Menu
WeddingMag
Zásnuby

Neobvyklá žádost o ruku aneb když žena žádá muže

Martina Mádlová

Martina Mádlová

16. 5. 2018

Čekáte marně na to, až vás váš milý požádá konečně o ruku a on se k tomu stále nemá? Pak využijte toho, že se časy mění a s nimi i zažité tradice a zvyklosti. Požádejte ho o ruku sama. Není to ani ponižující ani nedůstojné ženy. Taková žádost o ruku může být úplně stejně romantická jako ta tradiční.

Dnes chodí nevěsty i v černých šatech, konají se obřady pod vodou nebo naopak ve vzduchu. Svatba je takovou událostí, kde je dovoleno takřka cokoliv. Jestliže vám tedy nevadí, že to budete vy, kdo přednese žádost o ruku, směle do toho.

Tradice se nemusí dodržovat vždy

Naše tradice jsou určitě krásné a rozhodně by se neměly všechny opustit ani v dnešní moderní době. Přesto by ale neměly člověka svazovat a nutit ho do něčeho, co mu není vlastní. A platí to i pro žádost o ruku. Nechcete-li čekat, až se váš vyvolený konečně rozhoupe, udělejte to vy. Je možné, že nemá dost odvahy, je mu to trapné či se bojí odmítnutí.

Společensky přípustné by podle všeobecného názoru měly být obě varianty. Postup, kdy žena žádá o ruku muže, je ale stále ještě neobvyklý a většina žen po romantické žádosti o ruku opravdu touží. Můžete ale dát muži najevo, že doufáte ve společnou budoucnost, která bude stvrzená i oficiálně. Nemusíte si hned klekat na kolena a už vůbec ne nabízet prsten s diamantem. Vzhledem k tomu, že ho nosí žena, by to bylo trochu zvláštní. Stačí jen nějaký náznak, vtipná poznámka. Vystihněte ten správný čas. Rozhodně se ale neuchylujte k ultimátům nebo výčitkám.

Žádost o ruku: Originální inspirace na zásnuby v zimě

Jak požádat o ruku muže?

Možná už čekáte na žádost o ruku opravdu dlouho a přemýšlíte, zda váš partner je vůbec tím pravým. Než se rozhodnete ho pustit k vodě, nejdříve zjistěte, zda by si vás rád vzal a jen mu v tom něco brání nebo opravdu o svatbu nemá zájem. Možná jste se před ním někdy nevědomky vyjádřila o svatbě značně negativně a on má jen strach vám navrhnout svatbu. Jak ho popostrčit?

  • Vyberte si vhodný okamžik. Ty nejlepší jsou při společné romantické večeři nebo sklence vína a příjemné chvilce. Pokud zrovna přišel z práce, je nabručený, unavený a jediné, na co myslí, je odpočinek, nebude na debatu o svatbě ta pravá chvíle.
  • Než se rozhoupete ke své žádosti, nejdříve se zkuste zamyslet nad tím, co by vám v takovém případě udělalo radost. Jak byste chtěla, aby to celé probíhalo. Vy také nejlépe víte, jak váš partner v určitých situacích reaguje i co by mu mohlo udělat radost a ve kterých chvílích bývá dobře naladěný.
  • Nesnažte se mu svou žádost o ruku přednést stylem, že když toho není schopný on, tak se toho musíte „zase“ chopit vy (jako vlastně všeho).
  • Nejdete na operaci, ale žádáte o ruku. Snažte se být v pohodě a klidu. Rozhodně neposílejte svou žádost přes SMS, sociální sítě nebo dokonce formou napsaného vzkazu. Asi by se vám to také nelíbilo.
  • Nezapomeňte nějaký milý dárek. Potěší.

Zásnuby jsou dnes mnohem propracovanější než před deseti lety. Jak je udělat jedinečné?

Co říkají statistiky?

Mnoho výzkumů a statistických ukazatelů dokazuje, že hodně žen je nespokojených s tím, jakým způsobem je jejich partneři požádali o ruku. Představovaly si originalitu a dokonalou romantiku, ale místo toho dostaly jen přehnanou afektovanost, odbytí celé žádosti. Největším zklamáním pro ně je, když jsou požádané bez prstenu nebo nevhodně zvolenou dobou a místem (například na nádraží mezi odpadkovými koši, v koupelně apod.).

Ženy jsou zkrátka romantičky a přály by si, aby je jejich muži požádali ve větším soukromí a partner si dal s výběrem místa i doby práci.

Podle vyjádření mnoha žen si také často musí vybrat prsten samy, protože muži ani po letech soužití neví, jaký prsten by se jim líbil. Celá žádost pak ztrácí své kouzlo. Možná jsou obavy z takových nepříjemných situací tím pravým důvodem, proč často ženy převezmou iniciativu a udělají první krok. Nebo mají možná na muže až příliš velké nároky. Co myslíte?

Ohodnoťte tento článek:
2,6
Právě čtete

Neobvyklá žádost o ruku aneb když žena žádá muže