Menu
WeddingMag
Plánování svatby

První svatební tanec a 20 moderních písní, které se skvěle hodí

Martina Mádlová

Martina Mádlová

6. 11. 2018

První tanec novomanželů na svatbě vždy každý očekává tak trochu s napětím. Jaká hudba bude hrát, co budou novomanželé tančit. A ještě větší nervozitu zažívají dozajista sami novomanželé. Jak to udělat, aby byl dokonalý a neztrapnili jste se? A to zejména tehdy, když společný tanec není vaší silnou stránkou. Odpověď je jednoduchá, tančete na to, co umíte a co vás baví. Vyberte si svojí dokonalou a moderní skladbu snů.

Klasických písní je velké množství a každý je určitě zná. Zejména ty zamilované. Samozřejmě, klasika je klasika, ale proč si na první tanec nevybrat něco jiného? Nenechte se odradit námitkami vašich rodičů, že když se brali oni, byli dnešní klasické písně zrovna moderní hity. Vyberte si to, co se líbí vám. Pak vám půjde společný tanec úplně sám.

Jak můžete tančit?

A co si vybrat? Může to být romantický ploužák, který je ideální pro netanečníky. Není náročný a volí ho mnoho snoubenců. Můžete si také nacvičit standardní tanec nebo zkusit secvičit něco vtipného, zejména pokud milujete humor a chcete překvapit své svatebčany. Nedá se říci, který z přístupu je ideální, protože každý má rád něco jiného.

Existuje mnoho písní, které jsou pro tyto vzácné chvíle jako stvořené, trochu klasické a zároveň romantické. A pozor! Rozhodně patří mezi modernější skladby. Podívejte se na naše tipy na moderní písně, které se budou skvěle hodit jako vás první novomanželský tanec. Třeba si vyberete.

Jakou hudbu a styl vybrat na svatební tanec. Tipy i pro netanečníky

Moderní skladby na první tanec

 1. Christina Perri – A thousand years
 2. James Arthur – Say You Won’t Let GO
 3. Ed Sheeran – Perfect
 4. Ed Sheeran – Give me love
 5. Bright Eves – First day of my life
 6. Adele – Sweetest Devotion
 7. Adele – One and only
 8. Adele – Make me feel my love
 9. Justin Timberlake feat. Alicia Keys – Morning Light
 10. Russell Dickerson – Yours
 11. Thomas Thett – Dia a Happy Man
 12. John Legend – All of Me
 13. Michael Bublé – Everything
 14. Jack Johnson – I Got You
 15. Brett Eldridge – Love Someone
 16. Uncle Kracker – Smile
 17. Ray LaMontagne – You Are the Best Thing
 18. Pharrell Williams – Happy
 19. Bruno Mars – Marry you
 20. Coldplay – Sky full of stars

Tip: Vybrané písně můžete klidně použít i pro tanec s rodiči nebo jako skladby ke svatebnímu obřadu.

Vybrali jste si svou píseň? Nebo je vaším šálkem kávy něco jiného? To vůbec nevadí. Svatební tanec novomanželů i celá vaše svatba je jen vaše věc. Vyberte si přesně to, co lahodí vašemu uchu. Vaše zvolená píseň by měla mít hlavně pro vás hlubší význam, který vám připomene, proč jeden druhého milujete a proč jste se rozhodli spojit navždy své životy.

Ohodnoťte tento článek:
1,3
Právě čtete

První svatební tanec a 20 moderních písní, které se skvěle hodí