Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Jak zhubnout před svatbou a kdy s hubnutím začít

Adéla Beranová

Adéla Beranová

29. 5. 2014

Každá nevěsta chce vypadat ve svatební den naprosto dokonale. Pro mnohé to znamená shodit nějaké to kilo. Před svatbou máte ideální motivaci, která vám mohla při předchozích pokusech chybět. Teď už jen stačí vydržet. Máme několik tipů, jak zhubnout před svatbou.

Jak zhubnout před svatbou? Chce to plán

Stejně jako plánujete svou svatbu, naplánujte si hubnutí. Važte se každý týden, abyste viděla vaše pokroky. Vědomí toho, že se za týden prostě budete vážit je hodně silným prostředkem k udržení silné vůle.

Pokud se snažíte shodit jen dvě tři kila, bude vám stačit měsíc až dva předem mírně upravit jídelníček a přidat pohyb navíc. Se zvyšujícím se počtem kil, která musí dolů se zvyšují i požadavky na propracovanější hubnoucí plán.

Rozumné je hubnout maximálně kilo týdně. Počítejte ale s tím, že zpočátku to půjde rychleji. Pak ale může nastat období, kdy se budete třeba stavět na hlavu a váha se nepohne dolů ani o deko. Započítejte si do plánu dostatečnou rezervu.

Co jíst a co nejíst při hubnutí

Je tu samozřejmě možnost zhubnout za týden pět kilo a jásat, že si můžete stáhnout korzet u šatů ještě o něco víc. Ale zeptejte se sama sebe, nebudete zklamaná, když hned po svatbě naberete všechno a ještě něco navíc?

Berte svatbu spíš jako silnou motivaci pro dlouhodobější změnu. Upravte jídelníček a přidejte pohyb tak, abyste se ani po skončení svatební noci nevrátila ke starému způsobu života.

Ideální je rozdělit si příjem jídla do čtyř až pěti menších porcí denně. Zpočátku je nejjednodušší najít si nějakou aplikaci nebo prostě papír a tužku a všechna snědená jídla si psát. Do chytrých telefonů si můžete stáhnout třeba Kalorické tabulky, které vám spočítají, kolik jste toho už snědla, jaké živiny vám chybí a kterých máte naopak příliš.

Já osobně jsem se bez nich první měsíc neobešla a výsledek se dostavil. Musíte být ale poctivá a skutečně všechno zaznamenat.

Moje vlastní zkušenost říká, že když se vám podaří radikálně omezit pečivo (což znamená nejíst ho zpočátku vůbec) a podobně zanevřít na přílohy, už to samo o sobě hodně pomůže. Prostě nahraďte pečivo zeleninou, k snídani si dejte místo rohlíku s máslem ovesné vločky s jogurtem a vymýšlejte si nejrůznější dobroty, které neohrozí vaši dietní dráhu.

Tip: Skvělým pomocníkem pro ty, které milují sladké je přírodní sladidlo Stevie. Dá se koupit už i běžně v supermarketech. Můžete si s ní osladit kávu, jogurt, ale i ovesnou kaši. Takže můžete holdovat sladkému, jak jen je libo a nepřibrat ani deko, stevie má totiž minimum kalorií.

Bez pohybu to nepůjde

Ano a teď přichází pro mnohé ta nejnepříjemnější část. Dobrá zpráva je, že poučky typu při hubnutí musíte sportovat pětkrát týdně jsou hloupost. Pokud měl váš dosavadní pohyb podobu docházení do auta a zpět, nemůžete se z ničeho nic začít dřít každý den v posilovně nebo kdekoli jinde.

Všeobecně platí, že byste měla pohyb zvýšit. Takže pokud jste doposud nesportovala vůbec, začněte třeba s delšími procházkami dvakrát týdně a přidejte ještě jednu aktivitu, která vás baví. Rozhodující je, aby vás pohyb bavil. Svatba je sice velká motivace, ale když se budete muset do něčeho nutit, nevydržíte ani kvůli svým vysněným šatům.

Přečtěte si další tipy na hubnutí na magazínu jenohubnutí.cz.

Zkuste přemluvit třeba kamarádku či partnera a vyrážejte pravidelně o víkendu na delší cyklovýlet. U stánku si dejte místo piva vodu či čaj a máte jednu třetinu splněnou. Jednou týdně choďte co nejvíc pěšky, do práce, na nákup, vyzvednout děti a máte druhý pohyb hotový.

Pak už záleží na vaší fantazii. Lákají vás kolečkové brusle? Zkuste je! Módní jsou teď třeba i výlety na koloběžce, ale bude stačit i delší procházka se psem. Zní to jako klišé, ale sportu propadne časem každý.

Zůstaňte sama sebou

Nejdůležitější ze všech zásad je ale zůstat sama sebou. Jestli se snažíte zhubnout od nepaměti a nikdy se vám to nepodařilo, je vážně rozumné stresovat se tím i před svatbou? Daleko pohodovější řešení je vybrat si takové šaty, ve kterých se cítíte skvěle i s nějakým tím kilem navíc.

Abyste totiž po svatbě nezjistila, že jste si všechno plánování a užívání svatebních příprav zkazila hubnoucí horečkou. Váš přítel vás přece miluje takovou jaká jste. Zkuste to taky.

 

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Jak zhubnout před svatbou a kdy s hubnutím začít