Menu
WeddingMag
Svatební dort

Svatební dorty 2018 – jak se mění trendy pro letošní rok

Martina Mádlová

Martina Mádlová

16. 2. 2018

Jen minimum svateb se obejde bez svatebního dortu. A často jsou to přímo umělecká díla. Jaké jsou svatební dorty 2018? Inspirujte se novými trendy. 

Svatební dorty 2018

V novém roce se žádné velké novinky nechystají. V podstatě je stále moderní to, co bylo v minulém roce. Přesto bychom si měli připomenout, jaké dorty to jsou. Hitem číslo jedna jsou nahé dorty ve všemožných kreacích. Ty jsou spojené v podstatě jen krémem. Zvenku se mohou ledabyle, ale zároveň i pečlivě natřít náplní a ozdobit polevou, čerstvým ovocem nebo květinami. Vše by mělo být barevné, ale zároveň i k sobě ladit. Korpusy mohou mít různé barvy. Tradiční je béžová a hnědá. Klidně si ale můžete dovolit i malý experiment.

Výhodou nahých dortů je to, že působí poměrně ležérně a není nutné, aby jednotlivé vrstvy byly rovnoměrně kladeny a stejně tak se neřeší vyteklý krém spojující korpus. To se hodí ve chvíli, kdy se vám při převozu dort malinko poškodí. To je velký rozdíl oproti dortu potahovanému, kde je každá nehoda vidět. Nahé dorty také nejsou tak sladké, a protože jejich příprava je jednodušší, bývají levnější.

V příchutích vede stále čokoláda a nebojte se, nemusíte se jí vzdávat. Světlý korpus s čokoládovým krémem pohladí nejen vaše chuťové buňky, ale bude to i pastva pro oči. Velmi dobře a moderně vypadá, když se poleva nalévá na dort seshora a nechává se ledabyle stékat dolů. Nádhera.

Nevětší uplatnění naleznou nahé dorty na letních svatbách, protože bývají často plněny ovocem, díky čemuž jsou lehké a i osvěžující.

I když se potahované dorty odsunuly trochu na druhou kolej, nemusíte na ně zanevřít. Do popředí zájmu se dostávají dorty pozlacené, mramorové nebo bílé. Dozdobují se květinou, lístečky či polevou. Trendem jsou i úžasně nadýchané dorty s měkkými vlnkami jako stvořené pro nevěsty, které chtějí dokonale romantický den.

A samozřejmě nechybí ani ozdoby. Mimo ovoce a květin se používají různé dřevěné nápisy, iniciály novomanželů či zmenšeniny girland.

Svatební dort. Inspirativní fotogalerie a jeden výborný recept

Svatební dort krémový nebo z marcipánu?

Svatební dorty mohou být ozdobené živými květinami, ale krásně vypadají i ozdoby z mandlové hmoty. Často se jednotlivá patra oddělují pomocí stuhy v barvě svatby či pomocí různých druhů ovoce. Dort se dá ozdobit takřka čímkoliv.

Dort z kvalitních surovin a ochutnávka

Estetický vzhled svatebního dortu je velmi důležitý, ale neméně podstatná je i jeho chuť. Proto dejte pozor, jaké suroviny budou při výrobě použity. Vybírejte jen takové výrobce, kteří se zaručují, že používají výhradně čerstvé a kvalitní ingredience. Přednost dejte těm, kdo vám umožní osobní konzultace a ochutnávku příchutí.

Možná vám jich zachutná více. Ani to není problém. Klidně si nechte udělat v každém patře jinou náplň. Populární jsou lehké formy náplní a chutí jako vanilková s čerstvým ovocem, čokoláda, oříšek, karamel, višeň s čokoládou, pistácie a další.

Kolik peněz stojí svatební hostina či dort

Velikost svatebního dortu

Při objednávce svatebního dortu myslete také na jeho velikost, aby si každý host mohl dát. Jestli bude patrový nebo ne není až tak podstatné. I malý dort může mít dvě patra a stejně tak velký dort jen jedno. Velkým hitem je také menší dort, který je doplněn o cupcakes v barvě i chuti samotného dortu. Tyto malé dortíky pak klidně můžete rozdat jako výslužku.

Tvary svatebních dortů

Svatební dorty 2018

Nejčastější tvar svatebního dortu je stále kulatý. Další v řadě je hranatý, oválný nebo složený z cupcakes. Dnes není problém ani upéct kombinaci těchto tvarů, křivý dort či dort na nějaké téma, které je snoubencům blízké. Fantazie je v tomto směru nekonečná.

Svatební dort laděný do svatebních barev

Svatební dorty se často ladí do různých barev. V popředí jsou stále barvy, které provázejí celou svatbu, ale snoubenci už se nebojí ani tmavých barev a volí dorty potažené čokoládou nebo s čokoládovým zdobením.

Candy bar: připravte na své svatbě tak trochu „jiné“ mlsání

Svatební dort z cupcakes

Svatební dorty 2018

Svatební dorty z cupcakes jsou v poslední dobře velmi moderní záležitost. Vrchní patro tvoří klasický menší dort, aby si mohli novomanželé ukrojit svůj první kousek dortu a zbylá část je složena z mini dortíků. Ty mohou mít i několik pater, aby se dostalo na každého.

Pokud nejste zrovna milovník sladkého a raději si dáte pořádné maso nebo klobásu, asi vás výběr svatebního dortu nechává chladnými. Na svatbu ale patří a drtivá většina hostů je na něj velmi zvědavá, a to vůbec nemluvíme o tom, jak se těší na ochutnávku. Proto jeho výběr nepodceňujte. Byla by škoda zaplatit mnoho peněz za něco, co se vám vůbec nelíbí nebo nechutná. Svatební dort krásně doplní vaší svatbu a udělá ji zase o kousek výjimečnější.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Svatební dorty 2018 – jak se mění trendy pro letošní rok