Menu
WeddingMag
Pro ženicha

Jak se obléknout jako ženich? Klasický oblek nebo zkusit alternativu

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 10. 2018

Zatímco nevěsty stráví hodiny a hodiny výběrem, zkoušením a úpravou svatebních šatů, pro ženicha to bývá spíše okrajová záležitost. Jenže vaše budoucí žena nejspíš neskousne, když na svatbu přijdete v džínách a oblíbeném tričku. Jako první se asi nabízí klasický černý nebo třeba tmavě modrý oblek a společenské boty. A rozhodně tím nikdy nic nezkazíte. Zkusit ale můžete i něco jiného, stejně elegantního. Budete vypadat skvěle.

Jestliže vám černé sako a bílá košile přijdou fádní, můžete zkusit nějakou alternativu. Tím, sice tradiční, ale trochu usedlý oblek bez obtíží nahradíte a nikdo se nad tím nebude pohoršovat. Jak na to, aby i ženich vypadal na svatbě stejně skvěle jako nevěsta?

Oblečení na svatbu musí sedět

Ať už se přikloníte ke klasickému obleku nebo čemukoliv jiném, vždy musí oděv perfektně sedět. Protože ve špatně padnoucím, příliš volném nebo naopak malém a krátkém oblečení, bude ženich vypadat hloupě, i kdyby to byl oblek za desítky tisíc a ušitý podle nejmodernějších trendů. Zapomeňte i na nepohodlné a neprodyšné materiály. Sáhněte po kvalitě, kterou vám zaručí například bavlna.

Na obleky tedy tentokrát zapomeneme a zkusíme jiné alternativy. Které to jsou?

Vestička

Vestička vypadá velmi elegantně a v poslední době ji preferuje čím dál víc ženichů. Buď můžete zkombinovat sako i vestičku dohromady, což vás vyšvihne na dokonalého elegána, nebo si sako neberte a budete působit trochu ležérně, rozverně, ale stále vhodně oblečen. Vestička se skvěle hodí na méně formální svatby, třeba na zahradě, u moře nebo na statku. Do kostela si sako určitě vezměte. Tam zcela jistě patří.

Ženich na svatbě: jak ho správně obléknout?

Krátké a ohrnuté nohavice

Různě pracovat můžete i s nohavicemi. V posledních letech klasické kalhoty od obleku nahrazují chino kalhoty. Ať tak nebo tak, šik a zároveň trochu ležérně budete vypadat, když si nohavice ohrnete. A vůbec to nepůsobí nevhodně nebo lacině. Naopak. Vždy to bude vypadat mnohem lépe než třeba džíny. I kdyby byly sebelepší. Celý vzhled můžete ještě doladit vzorovanými ponožkami nebo třeba takovými, které budou barevně ladit s doplňky nevěsty. A kdo se chce pochlubit a ukázat holé nohy, vezme si nízké ponožky, které nejsou vůbec vidět.

Trendy kšandy

Kšandy vypadají skvěle. Mohou být elegantním doplňkem, když je schováte pod sako nebo naopak působit trochu rozverně a uvolněně, když si ho nevezmete. Když celý váš vzhled ještě doplníte ohrnutými nohavicemi a nasadíte si vzorovaného motýlka, bude nejedna žena na svatbě závidět nevěstě jejího stylového a moderního ženicha, který se rozhodně nebojí experimentovat s módou. Kdo by takového nechtěl.

Jak se připravit na svatbu, když jste ženich?

Máte raději klasiku nebo experimenty?

A jak to máte vy? Jste příznivcem klasiky a tradičního obleku nebo dáváte přednost uvolněnějšímu a trendy vzhledu?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se obléknout jako ženich? Klasický oblek nebo zkusit alternativu