Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba v týdnu rozhodně nemusí být špatnou volbou. Jaké má výhody?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

15. 5. 2018

Svatba ve všední den není úplně tradiční, protože většina snoubenců plánuje veselku na víkend. Je to přece jenom o něco praktičtější, protože většina hostů si nemusí brát dovolenou a nemají potíže se zúčastnit. Jenže co když vysněné svatební místo má už ve vybraném termínu obsazeno? V takovém případě se řešení přímo nabízí. Udělejte svatbu v týdnu.

Pokud o svatbě ve všední den uvažujete, musíte vše pečlivě zvážit. Především kontaktujte své svatební hosty, zda se vůbec budou moci zúčastnit. Pak můžete začít s plánováním.

Nejlepší místa mají v sezóně víkendy obsazené

Je to tak. Nejlepší místa pro svatbu mají v sezóně pátky, soboty a někdy i neděle vesměs plné. Ať už se jedná o zámky, hrady, statky, mlýny, farmy, parky i zahrady. Proto máte mnohem větší šanci s datem, které připadá na období od úterý do čtvrtka. Svatby v týdnu mají hned několik výhod. Jaké?

I nejoblíbenější svatební místa mají v týdnu volno

Jak již bylo řečeno, ta nejoblíbenější místa mají v celé sezóně o víkendech naprosto plno a termíny bývají zamluvené dlouho dopředu. Pokud si naplánujete svatbu ve všední den, určitě termín seženete a nejspíš to nebude příliš těžké. Navíc nejspíš nehrozí, že budete muset chvátat, abyste nezdržovali, protože za vámi už stojí další ženich a nevěsta, kteří se chtějí vzít.

Volnou kapacitu mají ve všední dny i dodavatelé

Nejen nejoblíbenější místa mají víkendy na sezónu zamluvená i rok dopředu, ale stejně jsou na tom i nejlepší svatební dodavatelé a poskytovatelé služeb. Ovšem ve všední dny už s domluvou problém nebývá a možná se vám dokonce podaří vyjednat i lepší cenu. Pokud však vyjednávání cen není právě vaší silnou stránkou, přenechte organizaci vaší svatby raději svatební koordinátorce. Ta má potřebné kontakty a často i dojednané různé slevy nebo je umí domluvit.

Nejlepší datum pro svatbu? Vyberte si!

Lepší datum i organizace svatby na poslední chvíli

Často vychází to nejlepší datum svatby právě na všední den. Chcete se vzít na den vašeho výročí seznámení, které ale vychází na úterý? Proč ne. Nebo takové magické datum, jako je letos 8.8.2018. To vychází na středu. Pokud se vám taková data líbí, byla by škoda je vynechat jen proto, že nejsou o víkendu.

A ještě jednu velkou výhodu sebou přináší svatba ve všední den.Máte možnost uspořádat veselku opravdu rychle. Pokud jste se rozhodli že se chcete vzít uprostřed sezóny a rychle, máte mnohem větší šanci zajistit si vytoužené obřadní místo, restauraci i hotel v týdnu než o víkendu.

Svatba v týdnu už dávno není takový div a rozhodně ani žádný prohřešek. Berete se koneckonců vy a váš snoubenec, tak by se mělo vybrané datum líbit především vám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatba v týdnu rozhodně nemusí být špatnou volbou. Jaké má výhody?