Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Nejlepší datum pro svatbu? Vyberte si!

Redakce

Redakce

7. 6. 2017

Svatební den je dnem nevěsty, a tak by všechno mělo být dokonalé – od svatebního dortu, přes svatební šaty až po termín svatby. Pokud zrovna hledáte perfektní datum pro vaší svatbu, přinášíme vám pár tipů, podle čeho všeho si lze ideální termín vybrat.

Perfektní datum svatby

Jako existují magická místa pro svatbu, existují také magické dny pro svatbu. Ať už se tedy zrovna zaobíráte plánováním svatební hostiny, vybíráním hudby na svatební obřad, anebo přemýšlíte nad svatebními dekoracemi, nezapomeňte se zamyslet také nad perfektním datem svatby. Jaký termín se nakonec stane magickým pro vás?

Datum svatby podle prvního rande

Při dumání nad tím, jak vybrat nejlepší datum pro svatbu, se páry obvykle zamýšlejí nad tím, které dny pro ně byly v životě nejdůležitější. Může jít například o výročí zasnoubení, začátku chození, datum seznámení, anebo třeba termín prvního rande. Pokud už máte děti, můžete termín svatby volit podle data jejich narození. Poměrně časté také je, že si zasnoubené páry naplánují svatební den na stejné datum, na které se brali rodiče jednoho z nich.

Svatba v létě

Mnoho párů si termín svatby vybírá jednoduše podle ročního období. Asi nikoho nepřekvapí, že mezi nejoblíbenější termíny svatby patří letní, případně jarní měsíce. Kdo by si nechtěl říct své ano v období hýřícím barvami a zalitém sluncem? Pokud tak i vy plánujete vaši svatbu na léto, zajistěte si termín raději s dostatečným předstihem.

Co dělat, když musím změnit termín svatby

Plánování svatby podle numerologie

Pokud vás zajímají horoskopy a podobné věci, jistě vás nadchne možnost vybrat si datum svatby podle doporučení numerologie. Pro nalezení štěstí v manželství je podle ní nejdůležitější vyhnout se jedničkám, jelikož ta symbolizuje individualismus. Datum svatby s více jedničkami vám prý připraví svazek plný sobectví, nepochopení a netolerance. Štěstí vám naopak přinesou dvojky – ty jsou totiž číslem harmonických vztahů a spolupráce.

Nejlepší datum svatby podle Luny

Někteří numerologové při výběru svatby doporučují zaměřit se na lunární kalendář. Ideální je vzít se v období, kdy měsíc dorůstá. Takové dny vám prý přinesou šťastné manželství, zdravé děti a bohatství. Dorůstající luna také podporuje nové začátky. Pro ideální datum svatby šité na míru si můžete zajít za astrologem, který vám jen vypočítá podle data narození vašeho a vašeho partnera.

Svatba v týdnu rozhodně nemusí být špatnou volbou. Jaké má výhody?

Svatební den podle Feng-šuej

S tím, jak plánovat svatbu, vám může pomoci také tradiční čínské učení. Feng-šuej prý dokáže udržet v rovnováze vodu (šuej) a vítr (feng), což se v manželství může rozhodně hodit. A nejlepší datum svatby podle Feng-šuej? 8. 8. Číňané totiž považují za magické číslo osmičku. A pokud neženete termín na 8. srpna, hledejte jiný den tento měsíc, nejlépe 8., 18. či 28.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Nejlepší datum pro svatbu? Vyberte si!