×
WeddingMag

Svatba v pátek? Známe plusy i mínusy

Svatba v pátek

Nejčastěji snoubenci plánují obřad na víkendové dny, ale i pátek už postupně získává na oblibě. Pokud také přemýšlíte právě o tomto dnu a zvažujete všechna pro a proti, může vám být inspirací následující článek.

Nezapomeňte, že je to jen váš svatební den a vaše datum, které si zvolíte. Možná se mezi některými hosty najde pár těch, komu si páteční den líbit nebude, ale nenechte se tím odradit. Kdo vás má rád, určitě rád obětuje den nebo dva volna a oslaví s vámi váš den.

Jaké má páteční svatba výhody?

  • Lepší termíny u svatebních míst – víkendové termíny oblíbených svatebních míst bývají zamluvené na dlouho dopředu. Ty páteční už tak plno nemají, a vy máte velkou šanci získat termín i na poslední chvíli. Termíny v pátek stále nejsou tak in, aby byly přeplněné.
  • Svatební dodavatelé – ti jsou na pátek dobře připraveni, a hlavně i oni mají méně plno. Kadeřnice, cukrářka, květinářka, svatební fotograf, DJ i kapela. Všichni berou pátek jako plnohodnotný svatební den.
  • Dostatek času na odpočinek – svatební hosté určitě ocení, že budou mít díky pátečnímu termínu dostatečný čas na rekonvalescenci před tím, než v pondělí zase nastoupí do práce. V sobotu se dostanou domů bůhví v kolik hodin a mají pak ještě celou neděli na odpočinek.
  • Čas na úklid – díky pátečnímu termínu máte mnohem víc času na poklidný úklid (tedy pokud si ho děláte sami). Můžete si hezky prodloužit a užít svatební náladu. Nikam nemusíte spěchat. Užíváte si svůj novomanželský stav.
  • Delší svatební party – kdo miluje dlouhé party a akce s přáteli, využije další výhodu páteční svatby. Můžete si totiž svou svatební oslavu klidně prodloužit i na sobotu a užit dvou denní svatbu se vším všudy.

Svatba v týdnu rozhodně nemusí být špatnou volbou. Jaké má výhody?

Nevýhody svatby v pátek

  • Hosté si musí brát dovolenou – největší mínus je asi to, že si musí vaši hosté brát na svatbu dovolenou. Může se tak stát, že ne všichni kvůli tomu přijdou. Buď proto, že nechtějí nebo kvůli tomu, že v zaměstnání volno nedostanou.
  • Sobotní svatba – ano, je to tak. Může se stát, že ráno v sedm už vás bude personál z penzionu nebo jiného místa vyhánět, protože mají za dveřmi další svatbu, která musí být perfektně nachystaná v určitý čas. To asi úplně pohodově nevypadá. S touto skutečností počítejte ve velmi frekventovaných lokalitách.
  • Pozvánky posílejte včas – pátek je stále pracovní den. Proto posílejte pozvánky opravdu s dostatečným předstihem, nejlépe několik měsíců dopředu. Ať mají hosté dost času si vyřídit v práci dovolenou.
  • Ne každý bude nadšený – chcete-li využít pomoci šikovné kamarádky nebo jiných talentovaných přátel, domluvte se s nimi včas. Ne každý totiž bude mít v pátek volno. Zvlášť, když svatby nejsou tím hlavním zdrojem obživy a chodí ještě normálně do práce.

Netradiční páteční harmonogram

Při páteční svatbě bude asi váš harmonogram trochu jiný než třeba v sobotu. Můžete vynechat klasickou svatební hostinu a udělat obřad a celou zábavu až v odpoledních hodinách.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.