Menu
WeddingMag
Zásnuby

Zásnubní prsten, který žádná jiná nemá. Chcete takový?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 4. 2019

Svatba je jedinečnou příležitostí proto, darovat své budoucí ženě prsten stejně jedinečný, jako je pro vás ona sama. Nemusíte kupovat takový, který si může koupit kdokoliv. Dnes už je možné takřka všechno. Jak na to?

Milujete-li svou partnerku, všímáte si maličkostí, které by vám za jiných okolností snadno unikly. Nemyslíte už jen na sebe a snažíte se své drahé polovičce připravovat různá překvapení a malé radosti. Pokud se zrovna chystáte požádat ženu svých snů o ruku, dokažte jí svou lásku tím, že jí darujete prsten, který bude mimořádný a dokonalý, stejně jako je pro vás i ona. Nechte pro ni vytvořit zásnubní prsten na míru. Bude tak na svém prstu nosit originální mistrovské dílo.

Vybírejte s dostatečným předstihem

To, že je vaše budoucí žena pro vás tou osobu, se kterou chcete strávit celý život, jste nezjistil hned po první schůzce. Nejdřív jste spolu nějakou dobu byli, než jste poznal, že právě ona je ta pravá. K rozhodnutí požádat ji o ruku vedla určitá cesta. Podobné by to mělo být i při výběru zásnubního prstenu. Chcete-li darovat něco unikátního a originálního, do čeho promítnete kus sebe, nejdříve si vše řádně promyslete. Jaký druh šperků vaše milá nosí? Má ráda zlato, stříbro nebo dokonce platinu? Podle toho vybírejte materiál. Má raději luxusnější věci nebo jednoduchost?

Budete se brát. Jak oznámit světu zásnuby tradičně i netradičně?

Připravte návrh prstenu snů

Jestliže máte talent na kreslení, můžete si snadno navrhnout přesnou podobu prstenu na papír. Pokud vám tento talent nebyl dán a víte, že máte problém nakreslit i pravidelné kolečko, udělejte si podrobné poznámky a návrh svěřte odborníkovi. Než se k němu vydáte, připravte si odpovědi na následující otázky:

  • Co má přítelkyně ráda?
  • Jak tráví čas a co ji baví?
  • Co vás na ní uchvacuje?
  • Jakou máte o prstenu představu?

Když budete přesně vědět, vydejte se do klenotnictví. To vybírejte na základě zkušeností přátel nebo recenzí na internetu, a i na základě svého vlastního dojmu. Kvalitní šperkař vám sám dokáže navrhnout, jak by měl prsten vypadat a pomůže zhmotnit vaše představy. Dnes už existuje mnoho takových klenotnictví, kde vám vytvoří prsten na míru, třeba i díky 3D technologii. Kamenné prodejny bývají většinou ve velkých městech jako je Praha, Brno či Ostrava. Přes internet takovýto prsten raději neobjednávejte. Není totiž nad osobní setkání, kde můžete lépe reflektovat svá přání a představy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zásnubní prsten, který žádná jiná nemá. Chcete takový?