Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

5 jednoduchých svatebních účesů, které zvládnete i sama

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 5. 2018

Svatba už pomalu klepe na dveře a vy stále nemáte vybraný účes, objednanou kadeřnici a nemáte ani čas chodit k někomu na zkoušky. Pokud kadeřnickým křeslům zrovna neholdujete a navíc byste za svatební účes ráda ušetřila, snadno si ho můžete vytvořit i sama. S trochou cviku to zvládnete s přehledem.

Krása je většinou v jednoduchosti. Proto není nutné mít účes samou kudrlinku a nesmírně složitý. To přenechte raději profesionálům. Ty jednodušší, ale o nic méně krásné, zvládnete doma svépomocí nebo třeba s kamarádkou. Podívejte se na pět videí s návody na jednoduché, ale velmi krásné účesy. Videa jsou sice v angličtině, ale díky své názornosti jim porozumí i ten, kdo k angličtině příliš blízko nemá.

Jakou výbavu potřebujete při tvorbě účesů?

Než se pustíte do tvorby účesu, měli byste si připravit potřebné věci. Nemusíte se bát, že kvůli tomu bude nutné vykoupit drogerii a vytvořit si doma provizorní kadeřnictví. Není toho zase tolik a s největší pravděpodobností už většinu věcí doma máte.

  • Lak na vlasy – účes musí vydržet obřad, slavnostní oběd i večerní party. Potřebuje být pevně zafixovaný.
  • Kulma nebo žehlička na vlasy a fén – kulma či žehlička se vám budou hodit, ať už se rozhodnete pro lehce zatočené konečky, lokny, vlnky nebo rovné vlasy.
  • Sponky, pinetky, gumičky – aby váš vysněný účes držel v požadovaném tvaru, potřebujete mít něco, co ho udrží. Kdo chce mít účes plný květin, může zvolit rozkvetlé čelenky, vlásenky, skřipečky apod.
  • Tupírovací hřeben, kulatý kartáč a klasický hřeben – pro lepší objem potřebujete tupírovací hřeben, který vlasy nadzvedne u kořínku. Druhý konec hřebenu bývá upraven do špičky, což se hodí při oddělování vlasů a rovné pěšinky. Důležitý je i kvalitní kartáč pro pročesání vlasů.
  • Nezbytné doplňky – zde už záleží na vás, čím si chcete účes ozdobit, či v jakém stylu bude vaše svatba. Můžete zvolit třpytivou čelenku, věneček z květů apod.

Svatební účesy 2018. Jaké jsou momentálně v kurzu?

Návody na účesy – videa

Podívejte se na pět dokonalých svatebních účesu, které si hravě zvládnete udělat i doma.

1. Koruna s copánků

Tento účes je opravdu velmi jednoduchý a navíc vypadá velmi pěkně. Do copánků si můžete vplést třeba květiny nebo šátek. Tento účes můžete využít kdykoliv, nejen na svatbu.

2. Romantický drdol

Bez drdolu by to nešlo. Tento je velmi povedený a navíc není příliš složitý. Přesto doporučujeme přizvat si na jeho tvorbu kamarádku. Můžete si udělat takovou malou dámskou jízdu.

3. Zapletené vlasy

Tento účes vypadá na první pohled složitě, ale tak složitý rozhodně není. Ideální pro dlouhé a husté vlasy.

https://www.youtube.com/watch?v=y_VDY1SV2gk&feature=youtu.be

4. Francouzský cop

Klasika nad klasiky, která ale nikdy nevyjde z módy. Tento cop zvládne opravu každá nevěsta.

https://www.youtube.com/watch?v=ZZlODpHlb8w&feature=youtu.be

5. Zapletený drdol

Spojit drdol s copánkem je opravdu vynikající nápad. Výsledek vypadá úžasně.

Uvedené účesy můžete nosit kdykoliv. Rozhodně nejsou vhodné jen na svatbu. Využít je můžete i jako svatební host nebo se inspirovat až půjdete na ples nebo na večírek.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

5 jednoduchých svatebních účesů, které zvládnete i sama