Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Netradiční svatební dekorace? Využijte dary lesa. Hodí se šišky i chvojí

Martina Mádlová

Martina Mádlová

14. 3. 2019

Většinu svateb si lidé plánuje na teplejší část roku, zejména v období prázdnin. Ale i termíny mimo hlavní svatební sezónu nejsou vůbec k zahození. Na vše máte mnohem více času i větší klid, protože dodavatelé služeb nejsou tak zaneprázdněni a snáze dostanete ten termín, o který máte zájem. Svatba na podzim nebo v zimě má velké kouzlo i neopakovatelnou atmosféru. Tu můžete podtrhnout i netradičně zvolenými dekoracemi. Jak na to?

Láká vás svatba uprostřed romanticky zasněžené krajiny nebo mezi barevným padajícím listím? Děláte dobře a určitě si svůj den užijete, jak se patří. A právě k těmto svatbám se skvěle hodí originální přírodní dekorace. Vypadají úžasně, ozdobí svatbu a nemusí vás stát vůbec nic, jen čas. Zkuste šišky, chvojí, větvičky nebo třeba mech.

Různorodé kombinace

Šišky a chvojí jako dekorace

Nebojte se vyzkoušet různorodé kombinace. K zelenému jehličí a hnědým šiškám se báječně hodí červené jeřabiny, černý bez, červené šípky apod. Dobře zvolené barvy a dekorace udělají vaši svatbu jedinečnou a originální. Využít můžete i květiny, které se často na svatbách využívají. Víte, jak skvěle vypadá jehličí spolu s pivoňkami, fréziemi nebo liliemi? Nebo třeba svatební kytice z různorodých šišek v kombinacemi s barevnými růžemi? Takovou rozhodně jen tak nějaká nevěsta nemá.

Pokud se vaše svatba odehrává v adventní čas, můžete do výzdoby zakomponovat barvy a dekorace spojené s touto tématikou. Použijte rudé růže, šišky a baculaté sklenky. Svatba doplněná o kouzlo Vánoc je určitě jedinečná.

Svatba v přírodě. Tipy na nejoblíbenější místa

Vůně lesa na svatbě

Různorodé šišky, větvičky jehličnanů, zelený mech nebo barevné listí mají široké možnosti využití a zajímavě vypadají na všech svatebních dekoracích. Využít je můžete na nekonečně způsobů a v podstatě záleží jen na vaší představivosti a fantazii. Máme pro vás jen několik nápadů, jak můžete přírodní dekorace ve svůj svatební den využít.

Svatební kytice a korsáž pro ženicha

Nechte si naaranžovat svou kytici také v přírodním stylu s neobvyklými komponenty. Šišky a chvojí mají i zde své místo. K tomu nějaký barevný lístek, či různorodé větvičky a výsledek je dokonalý. A nezapomeňte. Také korsáž pro ženicha si zaslouží takové dekorace, aby ladila s kyticí nevěsty.

Šiška pro prstýnky

Šišky a chvojí jako dekorace

Na přírodní svatbu, svatbu v lese nebo v zimním období můžete směle nahradit klasický tácek nebo polštářek i obyčejnou šiškou. Pokud vám to přijde příliš obyčejné, zkuste ji nějak dozdobit nebo třeba postříkat třpytkami. Postačí ale docela tak, jak ji příroda stvořila. S prstýnky bude vypadat úplně dokonale.

Slavnostní tabule

Šišky a chvojí jako dekorace

Jídlo vždy lépe chutná v hezkém a příjemném prostředí. Proto i výzdoba svatební tabule má své velké výhody. V případě přírodních dekorací budete mít výzdobu hotovou za chvilku a dokonalou. Vyberte šišky různých velikostí a volně je rozložte na stoly. Přidejte nějaké chvojí do váz a k nim klidně šípkové větvičky nebo větvičky jeřabin apod. Šišky můžete využít i na jmenovky.

Svatební dort

Šišky a chvojí jako dekorace

K přírodní výzdobě, kde hlavní roli hrají lesní dary, se nazdobený, marcipánový dort s holubičkami příliš nehodí. A už ani není příliš moderní. Mnohem zdravější a hezčí variantou jsou tzv. nahé dorty. Ten může být ozdobený šiškami, větvičkami jehličnanů a barevnými listy.

Další dekorace

A na co se ještě hodí šišky, jehličí, mech a další přírodní prvky? Třeba na vytvoření věnců, židlí, okrajů lavic, na různé odpočinkové zóny i na svatební oblouk.

Rustikální svatba. To pravé pro milovníky přírody a přirozeného prostředí

Několik tipů na závěr

Šišky a chvojí jako dekorace

Námi zmíněnou svatební výzdobu si s trochou šikovnosti bez problémů vytvoříte i sami nebo za pomoci přátel. Kdo nechce, ať se nebojí oslovit profesionála, který vytvoří přírodní svatební dekorace na míru.

Šišky a chvojí bez problémů nasbíráte ve volné přírodě. Udělejte si dostatečnou zásobu, ať neběháte do lesa pro dvě šišky. Tak vás vyjde zásoba skutečně velmi levně. Zakoupíte jen materiál na dozdobení, ale to hlavní vám dá příroda.

Šišky nemusíte nechat jen tak. Nastříkejte některé bíle, stříbrně, zlatě nebo jinou barvou. Nabarvit je můžete celé nebo zvýraznit jen konce.  Zdůraznit je můžete bezbarvým i lakem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Netradiční svatební dekorace? Využijte dary lesa. Hodí se šišky i chvojí