s něčím novým, starým a vypůjčeným.

2. Prstýnky

Toužíte-li po zlatých prstýncích, ale jejich cena přesahuje váš rozpočet? Zalovte v šuplících po starých špercích nebo těch které nenosíte. Šikovný zlatník vám je přetaví do vysněných svatebních kroužků. Druhou trochu neromantickou variantou, jak ušetřit za prstýnky je nechat vyrobit jen jeden pro nevěstu, ženich ho stejně málokdy opravdu nosí.

3. Za hostinu

Pokud netoužíte po opravdové hostině s klasickou knedlíčkovou polévkou, svíčkovou či jiným tradičním jídlem a pořádným zákuskem, můžete na hostině opravdu ušetřit. Nejlevněji vás vyjde venkovní grilovací párty. Při troše šikovnosti může být i taková netradiční hostina stylová a romantická. Na večer nachystejte svíčky a pochodně či lampiony a zajistěte odpovídající hudbu. Bonusem navíc je, že nemusíte řešit zasedací pořádek ani další drahou výzdobu na slavnostní tabuli.

4. Za alkohol

Není vůbec neslušně, pokud se s číšníky a majitelem domluvíte, jaké nejdražší víno či tvrdý alkohol se bude na vaší oslavě nalévat. Stejně tak se neprohřešíte proti etice, když necháte hosty, aby si tvrdý alkohol platili sami. Zlatou střední cestou může být i dovezení vlastního alkoholu, je ale potřeba se dopředu domluvit s majitelem podniku a zaplatit mu takzvané špuntovné.

5. Za vizážistu a kadeřníka

Služby profesionálních vizážistů a kadeřníků se mohou vyšplhat až do tisíců. Přitom nevěsta často vypadá nejlíp, když se nalíčí a učeše sama nebo požádá o pomoc kamarádku. S ní můžete předem vyzkoušet hned několik variant a nakonec budete třeba i spokojenější než po návštěvě speciálního salónu. Investovat se v tomto případě vyplatí hlavně do voděodolných stínů a řasenky, ty vám ale hezky poslouží i po svatbě.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Přinášíme vám 5 tipů, jak na svatbě trochu ušetřit