Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Svatební fotograf: 6 otázek, na které se ho musíte zeptat

Adéla Beranová

Adéla Beranová

25. 7. 2014

Připravit perfektní svatbu stojí hodně nervů i peněz. Pak je ale za pár hodin po všem a jediné, co vám kromě nového příjmení a perfektního manžela zbude jsou svatební fotky. Proto pečlivě vybírejte svatebního fotografa, abyste měla své vzpomínky uchované v dokonalé podobě. My pro vás máme tipy na otázky, které byste měla se svým svatebním fotografem probrat předem.

Jaký je styl jeho práce?

Toužíte-li po neformálních, reportážních fotkách, nevybírejte si někoho, kdo se specializuje na tradiční snímky a rodinné portréty. Stejně tak když se poohlížíte po někom, kdo vám udělá i nějaké ty digitální efekty nebo zařadí moderní prvky, musíte se ujistit, že to vámi vybraný fotograf umí!

Jakou má kvalifikaci?

Titul sice není nezbytný pro dobrého fotografa, ale vždycky je dobré vědět, jakými schopnostmi váš fotograf oplývá. Bude se umět vypořádat se špatným počasím, přímým sluncem a zvládne zorganizovat celé focení profesionálně? Zeptejte se na jeho předchozí zkušenosti a chtějte vidět výsledky jeho práce.

Nabídne vám předsvatební focení?

Opravdu kvalitní fotografové nabízejí možnost předsvatebního focení. Fotograf díky tomu zjistí, jak se budete jako nevěsta i spolu jako pár chovat před objektivem a svatební snímky budou pak o to lepší.

Jak dlouho zůstane?

Ideálně byste měla hledat fotografa, který pokryje všechny jednotlivé momenty celého dne. Domluvte se, jestli chcete aby zůstal do prvního společného tance nebo jen během obřadu. Také záleží, jestli chcete mít nafocené i přípravy.

Kolik fotek dostanete?

Počet fotografií, které dostanete nakonec záleží na tom, jaký balíček si u fotografa objednáte. Obecně lze říct, že pár vámi vybraných fotek dostanete vytištěných, daleko víc jich pak bude na přiloženém CD.

Kdy fotky uvidíte?

První věc, kterou chcete vidět po návratu z líbánek, jsou fotky ze svatby. Proto se ujistěte, že vám je fotograf stihne zhotovit. Ptejte se také, jestli dostanete třeba nějaký rychlý výběr už pár dní po svatbě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební fotograf: 6 otázek, na které se ho musíte zeptat