Menu
WeddingMag
Svatební hostina

Svatební zábava: Hry, které zaručeně rozproudí svatební veselí

Adéla Beranová

Adéla Beranová

3. 9. 2014

Svatební hry mají za úkol rozproudit zábavu, stmelit svatebčany a ukázat, jak dobře se novomanželé znají. Jestli chcete svatbu, na kterou se jen tak nezapomene, určitě si nějakou tu svatební hru předem nachystejte. Uvidíte, že se nakonec pobaví úplně všichni.

Na svatbě se často sejdou velmi různorodí lidé. Aby to nedopadlo tak, že se budou bavit po skupinkách a nastane trochu trapná atmosféra, můžete je stmelit hraním společenských her. Když se k tomu přidá trocha toho alkoholu, máte o zábavu postaráno.

Házení svatební kytice

Nevěsta nebo organizátor svatby svolají všechny svobodné dívky a nechají je vytvořit malý hlouček. Nevěsta se k nim postaví zády a hodí jejich směrem kytici. Slečna, která ji chytí se do roka vdá.

Tip: Pokud si nevěsta nechce poničit svou svatební kytici, může si pro tuto příležitsost nechat udělat náhradní.

Hádání částí těla nevěsty i ženicha

Nevěstě se zavážou oči a postaví se před ní řada mužů včetně ženicha. Má za úkol najít svého muže třeba podle hrudníku, rukou, hlavy nebo jakékoli jiné části těla. Svatebčané mohou novomanželku povzbuzovat ale také plést. Užijí si při tom hodně legrace.

Stejně může tahle hra fungovat naopak, když se zavážou oči ženichovi.

Tradice svatebních her pochází už z dávných časů, kdy se věřilo, že pokud svatebčané novomanžele dost potrápí, zlým duchům se jich zželí a nechají je na pokoji. Ze stejného důvodu auta na svatbách troubí a chystají se různé bláznivé a veselé dekorace.

Balónkový tanec

Pánům na tanečním parketu se přivážou ke kotníkům nafouknuté balónky. Když začně hrát hudba, snaží se dámy propíchnout jiným tanečníkům balónky svými podpadky. Kterému páru balónek praskne, musí z kola ven. Vyhrává ten pár, kterému zůstane balónek celý.

Kde je můj miláček

Muži a ženy se postaví do řad zády k sobě, aby se vzájemně neviděli. Každá žena pak musí najít svého manžela tak, že pouze vykřikne: „Kde je můj miláček?“ Ozvat se musí pravý partner. Zdrojem veselí je samozřejmě situace, kdy odpoví ten nesprávný.

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Právě čtete

Svatební zábava: Hry, které zaručeně rozproudí svatební veselí