Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatební inspirace. Objevte kouzlo podzimních barev

Martina Mádlová

Martina Mádlová

18. 10. 2018

Svatbám pod širým nebem ještě rozhodně neodzvonilo, i když už se večer dřív stmívá a na lehké letní oblečení to už také moc není. Naopak, obřad v krajině, kterou jako by vymaloval malíř pestrými barvami, má hodně do sebe. Podívejte se na pár nápadů, díky kterým začnete o podzimní svatbě tajně (nebo možná i veřejně) snít.

Podzim je krásný, hraje tolika barvami, září elegancí a romantikou. Stejně jako na jaře i na podzim můžete toto všechno využít ve svůj prospěch, užít si holínky a deštníky. Pokud máte strach z chladného počasí a pravidelných podzimních dešťů kvůli focení, nebojte se. Fotografie v podzimní přírodě jsou nádherné a v případě nouze to zachrání ateliér.

Jaké barvy na podzim letí?

Podzimní barvy jsou jasně hnědá, zlatá a oranžová. Vypadají krásně, tajemně a elegantně. Navíc vám dodají pocit tepla, a to se v sychravém počasí může hodit.

Svatební tabule na podzim

Na podzim budou mít svatební hosté jistě úplně jiné chutě než v parném létě. Teď jim přijde vhod spíše něco na zahřátí, zatímco v létě je to naopak. Výborné jsou zeleninové polévky a samozřejmě grog a svařák. Pro ty, kdo alkoholu neholdují, připravte horký čaj a nezapomeňte ani kávu. Jestli chcete potěšit děti, mějte v zásobě i horkou čokoládu. Stoly ozdobte poházenými kaštany, mísami s ořechy, jablíčkem a skořicí či karamelkami. Použít můžete i barevné listí, šípky a další plody přírody, kterých je na podzim dostatek. Celou atmosféru doladí svíčky.

Svatba na podzim. Využijte krásné barvy a vyberte si dokonalé doplňky

Kde uspořádat svatbu na podzim?

Krásnou podzimní svatbu nemůžete uspořádat jen tak někde. Nejlepší je nějaký statek či stodola nebo i zahrada či les. Místo pod širým nebem bude úplně ideální. A když nebude chybět ještě krb a podzimní výzdoba, stane se vaše svatba skutečně nejkrásnějším životním zážitkem.

Doplňky pro podzimní svatbu

Svatba na podzim

Vhodné doplňky jsou vždy důležité, ať už se vaše svatba koná na jaře, v zimě nebo na podzim. Šaty můžete doplnit šálou či šátkem, které vypadají dobře, a navíc vás i zahřejí. Dobře vypadá i chlupatá vesta přes svatební šaty, když je správně zvolená. Ženich zase může zvolit kravatu v barvách svatby.

Svatební oznámení, jmenovky a další tiskoviny

Vaše svatba může zapadnout do podzimu opravdu dokonale a do všech detailů. Použijte dřevěné jmenovky s prvky listí a větviček nebo jména napište přímo na listí. Také svatební oznámení může ladit s podzimem. Přidejte na ně nějaký typický prvek tohoto období (žalud, kaštan apod.).

Výzdoba z květin a svatební kytice

Svatba na podzim

I na podzim seženete spoustu krásných květin. A do čeho je dát? Zkuste vázičky z obalů z kůry. Také vaše svatební kytice může hýřit podzimními barvami a mimo květin jako jsou chryzantémy, gerbery, lilie, gladioly, slunečnice, hortenzie, jiřiny, mečíky, astry či růže, můžete použít i barevné listí, šípky, šišky, kaštany. V podstatě cokoliv, co nějak souvisí s podzimem a do kytice se hodí.

Podzim je na svatbu ideální

Samozřejmě mnoho lidí nedá dopustit na svatbu v jarních nebo letních měsících. Je teplo, dlouho vidět, vše dostupné. Na podzim je už počasí mnohem méně stabilní, večer bývá chladno a dříve tma. Když se ale den povede a vysvitne sluníčko, nemůže být nic krásnějšího. Svatební fotografie mezi barevným listím, taková ta pohoda a klid podzimu. To vše z tohoto období dělá ideální čas na svatební den. Protože kdy jindy můžete udělat špalír z listí stromů, posvítit svícny z dýní a ochutnat dort z darů přírody, který by se vám v horkém letním dni okamžitě rozpustil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební inspirace. Objevte kouzlo podzimních barev