Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Hledáte svatební inspiraci on-line? Těchto 5 věcí si musíte zapamatovat

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 2. 2018

Milovníci tisíciletí a nových technologií žijí v úplně jiném svatebním světě než jejich předchůdci. Místo hromady časopisů a výstřižků z novin sledují inspiraci na Instagramu nebo Pinterestu, zkoumají oblíbené DIY nebo si oblíbí fotografie na Facebooku. Tato nekonečná inspirace může být velmi užitečná, ale také způsobit zmatek a velký tlak. Jak najít rovnováhu a na co při hledání inspirace on-line pamatovat?

Páry mají často strach z toho, že jejich svatba nebude dost dobrá, dostatečně kreativní nebo osobní. Než začnete shromažďovat nápady a očekávání pro svou svatbu, máme pět věcí, které je potřeba zvážit.

Nevybírejte mimo rozpočet

Našli jste krásnou a úžasnou svatbu, podle které byste se rádi inspirovali, ale je zcela mimo váš rozpočet? Zvažte, zda byste mohli tento nápad nějak realizovat tak, abyste se vešli do svého cenového rozpětí. Někde ubrat nebo udělat jinak. Pokud je to realistické a dosažitelné, máte vyhráno. Jestliže však 30 metrů dlouhá květinová zeď je zcela nad vaše možnosti, raději hledejte dál vhodnější inspiraci, která nezruinuje vaší peněženku.

Stres při plánování svatby? Známe 6 způsobů, jak se ho zbavit

Nevypadněte z reality

Je nápad, který vás zaujal převzat ze skutečné svatby nebo se jedná jen o nějaký výstřel? Mnoho dodavatelů často na internetu prezentuje naprosto brilantní a stylové svatební fotografie, které ale v reálu moc nefunguje nebo se vůbec nehodí. Ujistěte se, že myšlenka byla skutečně vytvořena pro svatbu v reálném životě.

Kde a kdy svatba probíhala

Zaujala vás fotografie z krásné svatby a přesně takové květiny, jídlo i výzdobu byste chtěli také? Nejdříve si zjistěte, kde a kdy tato svatba probíhala. V závislosti na tom, kde žijete i na období, kdy budete mít svatbu, to nemusí být realistické (vaše květiny ve vybraném období nejsou dostupné). Totéž platí i pro dezerty. Hromady krémové cukroví a dobrot určitě nebudou vhodné v horkém červenci. Nejen, že se krém nejspíš rozpustí, ale můžete si vy i vaši hosté odnést nepěkné žaludeční potíže. Chcete-li se takovým problémům vyhnout, obraťte se na dodavatele a poraďte se s ním ještě předtím, než si něco závazně objednáte.

Kritické okamžiky při plánování svatby. Kterých 5 překážek musíte překonat?

Vlastními silami? Ano, ale s rozumem

Plánování svatby on-line

Chcete se na svatbě chlubit vlastní výzdobou? To je určitě skvělý nápad, ale pokud jste ve svém životě nikdy nedrželi v rukou tavicí pistoli, rozhodně se nesnažte tvořit všechno. Existuje spousta DIY projektů, které nevyžadují žádné velké předpoklady a umění pro tvorbu, ale velmi často narazíte i na projekty, které jsou mnohem těžší a už určitou zručnost předpokládají. Jestliže jste se nadchli pro něco, co jste zahlédli na Pinterestu, může to skončit akorát hromadou zbytečného stresu na poslední chvíli.

Profesionální fotky versus laické

Až budete hledat svou inspiraci na internetu, dávejte pozor na to, zda byly fotografie pořízené profesionálním fotografem či nikoliv. Profesionálové dokáží fotografie perfektně upravit tak, že něco naprosto nevkusného může vypadat naprosto nádherně. Vědí, jak pracovat s pozadím, světlem i barvami, takže nebuďte nešťastní, že váš výrobek nevypadá stejně krásně jako na fotografii. I tak se bude na svatbě určitě vyjímat a všichni vám pochválí nápaditost a kreativitu.

Zapamatujte si tyto věci a máte nakročeno k nalezení krásné a dosažitelní svatební inspirace, aniž byste se dostávali do zbytečného stresu, že všichni mají mnohem lepší, krásnější a stylovější svatbu než vy.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Hledáte svatební inspiraci on-line? Těchto 5 věcí si musíte zapamatovat