Menu
WeddingMag
Po svatbě

Svatební cesta na Slovensko? Užijete si krásnou přírodu, památky, termální lázně i skvělou kuchyni

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 11. 2018

Když se řekne svatební cesta, napadne vás většinou nějaká exotika, moře a pláže nebo naopak naše česká kotlina. Spoustu krás nám ale nabízí i sousední země. A dnes se zaměříme na Slovensko. Není daleko, je překrásné a domluvíte se i bez znalosti jazyka.

Svatební cesta by pro vás měla být odpočinkem a vlastně první dovolenou, kterou strávíte společně se svým milým jako manželé. Po náročné realizaci svatby si relaxaci na nějakém skvělém místě určitě zasloužíte. A krásně není jen u moře nebo na pláži. Takové Tatry na Slovensku, Chočské vrchy, Slovenský ráj, Babí hora nakonec mohou nabídnout mnohem víc zážitků.

Plánovat svatební cestu, když jedete „jen“ na Slovensko?

Když poletíte někam do exotických destinací, nejspíš si zaplatíte zájezd se vším všudy u cestovní kanceláře a nebudete si to organizovat sami. Stejné to může být i se Slovenskem, byť není tak daleko. Zkrátka si objednáte zájezd, který vám bude vyhovovat a vyrazíte. Některé cestovní kanceláře dokonce nabízí i různé slevy pro novomanžele.

Jestliže jste spíš povaha dobrodružnější a nechcete trávit líbánky jen na jednom místě, můžete si naplánovat takové svatební toulání po Slovenské republice. Navštívit hromadu míst a být každý den někde jinde. Čím víc času strávíte v této zemi, tím víc se vám zaryje pod kůži.

Proč vyrazit na Slovensko?

Na Slovensko se dostanete poměrně rychle. Samozřejmě pokud vyjíždíte ze Severu Čech a jedete někam na druhou stranu Slovenska, chvíli vám to zabere, ale přesto se tam pořád cítíte mnohem blíž k domovu než třeba někde na Maledivách. Dorozumíte se. To je skvělé pro ty, kdo cizím jazykům moc neholdují a jazyková bariéra je pro ně problém. Budete rozumět cedulím, jídelním lístkům i lidem. Můžete ušetřit hodně peněz. Tím, že se domluvíte, si snadno seženete levnější ubytování. Ovšem je potřeba upozornit na to, že to tak být vůbec nemusí a svatební cesta na Slovensku vás klidně může vyjít na úplně stejné peníze nebo dokonce ještě víc, než pobyt někde v exotické destinaci.

 

Svatební cesta v Čechách? Dobrý nápad

Tatry – pro všechny zamilované

Tatry určitě znáte, minimálně jste o nich slyšeli. A vězte, že svatební cesta, která povede do Tater, bude nezapomenutelná. Ve Vysokých Tatrách na vás čekají různá wellness centra, krásná příroda i ubytování jako z pohádky. Ubytovat se můžete třeba ve Štrbském Plese, Smokovci, Tatranské Lomnici nebo ve Staré a Nové Lesné.

Také Nízké Tatry vám nabídnou nesčetně zážitků. Ubytovat se můžete třeba v Liptově v Liptovském Trnovci na břehu Liptovské Mary. Je to velmi krásné a příjemné prostředí. Zde doporučujeme túru z Demänovské doliny, nachází se zde Demänovská jeskyně, přes Pusté a sedlo Machnaté vystoupat na Krakovu horu. Tato trasa patří k nejkrásnějším v pohoří Nízkých Tater.

Relax v termálech

Jestliže si po svatbě toužíte spíš odpočinout a rozhodně nemáte v úmyslu se trmácet někde po horách, budou pro vás to pravé některé z termálních lázní. Slovensko je takový termální ráj. Je zde přístupno kolem 40 termálních koupališť jsou opravdu luxusní. Zde si odpočinete, naberete nové síly a užijete si líbánky se vším všudy. Oblíbeným místem je Gino Paradise Bešeňová, což je takové spojení termálů a aquaparku. Mezi další oblíbená místa patří Senec, Termální koupaliště Podhájská, Termální koupaliště Velký Meder, Lázně Rajecké Teplice a další.

Svatební cesta: 10 úžasných destinací pro líbánky snů

Svatební cesta na Slovensko – kam se můžete vypravit?

Slovensko nenabízí jen hory a lázně. I ono má za sebou bohatou historii a ta je tu na mnoha místech více než patrná. Určitě navštivte hlavní město Bratislavu, Košice, hrad Bojanov, Spišský hrad, Vlkolínec, Bánskou Štiavnici, Gombaseckou nebo Jasovskou jeskyni, unikátní Dobšínovskou ledovou jeskyni. Vydejte se za přírodou do Bukovských pralesů Východních Karpat, objevte Slovenský ráj a nenechte si ujít perníkové chaloupky v Čičmanech nebo neblaze proslulý Čachtický hrad.

Slovensko je rájem pro tisíce turistů a rozhodně se ideálně hodí i jako cíl vašich líbánek.

 

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební cesta na Slovensko? Užijete si krásnou přírodu, památky, termální lázně i skvělou kuchyni