Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Snubní prsteny z platiny. Je to správná volba?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 3. 2019

Snubní prsteny z platiny jsou nádherné, odolné a vydrží navždy. A přesně tak dlouho by mělo vydržet i manželství. Zaplatíte za ně sice o něco víc peněz, ale cenu rozhodně vyváží kvalita. Velmi dobře odolávají mechanickému poškození i oděru. Hledáte-li vkusný klenot, který můžete bez obav nosit každý den, jste na správné cestě. Co vše je na platinových snubních prstenech tak úžasné?

Platina neztrácí svůj lesk a ani se nepoškrábe. Proto si jí oblíbilo mnoho zamilovaných párů. Je také přirozeně hypoalergenní. Neobsahuje příměsi žádných dalších kovů. Máte-li citlivou pokožku, rozhodně ji oceníte. Tento kov patří k nejvzácnějším a nejušlechtilejším kovům a přesně taková by měla být i láska dvou lidí. Nechte se nalákat.

Proč je platina tak skvělá?

Platina je drahý kov. Jeho cenu ovlivňuje především obtížná a složitá těžba. Můžete si ale být jistí jejich dlouhou trvanlivostí a odolností. Platina převyšuje v mnoha třídách i zlato díky svému vysokému a stálému lesku.

Jedná se o tvrdý a houževnatý kov, proto se do ní často vsazují kameny, včetně briliantů. Kameny v kovu velmi dobře drží a existuje jen minimální šance, že vám vypadnou. Museli byste se hodně snažit, aby k tomu došlo.

A kde se vůbec vzal název platina? Vděčí za něj stříbru, protože vznikl jako zdrobnělina španělského slova plata (stříbro). Do češtiny bychom platinu mohli přeložit jako „stříbříčko“.

Výhody snubních prstenu z platiny:

  • odolný a stálý materiál,
  • přirozený a dlouhodobý lesk,
  • snadné gravírování a broušení,
  • hypoalergenní.

Nevýhody platinových prstenů:

  • vysoká cena,
  • úpravy dražší než u jiných kovů,
  • větší váha.

Snubní prsteny a moderní trendy. S čím rozhodně neuděláte chybu?

Jak vybrat platinové snubní prsteny?

Snubní prsteny z platiny jsou mnohem tvrdší a odolnější než zlato a bez potíží se do nich zasazují i drahé kameny. Platina se ve špercích používá prakticky ryzí. Jen takový prsten, kde je obsah platiny alespoň 95 %, lze označit jako platinový. Na první pohled ho rozeznáte od bílého zlata podle jeho hmotnosti. Platina je mnohem těžší. Prsten z platiny musí mít dvě puncovní značky, které uděluje státní puncovní úřad ČR.

Snubní prsteny – jak o ně správně pečovat, aby si zachovaly svůj lesk?

Péče o snubní prsteny z platiny

Péče o platinové snubní prsteny je velmi jednoduchá. Protože má tak skvělé vlastnosti a zároveň se pyšní velkou odolností, stačí vám vlažná voda, hadřík a u většího zdobení zubní kartáček. Platinový prsten žádnou větší péči nepotřebuje a zabere vám to jednou za čas pár minut.

Platinové prsteny jsou opravdu luxusním kouskem, který vám na prsteníčku udělá velkou parádu. Na snubní prsten se hodí ideálně, protože ten přece chcete nosit celý život. Jedinou překážkou může být vysoká pořizovací cena. V porovnání s prsteny z 14karátového zlata je u těch platinových takřka dvojnásobná. Ta nádhera a kvalita za to rozhodně stojí. Máte totiž jistotu, že vám vydrží stejně krásné spousty let. A v konečné fázi se mohou přeměnit i ve velmi zajímavou a lukrativní investici.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Snubní prsteny z platiny. Je to správná volba?