Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Stejná kaple, ale různé svatby. Na podzim se chystá další královská svatba

Martina Mádlová

Martina Mádlová

6. 7. 2018

Svatba princezny Eugenie, sestřenice prince Harryho a Jacka Brooksbanka se uskuteční jen několik měsíců po slavném obřadu Meghan Markle a prince Harryho. Je tak logické, že se oba sňatky nevyhnuly určitému srovnání. Mezi oběma událostmi ale budou existovat poměrně velké rozdíly. To potvrzují i královští experti.

Princezna Eugenie (27) a Jack (29) se vezmou 12. října v kapli sv. Jiří na zámku Windsor. Pár je spolu už šest let a poznali se při lyžování ve Švýcarsku. Navzdory načasování i poměrně mladému věku snoubenců by nebylo správné si myslet, že další královská svatba jen zrcadlí tu Harryho a Meghan.

Královský expert James Brookes, ředitel společnosti Royal Central, řekl, že hlavním rozdílem je pozornost veřejnosti. Svatba Harryho a Meghan zaplavila média po celém světě a mluvil o ní snad každý. Princezna Eugenie bude mít nejspíš větší štěstí v tom, že nebude muset řešit tak velkou pozornost. Je sice pravděpodobné, že se o ní bude hodně mluvit a před Windsorem se objeví davy lidí, ale ne v takovém rozsahu jako u svatby jejího slavnějšího bratrance.

Odlišnosti obou svateb

Eugenie a Jack mohou mít svatbu ve velmi podobném duchu jako mnoho jiných mladých a moderních párů. Svatba má být více excentrická a více uvolněná. Vzhledem k britskému počasí v říjnu, kdy se budou brát, je hodně pravděpodobné, že pojedou uzavřeným vozem místo kočárem. Také nejsou povinni mít tradiční svatební obřad.

Oba snoubenci sledují Netflix, rádi vaří při sledování televize a Eugenie čte noviny online a má i instagramový účet, který Meghan musela zrušit. Podle královského experta je nepravděpodobné, že se jejich sňatek bude vysílat živě, ale rozhodně se může stát, že součástí svatby bude mnoho moderních prvků – dort, květiny i šaty jsou totiž plně v kompetenci princezny. Zejména svatební šaty se mohou stát jedním z výrazných prvků, které odlišují svatbu Eugenie a Meghan.

Návrhářka Szabo prohlásila, že princezna si bude vybírat šaty od Erdem. Podle ní se nápadně odvážný ženský styl k Eugenii hodí a nosí takové i běžné oblečení. Nejvíce jí sluší sukně s vyšším pasem. Očekává se kontrast oproti šatům Meghan, které zdůrazňovaly její štíhlé křivky.

Svatební účesy 2018. Jaké jsou momentálně v kurzu?

Méně pompéznosti a více volnosti

Přesto, že svatba Eugenie a Jacka nebude tak pompézní a ani světová, rozhodně se nedá říci, že by měla být o něco méně kouzelná. I tuto královskou svatbu navštíví mnoho slavných hostů. Hodně se spekuluje o hostech z uměleckého světa, se kterými se setkává Eugenie při své práci s Hauserem a Wirthem.

Princezna se také přátelí s popovou hvězdou Ellie Gouldingovou a herečkou Cressidou Bonasovou, které jsou zároveň i bývalé přítelkyně prince Harryho. Je velmi pravděpodobné, že se i ony na svatbě objeví.

Uvidíme, jaká nakonec bude svatba princezny Eugenie, která je osmá v pořadí nástupnictví na trůn a jejího snoubence Jacka, který pracuje jako manažer nočního klubu. Určitě překvapí.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Stejná kaple, ale různé svatby. Na podzim se chystá další královská svatba