Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Snubní prsten. Jak ho udělat originální?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

8. 8. 2018

Snubní prsten máte na celý život. A určitě chcete celý život nosit něco nádherného a hlavně originálního. Někdo je milovník jednoduchosti a klasické krásy. Jiní lidé zase potřebují prsteny, které je budou nějak charakterizovat a ukážou jejich společné pouto nebo svou osobnost. I vy můžete mít prsteny jedinečné. Pro začátek se inspirujte následujícími nápady.

Nechcete jako snubní prsteny jen klasické kroužky, ale raději byste něco originálního? Proč by ne. Dnes je naštěstí možné ledasco. Vymyslete si svůj nápad nebo se inspirujte našimi tipy. Hlavně, ať se vám prsteny líbí.

1. Jména manželů

Když slyšíte jméno svého milého, je to pro vás ten nejkrásnější zvuk na světě. Proč tedy nenosit jeho jméno i na svém prstu. Každý, komu svůj prsten ukážete, hned bude vědět, koho milujete a s kým chcete strávit zbytek svého života. Na prstenu ovšem nemusíte mít jen jméno. Dobrý nápad je i přezdívka, kterou se vzájemně oslovujete. Stručné, kouzelné a milé.

2. Otisky prstů manželů

Nemusí to být jen jméno. Velmi oblíbenou možností jsou i otisky parterů. Na světě neexistují dva stejné otisky. Proto vy budete po zbytek života nosit na své ruce něco originálního a jedinečného. Jestli bude otisk vašeho milého na prstenu z vnější nebo vnitřní strany je jen na vás. Váš prsten se rázem stane dokonalým a počkejte na ty udivené pohledy.

Snubní prsteny – jak o ně správně pečovat, aby si zachovaly svůj lesk?

3. Vzácné datum

Určitě existuje nějaké datum, které má pro vás velký význam. Které je nejvzácnější? Datum, kdy jste se poznali? Datum vaší svatby? Na prsteny si můžete nechat vygravírovat datum prvního polibku, požádání o ruku nebo klidně i narozenin. Je to velmi oblíbený a častý způsob zdobení prstenů.

4. Oblíbený citát

Další možností, rovněž velmi oblíbenou, je oblíbený citát. Vyberte si něco, co vystihuje vaši lásku. Nemusí to být nic dlouhého. Klidně stačí i jen krátké „V dobrém i zlém“, „Navždy tvá/Navždy tvůj“, apod. Vybrat můžete i kousek manželského slibu nebo úryvek z bázně, písně. Nebo klidně zvolte jen jednoduché, ale o to krásnější „Miluji tě“.

Dříve se citáty psaly hlavně v angličtině nebo latině. Nyní už manželé dávají přednost češtině. Ale i když si vyberte jiný jazyk než svůj rodný, rozhodně tím nic nezkazíte.

5. Portrét partnera/partnerky

Díky moderním možnostem nemusí dnes zůstat jen u textu. Na prsten si dnes klidně můžete nechat udělat i opravdové mistrovské dílo. A co to je? Portrét vašeho milovaného nebo milované. Aby to však za to stálo a nevznikla jen nepovedená napodobenina, musíte najít opravdu šikovného odborníka, který ví, co dělá a už má nějaké zkušenosti. Výsledkem bude nádherná práce, kterou na prstě má jen málo lidí.

Snubní prsteny nemusí být stejné. Buďte originální, ale sladění

6. Kameny

Milujete vzácné kameny a třpytivé věci? Pak zvolte jako ozdobu vzácné kameny. Často se používají zirkony, protože vypadají krásně, ale nejsou tak drahé. Jestliže vám to váš rozpočet dovoluje, můžete si vybrat i perly, krystaly nebo rubín. Ale ani barevné kameny nevypadají špatně. Úžasné a originální budou i barevné kameny: safír, jantar, smaragd, opál či achát.

7. Snubní prsten, který hraje

Dokážete si představit, že by vám váš snubní prsten hrál? Japonský návrhář Sakura Koshimizu přišel na velmi originální ozdobu svatebních prstenů. Pomocí laseru vyřezává do kovu zvukové vlny. Tam je možné mít prsten se zvukem hlasu vašeho manžela, když vám říká „Miluji tě“.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Snubní prsten. Jak ho udělat originální?