Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Svatební účesy 2018. Jaké jsou momentálně v kurzu?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

3. 7. 2018

Svatební účes je nezbytnou součástí příprav na svatbu. Bez něj to zkrátka nejde. Asi každá žena touží stát se alespoň na jeden den okouzlující princeznou nebo divokou vílou. Výběr toho nejkrásnějšího účesu bývá ale často oříšek a zabere hodně času a zkoušení. Inspirací vám mohou být i naše svatební účesy 2018.

Svatební účesy 2018 se drží klasiky i moderních trendů

Není problém najít různé druhy svatebních účesů, ale vybrat si ten pravý. Důraz se klade především na přirozenost, ležérnost a eleganci. Podle kadeřnických salónů se na vrcholu oblíbenosti drží stále vlasy zvlněné či kudrnaté, ale ne po celé hlavě. Tak vznikne zajímavý přechod mezi rovnými a natočenými vlasy.

Mezi nejoblíbenější patří stále svatební účes drdol, který je jednoduchý a zároveň krásný. Když se ještě nechá pár pramínků volně splývat kolem hlavy, je výsledek dokonalý.

Mezi velmi krásné svatební účesy z dlouhých vlasů patří zapletená koruna, kde tvoří základ přibíraný účes lemující obvod hlavy nevěsty.

5 jednoduchých svatebních účesů, které zvládnete i sama

Jednoduše krásný je svatební účes s rozpuštěnými vlasy, ale musí mít dostatečný objem. Je jasné, že příliš jemné a zplihlé prameny příliš parády neudělají. S dlouhými vlasy se vůbec dá hodně kouzlit. Používat se mohou velké natáčky, které je lehce zvlní. Romantické velké vlny, vlasy vyčesané do vysokého drdolu a volně splývající prameny jsou asi nejoblíbenějším účesem.

Asi největší výhodu při výběru svatebních účesů mají ženy se středně dlouhými vlasy. A pokud je takové nemáte, dnes není problém nechat si v kadeřnictví vlasy prodloužit. Ať už zvolíte klasický drdol nebo svatební účes se závojem a korunkou, určitě vám budou slušet. Jestliže nemáte svatbu v dokonale elegantním stylu, ale spíše trochu uvolněnější a netradiční, můžete vyzkoušet i svatební účes na stranu, který působí velmi rošťácky.

Na svatební účesy 2018 se můžete podívat i v následujícím videu

https://www.youtube.com/watch?v=L-gEAoh_hn0

Květiny, peříčka i čelenky budou slušet každé nevěstě

Svatební účesy by měly být ještě nějak ozdobené. Velmi krásně působí živé květiny, které se hodí takřka do každého typu účesu. A nebojte se, že vám květiny zvadnou ještě před obřadem. Kadeřnice moc dobře vědí, jaké květiny vám doporučit. Do delších vlasů se hodí věneček i jedna květina.

Elegantní a netradiční jsou peříčka. Ta můžete sehnat v mnoha barevných odstínech i velikostech. Rozhodně vás ale nenabádáme, abyste vypadala jako indiánka. Peříčka jsou vhodná do drdolů, copánků nebo i do rozpuštěných vlasů. Peříčka mohou být součástí i svatební kytice a ženichovy korsáže.

svatební účesy 2017

Copy jsou letos v kurzu

Copy a copánky

Hledáte nějaký dokonalý svatební účes na dlouhé vlasy? Zkuste copánky. Dlouhé vlasy můžete různě zaplétat. Nedbalou eleganci reprezentuje rybí cop, zaplétaný francouzský cop zase umocní líčení. Dlouhé vlasy se také zaplétáním malinko zkrátí.

Velmi krásně bude vypadat kombinace copánků a volných pramenů. Do copánků je možné zaplést i stužky, které účes netradičně doplní. Vypadá to velmi elegantně a něžně.

Foto: Originální svatební účesy, které si určitě zamilujete

Perličky, závoje a korunky

Krásně a elegantně vypadají perličky, klasický závoj či korunka. Perličky mohou být vetknuté do vlasů. Novinkou jsou i jednotlivé perličky, které je možné připnout jako klips na pramínky dlouhých vlasů.

Stále oblíbené jsou i svatební účesy se závojem a korunkou. Mnoho nevěst nedá dopustit na něžnou princeznovskou korunku, ze které se vine nádherný závoj jako součást svatebních šatů.

Elegance z krátkých vlasů

Máme pro vás tipy i na krásný svatební účes z krátkých vlasů. I tady je možností opravdu mnoho. Vlasy se dají narovnat, navlnit, vyčesat, ozdobit různými doplňky.

Spoustu inspirace najdete na svatební účesy z mikáda, ale i u střihu na kluka. Něžně působí vlny nebo lokny. Nezapomeňte ale na to, že se vlasy takto zkracují a určitě nechcete vypadat jako kudrnatý přelud. Na objemu a délce získají vlasy s vyžehleným rozcuchem, který ještě skvěle doplní čelenka nebo květina za ucho.

Krátkým vlasům velmi sluší různé barevné kombinace. Klidně v tónech barvy svatby. Máte fialovou svatbu? Proč si nenechat udělat jeden fialový proužek. Velkým hitem jsou v současnosti kombinace dvou barev v podobě podbarvování i melírování.

Jak vybrat kadeřníka pro svatební účes?

Aby byl svatební účes opravdu dokonalý, je nutné vybrat si správného kadeřníka. Nebojte se říct své potřeby, přání a představy, ale nestůjte si tvrdohlavě na svém. Nechte si poradit. Je vhodné zaslat i dopředu fotografii účesu, který by se vám líbil. Určitě vás také bude zajímat cena. Ta by měla být vždy úměrná kvalitě služby a nákladům na účes. Propracovanější účesy či účesy s různými síťkami, příčesky, apod. budou dražší.

Odborníci z kadeřnických salonů také radí, abyste si barvila či stříhala vlasy minimálně pět dní před svatbou, aby byla barva lesklá a sytá a stačila se pořádně umýt obarvená kůže. Ještě než se pustíte do samotné tvorby účesu, je vhodná konzultace s kadeřníkem. Prohlédne si vaše vlasy, bude se moci lépe připravit a dohodnete se na detailech i doplňcích.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební účesy 2018. Jaké jsou momentálně v kurzu?