Menu
WeddingMag
Po svatbě

Jak si užít líbánky a nepokazit je

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 9. 2018

Organizování, vybírání a zařizování spojené se svatbou máte úspěšně za sebou a nyní se můžete vydat na svou vysněnou svatební cestu. Není nic lepšího než oslavit začátek nového života jen sami dva na nějakém úžasném místě. Je čas vyrazit na svatební cestu. Jen pozor na to, abyste si líbánky opravdu užili a nepokazili si je malichernostmi.

Někdy může být společné cestování namísto pohádky spíše peklem. Každý může mít o trochu jinou představu o trávení volného času, vy špatně navigujete, partner je nervózní řidič nebo zjistíte, že jste něco důležitého zapomněli až v letadle. Zjistěte, jak se při líbánkách vyvarovat hádkám. Ať si z nich přivezete jen příjemné vzpomínky.

Udělejte si plán

Úplně první věcí při organizování líbánek je plán toho, jak vůbec budou vypadat. Dohodněte se spolu s manželem nebo manželkou a tam, kde se nebudete moci shodnout, hledejte přijatelný kompromis. Ty ostatně budete muset dělat celý život, tak si to teď alespoň trochu natrénujete.

Jak vybírat svatební cestu?

O svatební cestě jste možná již mluvili během příprav na svatbu. Stejně jako rozhodnutí týkající se svatby i cíl vašich líbánek musí být založen na vzájemné dohodě. Svatební cesta může být jen symbolická, odpočinková, relaxační nebo dobrodružná. Záleží jen na vás, kam vás srdce táhne i jakého jste založení. A samozřejmě důležité jsou také finance, které máte k dispozici. Vyberte si místo, které všechny vaše požadavky splňuje.

Shrnutí:

  • určete si finanční rozpočet,
  • vyberte místo,
  • projděte si recenze a zkušenosti v místě,
  • vyberte si termín cesty a myslete přitom na počasí,
  • rezervujte si pobyt, zaplaťte a těšte se.

Svatební cesta: 10 úžasných destinací pro líbánky snů

Jaký bude program?

Rozhodně vám nechceme radit, abyste si naplánovali každou hodinu na líbánkách. Není potřeba mít denní režim minutu po minutě, ale určitou představu o své programu byste si udělat měli. Bude s vámi chtít jít na wellness a masáže? Jste vy ochotná udělat si s ním adrenalinový den, lézt po horách nebo vyrazit na čtyřkolkách po poušti? Vy chcete chodit na nákupy a on zase ochutnávat místní jídlo a pití. To, že si určíte nějaký program, neznamená, že jej za každou cenu musíte dodržet a lpět na něm. Program se může kdykoliv změnit – podle počasí, energie a chuti. Klidně si dovolte být i spontánní a nechat vše na náhodě. Důležité je, aby se to líbilo vám oběma nebo naopak, když jeden dělá něco, co ho třeba až tak nebaví, ale chce vyhovět partnerovi, měl by zase v jiné věci ustoupit ten druhý.

Jak zaplatit líbánky?

Líbánky a finance řeší většina novomanželů. Po svatbě bývá jedna kapsa prázdná a druhá vysypaná. I když jste dostali dost peněz svatebním darem, nemusí to stačit. I proto se vyplatí na líbánky myslet už během příprav svatby a pokud se chystáte na nějakou finančně náročnější cestu, ušetřete na svatbě.

Při objednávání vaší cesty snů pak využijte nabídek cestovních kanceláří na first minute pobyty nebo naopak last minute zájezdy, kde můžete ušetřit tisíce, které pak snadno využijete na pokrytí výdajů v místě.

Některé cestovní kanceláře také nabízí přímo novomanželské slevy v řádech desítek procent. Zkuste se podívat, určitě se vám to vyplatí a každá ušetřená koruna se hodí. Ale pozor. Obvykle tato sleva platí jen pro novomanžele, kteří chtějí jet na svatební cestu hned po svatbě nebo maximálně v horizontu několika málo měsíců.

Ideální destinace pro líbánky? Těchto 8 destinací milují páry po celém světě

Nestresujte se

Stres. Provázel vás celou přípravou svatby a bylo by škoda, kdybyste si ho s sebou vezli i na svou svatební cestu. Jedete tam s čím, koho jste si vybrali za životního partnera. Tak na chvilku zapomeňte na práci, všední problémy a na všechno, co by vás mohlo nějakým způsobem stresovat. Užijte si každý jedinečný okamžik se vsím všudy. Líbánky jsou jenom jedny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si užít líbánky a nepokazit je