Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba na Valentýna: řekněte si své ano v nejromantičtější den v roce

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 2. 2019

Svatý Valentýn a svatba. Nezní to báječně? Určitě ano. Svátek všech zamilovaných je ideální pro každý pár, který chce spolu zůstat navždy a stvrdit to i před svědky. A nemusíte mít obřad přímo 14.2., ale klidně i jiný únorový den. To kouzlo, které láskyplné období doprovází, trvá několik týdnů.

Sv. Valentýn je rozhodně den plný lásky. Každý rok si lidé po celém světě vyznávají své city, zasnubují se a užívají společných chvil. A často to není jen láska partnerská. Něco hezkého můžete koupit i svým rodičům, přátelům, sourozencům. I je určitě máte rádi. My se ale dnes zaměříme na svatbu na Valentýna. V tento den bude dokonalá, plná lásky, něžností a elegance, která k ní beze sporu patří. A když ještě k tomu napadne sníh, bude vše naprosto perfektní. Bez čeho se rozhodně neobejdete?

Svatební šaty a svatba na Valentýna

Vsaďte na staromódní vzhled plný romantiky. Vezměte si šaty v klasickém stylu a ženich smoking. Na Valentýna se více než kdy jindy hodí sněhově bílé šaty s červenými doplňky. To můžete zakomponovat i do účesu. Ten ozdobte tím samým, co budete mít na šatech. V zimě potřebujete něco teplého přes sebe. Vyberte si třeba červený šál, do kterého se zahalíte. Do kytice nechte vetknout rudé růže a obojí spolu bude nádherně korespondovat. Jestliže nechcete klasiku a patříte mezi moderní nevěsty, klidně si vezměte červené šaty. Který jiný den se hodí více? V létě by vypadaly křiklavě a nevkusně, ale na Valentýna naopak dokonale. Kdo se příliš červené bojí, ale bílá není nic pro něj, zvolí kompromis v podobě růžových šatů. Budoucí manžel může zvolit bílý oblek a růžovou košili (může být i jiná barva, aby ladila s barvou svatebních šatů), která se šaty vytvoří dokonalou dvojici.

Svatební květiny

Květiny patří ke každé svatbě a ani tato není výjimkou. Samozřejmě klasikou jsou růže, ovšem počítejte s tím, že v únoru budou hodně drahé. Zkusit můžete i tulipány, hortenzie nebo frézie v červené či růžové barvě. Všechny vypadají krásně a dokonale.

Svatba v zimě: Co si v chladnějším počasí obléknout na svatební šaty?

Svatební menu na Valentýna

Menu na Valentýna musí být sladké, lahodné a k nakousnutí už na pohled. Hodí se jahody, banány v čokoládě, fondue nebo čokoládová fontána. Skvělý je i bar s ústřicemi, upravený chřest, mandle nebo kuřecí maso.

Ideální hudba na valentýnskou svatbu

Máte-li možnost, objednejte si k obřadu nějakého dobrého zpěváka či smyčcový kvartet. Postačí i klasické housle a piano. Pokud chcete spíše reprodukovanou hudbu, rozhodně se více hodí romantické skladby, i když je to samozřejmě na vás a vašem vkusu. Vyberte píseň, která má pro vás zvláštní kouzlo a vyvolává vzpomínky.

Zimní svatba: jak mít dokonalou pleť a vlasy v mrazivém období?

Svatební obřad

Na Valentýna je ideální doba obřadu k večeru, kdy si ozdobíte svatební místo svíčkami a tichou, klidnou hudbou. Dokážete si představit něco krásnějšího než uličku lemovanou svíčkami, bílý sníh a v popředí váš milý, který na vás čeká? Samozřejmě nemusíte mít obřad nutně venku. Klidně ho udělejte i uvnitř s množstvím vonících květin, světýlek, průsvitných látek a dalších dekorací.

Pozvánky a svatební oznámení

Pozvánky a svatební oznámení může být v klasické bílé variantě a ozdobené zlatými či stříbrnými prvky, popřípadě červenými nebo růžovými, máte-li svatbu laděnou spíše v těchto barvách. A nezapomeňte na pořádné srdce, to by mělo být nezbytnou součástí, když jste si za svůj svatební den vybrali právě sv. Valentýna.

Že má svatba na Valentýna své kouzlo jistě dokazuje i fakt, že se pro tento den rozhodla nejedna slavná tvář. Kteří slavní měli svatbu na svátek všech zamilovaných?  Třeba Grace Kelly a princ Rainer, Salma Hayek a Francois-Henri Pinault, Sarah Jessica Parker a Matthew Broderick nebo Romeo a Julie.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatba na Valentýna: řekněte si své ano v nejromantičtější den v roce