Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Překvapení pro svatební hosty. Naplánujte něco netradičního

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 11. 2018

Svatba často mívá přesný řád a program. Neznamená to však, že vy to tak musíte mít také. Udělejte to tentokrát jinak. Zkuste překvapit své svatební hosty něčím originálním tak, aby na vaši svatbu rozhodně nikdy nezapomněli.

Buďme upřímní. Mnoho svatebních hostů se na svatbě spíše nudí a přišli pouze proto, že je pozvali jejich přátelé či blízcí příbuzní. Vy to můžete zkusit změnit a pro své hosty vymyslet něco netradičního. Podívejte se na naše tipy.

1. Obřad

Začít můžete už ve chvíli, kdy asi nikdo žádné překvapení nechystá, při obřadu. Vymyslete a naplánujte si nějaký zajímavý nástup. Můžete do něj zapojit i několik lidí. Nacvičte si zajímavou choreografii, pochod nebo dokonce představení. Když na to přijde, klidně se nechte na obřad dovést na oslu. Věřte, že pak rozhodně svým hostům vyrazíte dech.

V zimě je zase ideální naplánovat si obřad až později, aby byla tma. Pak může být součástí vašeho nástupu i představení se svíčkami. Hosté v uličce je mohou držet, a jak budete procházet, začnou je jeden po druhém zhasínat. Máte nekonečně možností. Stačí jen trocha představivosti.

2. Šaty

Existuje tolik přenádherných šatů, jak si máte vybrat jen jedny. Ale vy nemusíte. Své hosty můžete překvapit právě tím, že jich budete mít několik a během svatebního dne je vyměníte. A změnit svůj oděv může i ženich.

Samozřejmě mít dvoje svatební šaty se dost prodraží. Pokud si to nemůžete dovolit, zvolte šaty, které mají třeba odepínatelnou vlečku, sukni. Nebo si přes korzetové šaty přehoďte krajkový šátek či vezměte svetřík s krajkovými rukávy. Až to pak sundáte, najednou se objeví korzet, který byl předtím skrytý.

3. Jmenovky na stůl

Jmenovky na svatebním stole jsou velmi důležité, protože hostům ukazují, kam si mají sednou. Rozhodně ale nemusí mít podobu kousku papíru s napsaným jménem. I tady lze být originální. Výborné jsou malé čokoládky se jmény, malý květináček, záložka do knihy, magnetka, láhev vína v malé láhvi apod.

4. První tanec novomanželů

Novomanželským tancem se dá překvapit opravdu hodně. Většina svatebčanů čeká maximálně nějaké pohupování na vybranou píseň. Když si ale secvičíte nějaký lepší tanec, ohromíte všechny. Ještě dlouho si budou pamatovat, jak jste se spolu vlnili se svým mužem v harmonickém rytmu hudby.

5 důvodů, proč se by se páry měly naučit do svatby tančit

5. Svatební program

Aby se hosté na svatbě nenudili, je vhodné si připravit nějaký program. Můžete samozřejmě využít různé tradiční hry, ale ty už určitě viděli nebo zažili a ne jednou. Zkuste vymyslet něco jiného.

Existuje spousta vystoupení s hudbou či tancem. Úžasní jsou třeba bubeníci, kejklíři nebo kouzelník. Ale můžete klidně i poprosit kamarády, aby si připravili něco oni pro vás. Mohou vám zazpívat, zahrát, vyprávět váš příběh tak, jak si oni pamatují.

6. Fotokoutek

Fotokoutek se stává neodmyslitelnou součástí svatebního veselí. Je to originální, zábavné a kreativní. Navíc získáte hromady fotografií vašich blízkých, které vám krásně zaplní svatební album. Fotky z fotokoutku bývají spontánní a zábavné. A pamatujte. Čím víc rekvizit budete mít, tím lepší fotografie vzniknou.

Fotokoutek na svatbě: originální zábava, která vaše hosty nadchne

7. Dort

Myslíte si, že se svatebním dortem se nic zvláštního udělat nedá? A co takhle využít trend poslední doby a udělat si dort z cupcakes. Tyto malé dortíky různých tvarů a příchutí rozhodně všechny nadchnout. V horkých letních dnech zase hosté ocení dort z ovoce, přírodní svatba si zasluhuje dort z jedlých šišek a květin a krásně a lahodně vypadají makronky ve tvaru dortu.

8. Překvapení

Připravte si pro hosty nějaké netradiční překvapení. Nacvičte si s partnerem vtipnou scénku, píseň či tanec. Prezentujte společně váš příběh na fotografiích s vtipnými popisky. Prezentace vašeho života je velmi osobní a jedinečná tak, jako je jedinečný i příběh vás dvou.

Ohodnoťte tento článek:
2,5
Právě čtete

Překvapení pro svatební hosty. Naplánujte něco netradičního