Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Netradiční svatební oznámení udělá dojem. Jak překvapit?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

15. 7. 2017

Je mnoho způsobu, jak si vytvořit netradiční svatební oznámení. Vše záleží jen na vaší fantazii a chuti užít si svatební den naplno. Můžete si nechat vytvořit svatební oznámení na zakázku a často velmi zajímavé a v netradičním pojetí, protože nabídka je dostatečně široká nebo zapojit svou vlastní kreativitu a šikovnost a pustit se do toho sama.

Svatební oznámení netradičně

Svatební oznámení patří k velmi důležitým úkolům, které vás čeká během svatebních příprav. Nejdůležitějším krokem je stanovení data a místa svatebního obřadu. Hned, jak budete mít představu o tom, kdy se bude svatba konat a kde, můžete začít vymýšlet vzhled oznámení, a také jejich počet (kolik hostů chcete zvát). Můžete jich udělat i víc, pokud chcete svatební oznámení rozeslat i lidem, kteří na svatbě přítomni nebudou. Obvykle se dávají oznámení ve formě papírových přáníček v různých designech a vzhledech. Na nich je uvedeno jméno nevěsty a ženicha, místo obřadu, den i hodina. Samozřejmě i adresa, kam se mají zasílat gratulace a popřípadě potvrzení o přítomnosti na svatbě.

Čtěte také: Svatební oznámení. Kompletní průvodce, jak ho připravit

Vtipné svatební oznámení, netradiční svatební oznámení

Zvolte piktogramy

Ještě nedávno byla v kurzu lesklá přáníčka se srdíčky a prstýnky, ty nikdy docela nevymizí, ale přeci jen už trochu jejich oblíbenost upadá a do popředí se dostávají kartičky s fotografií, kreslenými nebo různými vtipnými obrázky. Velmi moderní je mít dneska svatbu vizuálně sladěnou. Proto mnoho nevěst chce mít vzhled oznámení koncipován v duchu celé svatební výzdoby.

V poslední době se k nám také dostávají trendy ze zahraničí. Aktuálně například „save the date“. Jde o jednoduchou kartičku, která oznamuje informaci, že se pár zasnoubil a jaký den si mají hosté udělat na svatbu volno. Informace o svatbě se hosté dozvědí z webových stránek, které si nechají snoubenci vytvořit nebo si je vytvoří sami.

Čtěte také: Z čeho vyrobit svatební oznámení

Vtipné svatební oznámení, netradiční svatební oznámení

Zkuste svatební oznámení jako plakát z filmu

Tipy na netradiční svatební oznámení

  • oříšek – zatočte papírek s potřebnými informacemi a zalepte ho do skořápky s ořechu. Máte oznámení jako z pohádky Tři oříšky pro popelku. Je to opravdu velmi originální a velkou výhodou je, že vás vyjde na pár korun. Oříšek ještě můžete dobarvit nebo ovázat stužkou, která bude barevně sladěná s tématem svatby,
  • stírací los – velmi zajímavou možností je stírací los. Ve výtvarných potřebách nebo na internetu koupíte speciální barvu, která zaschne a poté jde krásně seškrábat, přesně stejně jako u klasického losu,
  • sirky – můžete si nechat potisknout krabičku od zápalek. Ty budou symbolizovat vaší zažehnutou lásku a svatební událost,
  • balónek – kdo má rád legraci, může si nechat potisknout balónek. Ten odhalí své tajemství (datum a čas vaší svatby) teprve poté, co se nafoukne,
  • kolíček na prádlo – jednoduché, prosté a krásné. Obyčejný kolíček na prádlo můžete různě pomalovat a bude sloužit k připnutí data svatby na kalendář,
  • konfety, které se vystřelují – velmi netradiční a výstřední je tuba s vystřelovacími konfetami. Do nich ukryjte vzkaz (svatební oznámení) a po otočení spodní části se vystřelí konfety i s pozvánkou na svatbu,
  • puzzle – svatební oznámení můžete pojmout i jako puzzle. Až ho vaši hosté budou skládat, aby se dozvěděli potřebné informace, rozhodně se nudit nebudou.

Čtěte také: Tipy na svatební motto, které nenechá vaše srdce chladným

Nejvtipnější svatební oznámení

Kdo má rád legraci a nechce o ní přijít ani v souvislosti se svou svatbou, zvolí třeba klasičtější vzhled (ne úplnou romantickou klasiku) a do toho nějaký vtipný a výstižný text.

Vtipné svatební oznámení, netradiční svatební oznámení

Namalujte se

Tipy na text vtipného svatebního oznámení:

„Míra stupidity vašeho konání je přímo úměrná počtu lidí, kteří vás při tom pozorují“.  Přijďte se na nás podívat (místo, datum, čas), těšíme se na Vás! (Murphyho zákon)

Rodino, přátelé a blízcí, dovolujeme si vám oznámit, že skončil čas textů a (datum, čas a místo) přepínáme na normální režim. Budeme velmi poctěni, když budete u toho.  

Už spolu sdílíme hypotéku, adresu i kočku. Od (datum čas) spolu budeme sdílet i příjmení. Přijďte (místo) a oslavte to s námi.

Oznamujete, že neřídící se radami zkušenějších přátel, jsme se rozhodli vyměnit výhody svobodného života za radosti manželství a (datum, místo a čas) řekneme pravděpodobně „ano“.

Vám, kteří jste doufali i Vám, kteří jste už pomalu doufat přestali, oznamujeme, že (datum, čas a místo) vyměníme hrdé Já, za vznešené My.

Oznamujeme Vám, že (datum, čas a místo) vstoupí do stavu manželského. Přijďte všichni, kdybychom si to rozmysleli, alespoň se dobře najíme a napijeme.

(Jméno nevěsty) + (jméno ženicha)=SVATBA

(Jména ženicha a nevěsty) byli odsouzeni k odnětí svobody na doživotí. Chcete-li se zúčastnit nástupu jejich trestu, přijďte (datum, místo a čas).

Rodino, přátelé a všichni naši blízcí, rádi bychom vás pozvali na lehkou a romantickou komedii Svatba z lásky. Hlavní roli nevěsty bude hrát (jméno nevěsty) a hlavní roli ženicha (jméno ženicha). Premiéra se koná (datum, místo a čas) v plném počtu, protože repríza se nekoná i při velkém zájmu publika.

I když to zní možná praštěně, z nás dvou budou manželé. Těšíme se na Vaše tváře, až budeme stát u oltáře. Dne…místo….a čas.

Vtipné svatební oznámení, netradiční svatební oznámení

Vtipné svatební oznámení

Moderní svatební oznámení

Mezi moderní svatební oznámení se hojně řadí minimalistické kousky, které mají čistý a propracovaný design a moderní styl písma i fotografií. Odlišit se můžete jednoduše už při výběru moderních formátů svatebních oznámení. Velmi zajímavý je například čtvereček, může se otevírat jako kniha, uprostřed i dole. Velmi hezky vypadá i tvar srdce nebo klasický obdélník, který oživíte jiným papírem, barvami i ozdobami.

Čtěte také: Jak na svatební web. Tipy na šablony zdarma

Velkou roli hrají detaily, kvalitní papír se zvláštními detaily a zajímavými efekty. Velmi pěkně vypadá lakování, které vytváří odlesky. Luxusně vypadá vytlačování reliéfů a velmi originální je přání s vystřiženými ornamenty.

Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na ozdoby a detaily. Malé kamínky rozzáří celé moderní svatební oznámení. K textu je možné přiložit i srdíčkový lísteček, které se dá efektivně upevnit mašličkou z přírodního lýka. Velmi jemně a elegantně vypadá i kombinace papíru a krajky.

Vintage svatební oznámení, netradiční svatební oznámení

Vintage svatební oznámení

Nevšední vintage svatební oznámení

Vintage styl se v poslední době objevuje čím dál více kolem nás. Je v něm spojena historie i současná klasika. Je nutné si uvědomit, že vintage není to stejné jako retro styl. Vintage styl se inspiruje v hlubší minulosti, která často v dnešní uspěchané době působí jako balzám na duši. Neustále se vedou spory ohledně toho, co je vintage styl a co už ne. Nejlepší je, když si projdete jednotlivá historická období a vyberete si z nich to, co se vám líbí. Buďte ale opatrní na přílišné kombinace, aby byla vaše svatba lehce romantická ale ne kýčovitá.

Vintage svatební oznámení by mělo být tvořeno v jemném designu s decentním ozdobeným písmem. Důležité je, aby bylo čitelné. Ozdobné písmo je naprosto dostačující jen u prvního písmene. Velmi pěkné jsou květinové ornamenty. Papír volte v bílé, slonovinové nebo jemně „zašlé“ barvy do hněda. Velmi hezký je i efekt starých novin nebo fotek.

Tento ozdobný motiv vypadá velmi dobře i na svatebním menu nebo jmenovkách.

Vintage svatební oznámení, netradiční svatební oznámení

Vintage svatební oznámení

Netradiční svatební oznámení musí dělat radost

Svatební oznámení je velmi důležitou a dá se říct, že i nezbytnou součástí každé svatby. Je jedno jestli zvolíte klasiku nebo něco méně tradičního. Důležité je, aby se vám líbilo a dělalo vám radost.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

Netradiční svatební oznámení udělá dojem. Jak překvapit?