Menu
WeddingMag
Plánování svatby

5 důvodů, proč se by se páry měly naučit do svatby tančit

Martina Mádlová

Martina Mádlová

25. 7. 2018

Plánování svatby zabere hodně času a je to práce na plný úvazek. Je potřeba udělat spoustu věcí, organizovat a připravovat. Na jednu věc ale budoucí manželé často zapomínají. Nevěnují přílišnou pozornost přípravám na první tanec. Proč by se měli snoubenci naučit tančit před svou svatbou?

První tanec novomanželů má na svatbě velmi důležité místo a patří k tradicím, které se stále s oblibou dodržují. Představuje příležitost, kdy si spolu mohou novomanželé poprvé zatančit jako manželé. Pokud právě plánujete svatbu, můžete si svůj první tanec udělat výjimečný tím, že se zúčastníte výuky tance a nespokojíte se pouze s klasickým ploužákem. Mimo toho, že se naučíte tančit, vám taneční lekce přinesou ještě další výhody.

1. Pozitivní vliv na zdraví

Je to tak. Tanec je aktivita, která podporuje zdravé srdce a donutí vás hýbat se. Navíc velmi zábavnou formou. Vaše tělo vám jistě poděkuje, až bude v dobré kondici. Také vám odpadne vymýšlení sportovních aktivit, abyste před svatbou shodila pár kilogramů a vešla se do šatů.

2. Zábava a relax

Není to jen příležitost k cviční, ale je to také příležitost bavit se. Taneční hodiny vás dokáží zbavit stresu, který se ve vás za celý den či týden nahromadil. Poskytuje možnost uvolnit se, užívat si taneční atmosféru a nevnímat nic jiného než hudbu a své tělo.

3.  Tanec pomáhá vztahům a komunikaci

Na skupinových tanečních lekcích budete tancovat a spolupracovat se skupinou lidí (a většinu z nich nejspíš neznáte). Taneční hodiny vám tak dávají možnost zdokonalit své sociální dovednosti a naučit se komunikovat na tanečním parketu. Možná že i získáte pár nových přátel.

Jakou hudbu a styl vybrat na svatební tanec. Tipy i pro netanečníky

4. Skvělá příležitost pro trávení času ve dvou

Doba je velmi uspěchaná a někdy může být těžké, abyste si našli čas na nějaký společný koníček a romantiku. Při plánování svatby se to vše může ještě znásobit a vaše dny budou ještě hektičtější. Nicméně právě taneční lekce jsou skvělý způsob, jak vystoupit z běžné rutiny a strávit nějaký čas společně jako pár. Pokud hledáte nápad na nějakou společnou a pravidelnou zábavu pro vás a vašeho partnera, představuje tanec jedinečnou příležitost, jak strávit čas společně fyzickou aktivitou, která je navíc zábavná, a ještě vás něco naučí.

5. Zatančete si se všemi

Je pravděpodobné, že pokud máte po svatbě hostinu a zábavu, budete obklopeni lidmi, kteří vás znají a mají rádi. Když se naučíte tančit, můžete po prvním tanci s vaším partnerem, vzít dokola i všechny své hosty – samozřejmě nevěsta pány a ženich dámy. Tím, že se naučíte správně tančit, získáte elegantní držení těla a celý arzenál pohybů, které si můžete vychutnat a všem okolo předvést.

Tanec patří mezi velmi populární a zábavné aktivity. První tanec na svatbě je úžasný způsob, jak ukázat svou lásku jako pár. Pokud na takovou akci chcete být dobře připraveni, je přihlášení se na taneční lekce skvělý začátek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 důvodů, proč se by se páry měly naučit do svatby tančit