Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatba přímo na Mount Everestu. Epické záběry nevěsty a ženicha udivují svět

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 10. 2017

Mount Everest je obvykle spjat s horolezeckými výpravami a náročnými výstupy. Svatbu by si na nejvyšší hoře světa dokázal představit jen málokdo. Přesto se sen jednoho páru stal skutečností. A fotografie z jejich velmi netradiční svatby jsou opravdu ohromující.

Ashley Schmeider a James Sisson se domnívali, že jejich svatební obřad, která má proběhnout, není přesně to, co by si přáli. Protože se ve stejné době už rok připravovali na náročnou expedici na Mount Everest, rozhodli se spojit své životy právě na hoře, která už mnohým život vzala. Na cestě je doprovázel i jejich fotograf Charleton Churchill, který měl lví podíl na tom, že se brali právě zde. Než dosáhli na základnu Camp Everest, která se nachází ve výšce 17 000 stop, trvalo jim to tři týdny.

Čtěte také: Svatba v dešti nemusí být pohroma

Svatební obřad proběhl v hlubokém sněhu, mrazivých teplotách a výškové nemoci. Churchillovy fotografie ukazují neortodoxní ceremonii v celé velkolepé kráse.

Oba novomanželé považují celou cestu i samotnou svatbu za epický a úžasný výlet. Ale zároveň i přiznávají, že byli cestou často naplněni pochybnostmi, strachem, úzkostí i fyzickou bolestí. Ale jak sami říkají, je to něco za něco. Neexistuje žádná sláva bez utrpení.

Náročná a drsná cesta ke štěstí

Bylo to velmi drsné. Snoubenci se brali v rozsahu teplot od -5 stupňů až po 5 stupňů Fahrenheita a nevěsta navíc ve svatebních šatech. Muselo se proto neustále dbát, aby byla v teple. Měla k dispozici teplou polévku, horké tekutiny a samozřejmostí byl pohyb. Navíc na celou svatbu, jídlo a zabalení se měli jen 1 hodinu a 30 minut poté, co se dostali do základního tábora. Vše se ale stihlo a James s Ashley si vyměnili sliby u Mt.Everest Base Came přímo před slavným Khumbu.

Čtěte také: 6 tipů na perfektní fotku prvního novomanželského polibku

I přes všechny nesnáze při cestě, nedostatku kyslíku či nachlazení jsou oba šťastní za takové vzpomínky i úchvatnou svatbu. Snad jejich manželství také překoná všechny nástrahy a překážky, které jim život může stavět do cesty.

Podívejte se na nádherné záběry ze svatby, kterou ještě nikdo jiný nezažil

https://www.youtube.com/watch?v=0zE_6t97t8c

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Právě čtete

Svatba přímo na Mount Everestu. Epické záběry nevěsty a ženicha udivují svět