Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Britská královská rodina brzy oslaví další svatbu – taková se ještě nikdy nekonala

Martina Mádlová

Martina Mádlová

27. 7. 2018

Královská rodina má, co se týká sňatků, letos hodně napilno. V květnu se ženil princ Harry a bývala herečka Meghan Markle, na podzim má svatbu princezna Eugenie a v létě se žení bratrance samotné královny Alžběty II. To by samo o sobě nic zvláštního nebylo. Mnohem zajímavější je, koho si bere. Je to totiž muž.

Ženit se bude lord Ivar Mountbatten. Ten se rozvedl po 16 letech manželství, když si uvědomil, že ho přitahují spíše muži než ženy. Se ženou mají tři dcery. Svou homosexualitu prozradil až v roce 2016, kdy potkal svého budoucího muže, ředitele společnosti leteckých stevardů Jamese Coyla.

Láska na horách

S Jamesem se seznámil na horách ve Švýcarsku, kde si ho James spletl se svým lyžařským instruktorem a křičel na něj přes celý bar. Byla to láska na první pohled, a tak o něco později oznámili svůj vztah veřejnosti. Mountbatten se stal i prvním přiznaným homosexuálem v britské královské rodině.

Nyní chystají svatbu, která se má konat v kapli venkovského sídla v Bridewell parku. Jak se zdá, jeho sňatek přijala veřejnost i rodina. Dcery Ella (22), Alix (20) a Lulli (15) dokonce navrhly, aby jejich otce odvedla k oltáři maminka Penny. A ta s tím překvapivě souhlasila. Po rozvodu jsou velkými přáteli a Penny se dokonce nechala vyfotit s oběma ženichy.

„Podle mého mínění se Ivar jako člověk velmi změnil. Je teď velmi příjemný, zábavný a uvolněný. Myslím, že mu nedocházelo, jak moc trpěl, když tajil svou sexualitu,“ prohlásila Penny o svém bývalém manželovi.

O své jinakosti prý věděl už v době dospívání, ale nemohl to přiznat ani svým rodičům. Mezi jeho blízkými se prý o gayích mluvilo vždy hanlivě. Naštěstí se situace změnila a on se konečně mohl otevřít všem i svým blízkým.

https://www.instagram.com/p/BkJPlhiHaor/?taken-by=ivar_mountbatten

Malý a skrovný obřad

Obřad obou mužů rozhodně nebude nikterak honosný. Zúčastní se ho jen blízcí přátelé a členové rodiny. Ani jeden z mužů nechce krájet dort nebo tančit první tanec. Všechno si prý vynahradí na večírku po svatbě. Tam chtějí mít spoustu dobrého jídla, pití a hudby. Počítají asi se 120 hosty.

Na obřad asi nedorazí lordův blízký přítel princ Edward, třetí syn královny Alžběty. I když nemůže přijít, mají on i jeho žena Sophie Jamese moc rádi. Stejně tak i širší okolí lorda Ivara prý s jeho orientací a ani životním partnerem nemají problém.

Kit Harington a Rose Leslie, hvězdy seriálu Hra o trůny, se vzali na hradě ve Skotsku

A co titul?

Mnozí se ptají, jak to vlastně bude s titulem po sňatku. Kdyby si Ivar vzal ženu, získala by podle pravidel titul lady. Se svatbami osob dvou pohlaví královský protokol zatím nepočítá, ale už se o tom schvaluje zákon. Pokud projde, měl by James získat nárok na titul lorda.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Britská královská rodina brzy oslaví další svatbu – taková se ještě nikdy nekonala