×
WeddingMag

Netradiční svatební oznámení udělá dojem. Jak překvapit?

Vtipné svatební oznámení, netradiční svatební oznámení
Vyhrajte si s metaforami

Je mnoho způsobu, jak si vytvořit netradiční svatební oznámení. Vše záleží jen na vaší fantazii a chuti užít si svatební den naplno. Můžete si nechat vytvořit svatební oznámení na zakázku a často velmi zajímavé a v netradičním pojetí, protože nabídka je dostatečně široká nebo zapojit svou vlastní kreativitu a šikovnost a pustit se do toho sama.

Svatební oznámení netradičně

Svatební oznámení patří k velmi důležitým úkolům, které vás čeká během svatebních příprav. Nejdůležitějším krokem je stanovení data a místa svatebního obřadu. Hned, jak budete mít představu o tom, kdy se bude svatba konat a kde, můžete začít vymýšlet vzhled oznámení, a také jejich počet (kolik hostů chcete zvát). Můžete jich udělat i víc, pokud chcete svatební oznámení rozeslat i lidem, kteří na svatbě přítomni nebudou. Obvykle se dávají oznámení ve formě papírových přáníček v různých designech a vzhledech. Na nich je uvedeno jméno nevěsty a ženicha, místo obřadu, den i hodina. Samozřejmě i adresa, kam se mají zasílat gratulace a popřípadě potvrzení o přítomnosti na svatbě.

Čtěte také: Svatební oznámení. Kompletní průvodce, jak ho připravit

Vtipné svatební oznámení, netradiční svatební oznámení
Zvolte piktogramy

Ještě nedávno byla v kurzu lesklá přáníčka se srdíčky a prstýnky, ty nikdy docela nevymizí, ale přeci jen už trochu jejich oblíbenost upadá a do popředí se dostávají kartičky s fotografií, kreslenými nebo různými vtipnými obrázky. Velmi moderní je mít dneska svatbu vizuálně sladěnou. Proto mnoho nevěst chce mít vzhled oznámení koncipován v duchu celé svatební výzdoby.

V poslední době se k nám také dostávají trendy ze zahraničí. Aktuálně například „save the date“. Jde o jednoduchou kartičku, která oznamuje informaci, že se pár zasnoubil a jaký den si mají hosté udělat na svatbu volno. Informace o svatbě se hosté dozvědí z webových stránek, které si nechají snoubenci vytvořit nebo si je vytvoří sami.

Čtěte také: Z čeho vyrobit svatební oznámení

Vtipné svatební oznámení, netradiční svatební oznámení
Zkuste svatební oznámení jako plakát z filmu

Tipy na netradiční svatební oznámení

  • oříšek – zatočte papírek s potřebnými informacemi a zalepte ho do skořápky s ořechu. Máte oznámení jako z pohádky Tři oříšky pro popelku. Je to opravdu velmi originální a velkou výhodou je, že vás vyjde na pár korun. Oříšek ještě můžete dobarvit nebo ovázat stužkou, která bude barevně sladěná s tématem svatby,
  • stírací los – velmi zajímavou možností je stírací los. Ve výtvarných potřebách nebo na internetu koupíte speciální barvu, která zaschne a poté jde krásně seškrábat, přesně stejně jako u klasického losu,
  • sirky – můžete si nechat potisknout krabičku od zápalek. Ty budou symbolizovat vaší zažehnutou lásku a svatební událost,
  • balónek – kdo má rád legraci, může si nechat potisknout balónek. Ten odhalí své tajemství (datum a čas vaší svatby) teprve poté, co se nafoukne,
  • kolíček na prádlo – jednoduché, prosté a krásné. Obyčejný kolíček na prádlo můžete různě pomalovat a bude sloužit k připnutí data svatby na kalendář,
  • konfety, které se vystřelují – velmi netradiční a výstřední je tuba s vystřelovacími konfetami. Do nich ukryjte vzkaz (svatební oznámení) a po otočení spodní části se vystřelí konfety i s pozvánkou na svatbu,
  • puzzle – svatební oznámení můžete pojmout i jako puzzle. Až ho vaši hosté budou skládat, aby se dozvěděli potřebné informace, rozhodně se nudit nebudou.

Čtěte také: Tipy na svatební motto, které nenechá vaše srdce chladným

Nejvtipnější svatební oznámení

Kdo má rád legraci a nechce o ní přijít ani v souvislosti se svou svatbou, zvolí třeba klasičtější vzhled (ne úplnou romantickou klasiku) a do toho nějaký vtipný a výstižný text.

Vtipné svatební oznámení, netradiční svatební oznámení
Namalujte se

Tipy na text vtipného svatebního oznámení:

„Míra stupidity vašeho konání je přímo úměrná počtu lidí, kteří vás při tom pozorují“.  Přijďte se na nás podívat (místo, datum, čas), těšíme se na Vás! (Murphyho zákon)

Rodino, přátelé a blízcí, dovolujeme si vám oznámit, že skončil čas textů a (datum, čas a místo) přepínáme na normální režim. Budeme velmi poctěni, když budete u toho.  

Už spolu sdílíme hypotéku, adresu i kočku. Od (datum čas) spolu budeme sdílet i příjmení. Přijďte (místo) a oslavte to s námi.

Oznamujete, že neřídící se radami zkušenějších přátel, jsme se rozhodli vyměnit výhody svobodného života za radosti manželství a (datum, místo a čas) řekneme pravděpodobně „ano“.

Vám, kteří jste doufali i Vám, kteří jste už pomalu doufat přestali, oznamujeme, že (datum, čas a místo) vyměníme hrdé Já, za vznešené My.

Oznamujeme Vám, že (datum, čas a místo) vstoupí do stavu manželského. Přijďte všichni, kdybychom si to rozmysleli, alespoň se dobře najíme a napijeme.

(Jméno nevěsty) + (jméno ženicha)=SVATBA

(Jména ženicha a nevěsty) byli odsouzeni k odnětí svobody na doživotí. Chcete-li se zúčastnit nástupu jejich trestu, přijďte (datum, místo a čas).

Rodino, přátelé a všichni naši blízcí, rádi bychom vás pozvali na lehkou a romantickou komedii Svatba z lásky. Hlavní roli nevěsty bude hrát (jméno nevěsty) a hlavní roli ženicha (jméno ženicha). Premiéra se koná (datum, místo a čas) v plném počtu, protože repríza se nekoná i při velkém zájmu publika.

I když to zní možná praštěně, z nás dvou budou manželé. Těšíme se na Vaše tváře, až budeme stát u oltáře. Dne…místo….a čas.

Vtipné svatební oznámení, netradiční svatební oznámení
Vtipné svatební oznámení

Moderní svatební oznámení

Mezi moderní svatební oznámení se hojně řadí minimalistické kousky, které mají čistý a propracovaný design a moderní styl písma i fotografií. Odlišit se můžete jednoduše už při výběru moderních formátů svatebních oznámení. Velmi zajímavý je například čtvereček, může se otevírat jako kniha, uprostřed i dole. Velmi hezky vypadá i tvar srdce nebo klasický obdélník, který oživíte jiným papírem, barvami i ozdobami.

Čtěte také: Jak na svatební web. Tipy na šablony zdarma

Velkou roli hrají detaily, kvalitní papír se zvláštními detaily a zajímavými efekty. Velmi pěkně vypadá lakování, které vytváří odlesky. Luxusně vypadá vytlačování reliéfů a velmi originální je přání s vystřiženými ornamenty.

Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na ozdoby a detaily. Malé kamínky rozzáří celé moderní svatební oznámení. K textu je možné přiložit i srdíčkový lísteček, které se dá efektivně upevnit mašličkou z přírodního lýka. Velmi jemně a elegantně vypadá i kombinace papíru a krajky.

Vintage svatební oznámení, netradiční svatební oznámení
Vintage svatební oznámení

Nevšední vintage svatební oznámení

Vintage styl se v poslední době objevuje čím dál více kolem nás. Je v něm spojena historie i současná klasika. Je nutné si uvědomit, že vintage není to stejné jako retro styl. Vintage styl se inspiruje v hlubší minulosti, která často v dnešní uspěchané době působí jako balzám na duši. Neustále se vedou spory ohledně toho, co je vintage styl a co už ne. Nejlepší je, když si projdete jednotlivá historická období a vyberete si z nich to, co se vám líbí. Buďte ale opatrní na přílišné kombinace, aby byla vaše svatba lehce romantická ale ne kýčovitá.

Vintage svatební oznámení by mělo být tvořeno v jemném designu s decentním ozdobeným písmem. Důležité je, aby bylo čitelné. Ozdobné písmo je naprosto dostačující jen u prvního písmene. Velmi pěkné jsou květinové ornamenty. Papír volte v bílé, slonovinové nebo jemně „zašlé“ barvy do hněda. Velmi hezký je i efekt starých novin nebo fotek.

Tento ozdobný motiv vypadá velmi dobře i na svatebním menu nebo jmenovkách.

Vintage svatební oznámení, netradiční svatební oznámení
Vintage svatební oznámení

Netradiční svatební oznámení musí dělat radost

Svatební oznámení je velmi důležitou a dá se říct, že i nezbytnou součástí každé svatby. Je jedno jestli zvolíte klasiku nebo něco méně tradičního. Důležité je, aby se vám líbilo a dělalo vám radost.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..