×
WeddingMag

Kam se poděly svatební šaty vévodkyně ze Sussexu? Vystavují je pro veřejnost

Výstava svatebních šatů Meghan Markle

Od svatby Meghan Markle a prince Harryho nějaký ten pátek už uběhl a za tu dobu se toho hodně změnilo. Například to, že nedlouho po svatbě oznámil královský pár, že na jaře očekávají přírůstek. Nádherné svatební šaty, které měla Meghan na sobě o svůj svatební den, by jí dnes asi byly poněkud těsné. Na ní už je tedy asi neuvidíme, přesto je každý může zhlédnout na vlastní oči. Budou vystaveny v kapli sv. Jiří v zámku Windsor.

Svatební šaty pro Meghan byly ušity ze slonoviny a hedvábí. Pocházejí z dílny Clare Waight Keller, což je britská umělecká ředitelka francouzského módního domu Givenchy. Zajímavý výstřih, silueta do tvaru A a rukávy o délce tři čtvrtin. Všechno jednoduché a prosté. Mnoho lidí právě toto obdivovalo.

K šatům náležel ještě hedvábný tylový závoj s vlečkou s ručně vyšívanými květinami představující 53 zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Vlečku dlouhou 16,5 stopy vkusně doplnil diadém Queen Mary, zapůjčený od královny Alžběty, s diamanty a skvostnou broží.

Šatům se dostalo velmi pozitivních ohlasů. I odborníci a komentátoři chválili jejich jednoduchost, která ani trochu nezastřela krásu ženu, jenž v nich šla k oltáři.

Britská královská rodina brzy oslaví další svatbu – taková se ještě nikdy nekonala

Výstava v hradu Windsor

Šaty jsou jedním z hlavních lákadel přehlídky s názvem Královské svatby: Vévoda a vévodkyně ze Sussexu, která doplňuje Královskou sbírku. Přehlídka se koná na hradě Windsor od 26. října do 6. ledna a později budete moci šaty vidět ještě v červnu v paláci Holyroodhouse v Edinburghu.

Mimo nádherných svatebních šatů Meghan mohou zájemci vidět i kopii uniformy prince Harryho, která byla speciálně objednaná na zakázku Dege & Skinner. Chybět nebude ani nevěstin závoj a diadém. Zájemci si mohou prohlédnou oblečení, které měl na sobě princ George a princezna Charlotte jako mládenec a družička.

Na výstavě je otevřeno každý den. Dospělí zaplatí vstupné ve výši 21,20 €, lidé nad 60 let, studenti do 17 let 19,30 € a ostatní 12,30 €.

Stejná kaple, ale různé svatby. Na podzim se chystá další královská svatba

Toto není první přehlídka královského svatebního oblečení. Konala se již v minulosti a velmi se osvědčila. V roce 2011 byla v Buckinghamském paláci uspořádána výstava, kde byly vystaveny svatební šaty vévodkyně z Cambridge. Jen za prvních šest týdnů zaznamenal palác více než 350 000 návštěvníků. Bude nynější přehlídka stejně úspěšná?

Kam se poděly svatební šaty vévodkyně ze Sussexu? Vystavují je pro veřejnost
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.