Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

7 nejčastějších důvodů, proč muži utíkají od oltáře

Evžena Janovská

Evžena Janovská

4. 6. 2019

Ženy vnímají svatbu jinak než muži. Pro ženy je svatba vyvrcholením a stvrzením pevného partnerského vztahu. Mnoho mužů se dívá na svatbu jako na zbytečnost a na oddací list jako na cár papíru. Tento pohled má své důvody, o kterých muži mlčí. Ve skutečnosti vidí ve svatbě ztráty. Podívejme se, o jaké ztráty se jedná.

Proč muži utíkají od oltáře?

1. Ztráta možnosti nevázaného sexu

Mnohým mužům připadá logičtější mít padesát žen za rok než mít padesát let jednu ženu. Muži velmi dobře vědí, že jakmile se ožení, měli by se dobrovolně vzdát všech ostatních žen. Manželství je instituce a jako každá instituce se těžko podvádí.

2. Ztráta kamarádů

Stýkat se s kamarády sice není v manželství zakázáno, avšak jakmile se muž ožení, začne mít málo času. Díky společnému životu v manželství se brzy stane, že bude mít stále méně času na pivo, diskotéky, dlouhé noční tahy.

3. Ztráta možnosti dělat nepořádek

Když se svlékne muž, hodí oblečení na židli, ponožky kopne pod postel. Ne že by muži byli od přírody nepořádní, avšak tento typ nepořádku berou jako projev svobody. Vstup do manželství znamená toleranci, přizpůsobivost, něčeho se zříci. Zříci se počítačových her, možnosti usnout po návratu z práce uprostřed obýváku s nohama na křesle a dalších „výhod“.

Jak se obléknout jako ženich? Klasický oblek nebo zkusit alternativu

4. Ztráta peněz

Muži jsou rozumově založení, při slově svatba se jim mnohdy vybaví děsivé rozvodové historky z jejich okolí. A navíc samotná svatba stojí spoustu peněz, které by se podle nich daly využít výhodněji, např. na nové Hi-Fi.

5. Ztráta svobody

Mnozí muži tvrdí, že oddací list je pouze cár papíru, avšak velmi dobře vědí, že s oddacím listem má žena pocit, že svého muže vlastní. Ve volném soužití se žena musí více snažit. Snadno se může stát, že si její partner sbalí všechny své věci a začne žít s jinou ženou. Oddací list dává ženám pocit jistoty, mužům pocit ztráty svobody.

6. Ztráta svých zvyků

Jakmile se muž stane otcem, začne se chovat jinak, začne mít jiné zvyky. Začne mít pocit, že musí zabezpečit rodinu, začne se méně věnovat svým zálibám, např. sportu. Více jídla a méně pohybu se projeví na jeho postavě, naroste mu břicho.

Jak se připravit na svatbu, když jste ženich?

7. Ztráta pohodlí

Muži mají rádi pohodlí a mnozí z nich vědí, že vstupem do manželského svazku o pohodlí přicházejí. Muži mají rádi svůj klid, své záliby, nekomplikované přímé vztahy. Avšak ženy přinášejí do života mužů prvky nevypočitatelnosti, které nazývají pořádkem. Vstup do manželství znamená pro muže změnu jejich životního stylu, např. nekonečné procházky se svou manželkou po obchodech, po hypermarketech, apod.

A přesto mnozí muži řeknou své vyvolené ANO

Pro muže, zvyklé na svůj klid, své kamarády, své záliby je manželství nelogické. Připadá jim jako seznam ztrát, jako konec svobody a začátek přijetí kompromisů, které je dovedou tam, kam nechtěli dojít. A přesto nakonec mnohý z nich řekne své vyvolené, která stojí po jeho boku při svatebním obřadu, své ANO. Ta krásná žena, která stojí vedle něho je pro něho jedinečná a jen ona mu stojí za to, aby jí řekl své ANO. Jen kvůli ní se vzdá všeho, na čem tolik lpěl.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

7 nejčastějších důvodů, proč muži utíkají od oltáře