Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Kam se poděly svatební šaty vévodkyně ze Sussexu? Vystavují je pro veřejnost

Martina Mádlová

Martina Mádlová

8. 12. 2018

Od svatby Meghan Markle a prince Harryho nějaký ten pátek už uběhl a za tu dobu se toho hodně změnilo. Například to, že nedlouho po svatbě oznámil královský pár, že na jaře očekávají přírůstek. Nádherné svatební šaty, které měla Meghan na sobě o svůj svatební den, by jí dnes asi byly poněkud těsné. Na ní už je tedy asi neuvidíme, přesto je každý může zhlédnout na vlastní oči. Budou vystaveny v kapli sv. Jiří v zámku Windsor.

Svatební šaty pro Meghan byly ušity ze slonoviny a hedvábí. Pocházejí z dílny Clare Waight Keller, což je britská umělecká ředitelka francouzského módního domu Givenchy. Zajímavý výstřih, silueta do tvaru A a rukávy o délce tři čtvrtin. Všechno jednoduché a prosté. Mnoho lidí právě toto obdivovalo.

K šatům náležel ještě hedvábný tylový závoj s vlečkou s ručně vyšívanými květinami představující 53 zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Vlečku dlouhou 16,5 stopy vkusně doplnil diadém Queen Mary, zapůjčený od královny Alžběty, s diamanty a skvostnou broží.

Šatům se dostalo velmi pozitivních ohlasů. I odborníci a komentátoři chválili jejich jednoduchost, která ani trochu nezastřela krásu ženu, jenž v nich šla k oltáři.

Britská královská rodina brzy oslaví další svatbu – taková se ještě nikdy nekonala

Výstava v hradu Windsor

Šaty jsou jedním z hlavních lákadel přehlídky s názvem Královské svatby: Vévoda a vévodkyně ze Sussexu, která doplňuje Královskou sbírku. Přehlídka se koná na hradě Windsor od 26. října do 6. ledna a později budete moci šaty vidět ještě v červnu v paláci Holyroodhouse v Edinburghu.

Mimo nádherných svatebních šatů Meghan mohou zájemci vidět i kopii uniformy prince Harryho, která byla speciálně objednaná na zakázku Dege & Skinner. Chybět nebude ani nevěstin závoj a diadém. Zájemci si mohou prohlédnou oblečení, které měl na sobě princ George a princezna Charlotte jako mládenec a družička.

Na výstavě je otevřeno každý den. Dospělí zaplatí vstupné ve výši 21,20 €, lidé nad 60 let, studenti do 17 let 19,30 € a ostatní 12,30 €.

Stejná kaple, ale různé svatby. Na podzim se chystá další královská svatba

Toto není první přehlídka královského svatebního oblečení. Konala se již v minulosti a velmi se osvědčila. V roce 2011 byla v Buckinghamském paláci uspořádána výstava, kde byly vystaveny svatební šaty vévodkyně z Cambridge. Jen za prvních šest týdnů zaznamenal palác více než 350 000 návštěvníků. Bude nynější přehlídka stejně úspěšná?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam se poděly svatební šaty vévodkyně ze Sussexu? Vystavují je pro veřejnost