Menu
WeddingMag
Pro svatebčany

Inspirace: Svatební přípitek by měl jít od srdce tatínka nevěsty

Adéla Beranová

Adéla Beranová

13. 7. 2014

Svatební přípitek tradičně pronáší otec nevěsty. Měl by následovat bezprostředně po obědě nebo ještě lépe před ní. Přinášíme vám inspiraci, ze které mohou všichni budoucí tchánové čerpat.

Tatínek nevěsty by se měl ujmout prvního přípitku a poblahopřát novomanželům. Pokud nemůže být z jakýchkoli důvodů přítomen, může se jeho úkolu zhostit i její svědek, pratr či jakýkoli jiný blízký příbuzný nevěsty či ženicha.

Po usazení hostů si řečník zjedná ticho zacinkáním lžíce o skleničku a zahájí proslov. Záleží na jeho fantazii a řečnických schopnostech. Přípitek může být stručný, ale vždy by měl být nějakým způsobem osobní.

Tip: Nevěsta by měla vždy předem tatínka upozornit, co se od něj očekává, aby měl dost času si ho připravit.

Svatení přípitek: Vzor pro inspiraci

Drazí svatebčané, milí přátelé !

Měli bychom si vlastně spokojemě zamnout ruce: poslední (jediná) dcera je ode dneška provdaná a my s mou ženou jsme se zbavili mnoha starostí! Aspoň doufám. Opět nastane v našem domě klid, žádná hlasitá hudba, žádné krvavé televizní filmy,které nemám rád, žádné „mládežnické party.“ Ode dneška nemusíme splňovat žádná módní přání my, ale někdo jiný, nebudeme muset platit nabourané blatníky a ubývající benzín. A nebudeme muset poslouchat filozofické traktáty o svém zpátečnictví a o alternativním způsobu života.

Přesto však myšlenka na to, že tě, moje milá, musím prospustit z naší péče, není nijak veselá. Za těch více než tisíc týdnů jsme si na tebe velmi zvykli. Docela lehké jsme to se tebou vždycky neměli, a když se nám podařilo tě tak zvaně dostat pod čepec, mohl bych jen pronést pár obvyklých frází , ale tomu se chci vyhnout.

Jaký alkohol se hodí na přípitek?

Jako starý a zkušený manželský rutinér, který už má za sebou i stříbrnou svatbu, se cítím povinen udělit vám v postavení otce nevěsty několik dobrých rad a receptů na úspěšnou cestu manželstvím. Ale naskýtá se otázka: existují vůbec takové rady a recepty? Vždyť každý manželský pár je tvořen dvěma jedinečnými a nazaměnitelnými individualitami.

Ale jedno se dá vždycky říci: vydaří-li se manželství nebo nevydaří, to není jen otázkou osudu a okolností, ale především otázkou vlastního přičinění. Budete-li spolu šťastní, záleží v prvé řadě na vás obou, na vaší dobré vůli, vašich ohledech, toleranci a vaší ochotě k soužití. My všichni vám přejeme štěstí a spokojenost, vždyť proto jste si před chvílí řekli své „ano“.

Ohodnoťte tento článek:
1,7
Právě čtete

Inspirace: Svatební přípitek by měl jít od srdce tatínka nevěsty