Menu
WeddingMag
Svatební kytice

Svatební výzdoba: Nezapomeňte na vývazky a korsáž

Adéla Beranová

Adéla Beranová

23. 7. 2014

Svatební výzdoba v sobě skrývá mnoho různých věcí. Od výzdoby obřadní síně, svatební tabule či aut až po květinovou výzdobu hostů. Vynecháme-li starosti se svatební kyticí pro nevěstu, je potřeba myslet na korsáž pro ženicha, kytičky pro svědky, družičky či maminky. Přinášíme vás seznam, abyste na nic nezapomněla. 

Korsáž pro ženicha

Korsáž nebo-li květina do klopy ženichova saka by měla být uvázána ze stejné květiny, jaká tvoří nevěstinu kytici. Pokud má nevěsta kytici z více druhů kvítek, ženich by měl mít na klopě tu s dominantní barvou. Měla by také ladit s jeho oblekem a košilí. K hlavní květině se pak už přidá jen drobná přízdoba. Korsáž se připevňuje spínacím špendlíkem na levou klopu saka, nikdy se nedává do kapsičky!

Svědek a svatební hosté

Svatební hosté dostávají obvykle při příchodu myrtu s mašličkou, buď klasicky bílou nebo v barvě svatby. Svědek může dostat také jen myrtu s mašličkou, ale vhodnější je jej odlišit. Proto se doporučuje jeho klopu ozdobit korsáží podobnou ženichově , ale v menším provedení. Nebo třeba z jiných květů ze svatební kytice než má ženich.

Svědkyně a družičky

Květiny pro družičky by měly být zhotoveny také ze stejných květů, z jakých je svatební kytice nevěsty. Mohou to být miniaturní zmenšeniny nevěstiny svatební kytice, nebo mohou být použity květinové košíčky, náramky či koule. Malé družičky mohou mít místo kytičky košíček s okvětními lístky, které budou rozhazovat.

Svědkyni je vhodné odlišit kytičkou, která bude z dominantních květů svatební kytice. Samozřejmě je ale možné použít jen myrtu, jakou bude mít zbytek svatebních hostů.

Kytička pro maminky

Je tradicí, že se ve svatební den obdarovává kyticí maminka nevěsty i ženich jako poděkování za dceru či syna. Jejich kytice by opět měly ladit s tou nevěstinou a měly by mít i podobný tvar a styl. Pak už záleží jen na vašich finančních možnostech a představách, jak velkou a bohatou kytičku maminkám objednáte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební výzdoba: Nezapomeňte na vývazky a korsáž