Menu
WeddingMag
Pro svatebčany

Jak se obléknout na svatbu? Magazín Vogue má 8 nových pravidel

Martina Mádlová

Martina Mádlová

21. 3. 2018

Obléknout se na svatbu jako host může být někdy velmi obtížné. Možná chybí fantazie a možná nemáte v šatníku nic vhodného. Je to rodinná svatba? Svatba kamarádky? Můžete jít v černé? S volbou vám může nyní pomoci časopis Vogue a krátká, jednoduchá pravidla o oblékání na svatby, které vydal. Jak se vám líbí? Souhlasíte s nimi?

1. Držte si svůj osobní styl

Nesnažte se být někdo jiný. Držte se toho, co se vám líbí a v čem se cítíte dobře. I sebekrásnější šaty na vás nebudou vypadat dobře, pokud bude každá vteřina v nich utrpením. Vyberte si oblečení podle svého gusta (samozřejmě tak, aby to bylo vhodné na svatbu). Jen tak si svatbu opravdu užijete a budete se po celý den cítit pohodlně.

2. Vyvarujte se nošení bledých barev

Podle magazínu Vogue dávno odzvonilo vybledlým barvám. Svatba má být veselá a plná radosti. To ale neznamená, že se své oblíbené barvy musíte vzdát. Jen si vyberte ten správný odstín.

Chcete spokojené svatební hosty? 9 věcí, na které nesmíte zapomenout

3. Zkuste značky, které běžně nenosíte

Zkuste při výběru vhodných šatů zabrousit i mezi značky šatů, kterým jste se vždy vyhýbala. Možná vás překvapí, jak pěkné kousky mohou mít i pro vás neznámí výrobci.

4. Vlasy s ozdobou

Vaše vlasy nepotřebují ohromující a složité účesy. Nevdáváte se vy, ale někdo jiný. Namísto toho Vogue navrhuje nosit diamantovou sponku do vlasů, čelenku, klobouček nebo něco podobného. Jemné, decentní a zároveň krásné.

5. Vše musí ladit

Vylaďte svůj outfit tak, aby k sobě vše barevně pasovalo. I když má být svatba šťastnou událostí, hrát všemi barvami jako duha nemusíte (samozřejmě pokud to není účel).

6. Zapomeňte na falešné opálení

Opravdu před svatbou není nutné trávit celé dny na sluníčku, v soláriu nebo se natírat různými krémy. Nevypadá to hezky a navíc to ani není zdravé. Decentní opálení určitě nevadí, ale vždy s rozumem. Buďte raději přirozená.

Jak rozmístit hosty při svatebním obřadu

7. Vezměte si vhodné boty

Možná milujete jehlové podpatky, ale na svatbu si je neberte, pokud nechcete dalších několik dní léčit puchýře a bolavé nohy. Jestliže bez podpatků nemůžete být, volte raději platformy nebo klíny.

8. Nebojte se nosit své oblečení několikrát

Pokud máte svatební sezonu nabitou, protože se berou snad všichni vaši příbuzní a známí, klidně noste stejné šaty. Není nutné si na každou svatbu kupovat nové oblečení. Stačí jen obměnit doplňky a budete pokaždé vypadat úplně jinak i v těch stejných šatech.

Na svatebního hosta není nikdy upřena taková pozornost jako na nevěstu s ženichem (a je to tak správně), ale přesto by neměli volbu vhodného oblečení odbýt. Když máte na pozvánce předepsaný dress code, výběr se značně zužuje. V případě volné ruky musíte zapojit svou fantazii, kreativitu a cit pro módu. Naštěstí je výběr natolik rozmanitý, že si musí vybrat i ten nejnáročnější budoucí svatební host.

 

Ohodnoťte tento článek:
2,4
Právě čtete

Jak se obléknout na svatbu? Magazín Vogue má 8 nových pravidel