Menu
WeddingMag
Po svatbě

Netradiční líbánky: možnosti, které by vás možná nikdy nenapadly

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 3. 2018

Nemáte zájem o líbánky na Bora Bora nebo Maledivách? Pak tam nejezděte. Klasické líbánky nemusí být vhodné pro všechny. Možná netoužíte po přeplněných hotelových bazénech a drahých koktejlech. Mnoho dnešních párů hledá na svatební cestě něco víc. Tak zkuste následující netradiční nápady a přivezte si ze svatební cesty nevšední zážitek na celý život.

1. Odpočinek ve stromovém domě

Jsou stromy a příroda vaši přátelé a milujete je již od dětství? Pak pro vás bude to pravé právě možnost ukrýt se ve vlastní chatrči visící nad zemí. Stavbu domů na stromech realizuje po celém světě například firma Tree Houses a to dokonce i v České republice. Můžete se tu zdržet delší dobu a odpočinout si v korunách stromů.

Ideální destinace pro líbánky? Těchto 8 destinací milují páry po celém světě

2. Pomáhat jako dobrovolník

Rádi pomáháte druhým a realizujete se v různých dobrovolnických akcích? Pak zvažte i po svatbě „dobrovolné líbánky“. Existuje spousta příležitostí pro novomanžele, kteří mohou v rámci své svatební cesty pomáhat druhým. Vyrazte třeba do Zimbabwe, abyste podpořili program pro ochranu lvů, pomáhejte dětem v Nepálu nebo pobuďte nějaký čas ve venkovských filipínských komunitách budováním infrastruktury a pečéváním o děti.

3. Pronajměte si originální cikánský karavan

Pronajměte si prázdninový dům od společnosti Under the Hatch, která se orientuje na místa, která jsou něčím zajímavá a vystupují z davu. Vždy hledá různá nevšední místa k pobytu, která mají nějakou historickou minulost a potřebují zachránit. I vy svým pobytem trochu k té záchraně přispějete. Velmi oblíbený je jejich pronájem cikánských karavanů ve Walesu a Irsku – naprosto jedinečný zážitek pro nevěstu a ženicha.

Svatební cesta. Tipy kam vyrazit na líbánky

4. Zahřívejte se navzájem v ledovém hotelu

Mnoho novomanželů hledá pro své líbánky především teplé klima. Pokud vám nevadí chladnější počasí a zima je váš kamarád, možná by vás mohl nadchnout Hotel de Glace v kanadském městě Quebec City. Hotel, který je otevřen od ledna do března, je postavený takřka výhradně ze sněhu a ledu. Uvidíte, že to bude váš nejledovější zážitek v životě.

5. Netradiční kempování – zkuste Glamping

Letní táboření s přáteli je určitě skvělé. Ale tvrdá zem a ne úplně pohodlný stan asi není úplně přesně ta pravá romantika, kterou byste na líbánkách chtěli zažít (pokud to záměrně nevyhledáváte). Místo toho můžete vyzkoušet glamping – místo, kde se ohromující příroda setkává s moderním luxusem. Je to způsob, jak zažít něco úžasného a splynout s přírodou, aniž byste museli obětovat pohodu a pohodlí.

TIP: Glampingový pobyt můžete věnovat i jako dárek novomanželům. Originální nabídku pobytů v netradičních stanech, jurtě nebo ve stromovém domě najdete např. zde.

Na celém světě najdete neuvěřitelné destinace, z nichž každá nabízí mnoho krásného. Můžete se vzbudit na vrcholu hory v jurtě, odpočinout si v lesním baldachýnu ve stromovém domku nebo si užít panoramatické výhledy z ekologického domku.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Netradiční líbánky: možnosti, které by vás možná nikdy nenapadly