Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Rouška na svatbu pro nevěstu a ženicha. Jakou vybrat?

Taťána Kročková

Taťána Kročková

22. 11. 2020

“Vdávat se v roušce? Tak to ani náhodou! To si tu svatbu raději odložím.” Slýcháte něco podobného? Pokud svou svatbu odkládat nechcete a nemůžete, vyvstává pro vás další povinnost – vybrat si roušku na svatbu. Přinášíme vám vkusné tipy na výběr svatebních roušek pro nevěstu a pro ženicha. Na co se zaměřit a co neopomenout?

Nezapomenutelné svatební roušky

Současná doba mnoho radosti nepřináší. Pandemie koronaviru ochromila běžný život nás všech a ani svatby či další společenské události se neobejdou bez dodržování aktuálních vládních nařízení, která jsou velmi proměnlivá s ohledem na měnící se situaci. Pokud si nechcete kazit svatbu a neustále ji odkládat s tím, že snad přijdou lepší časy, užijte si radostnou událost navzdory neradostné době. Kromě jiného budete potřebovat roušku, která bude chránit nejen vás, ale snad i alespoň trochu ostatní.

Ke krásným svatebním šatům se ale zrovna moc nehodí nevzhledná chirurgická ústenka nebo doma spíchnutá bavlněná rouška ze staré kostkované utěrky. I roušky již dnes mohou být stylové, vkusné a esteticky ladící s oblečením. Máme pro vás několik tipů, jak si vybrat roušku na vlastní svatbu, která by přece jen měla být nezapomenutelnou událostí a zážitkem na celý život.

Rouška by měla být pro vás zcela na míru a dokonale ladit se svatebními šaty nebo s oblekem ženicha. Existuje spousta svatebních salónů a butiků, které nabízí ozdobné originální roušky ke každým společenským příležitostem. Roušku si vyberte takovou, která bude určena pouze pro tento jeden svatební den a poté si ji můžete uschovat na památku. Neměla by být k opakovanému praktickému použití v jiné dny – svatební šaty si přece také nevezmete druhý den do práce.

Tipy na svatební roušky pro nevěstu a pro ženicha

Svatební rouška pro nevěstu bývá nejčastěji pošitá krajkou či korálky, někdy jde o precizní ruční práci. Mnohé originální roušky seženete na hand made eshopech od šikovných designérek a návrhářek, které tak mohou realizovat vlastní nápady. Rouška nevěsty bývá nejčastěji bílá, či v barvě svatebních šatů, ale někdy i tělová, zlatá či stříbrná nebo v barvě svatební kytice. Další možností je sladit svatební roušku s barvou kravaty ženicha.

Zajímavé jsou také roušky z nanovlákna. Nezapomenutelné mohou být i roušky s vyšitými ozdobnými monogramy nevěsty a ženicha, datem svatby nebo se zvoleným druhem květiny, která tvoří svatební kytici. Vybrat si můžete také štít, který umožní vidět váš obličej celý. Ostatní tak budou moci spatřit váš úsměv a navíc nebudete mít žádný problém se svatebním líčením.

Na základě nařízení vlády vydaného ke dni 18. listopadu 2020 platí, že při konání svatby se smí shromáždit maximálně 15 osob. Svatební obřad konající se venku někdy nevyžaduje roušky, ale na hostinu dovnitř si je stejně musíte pořídit vždy. Focení nevěsty a ženicha může proběhnout i bez roušek, zrovna tak svatební polibek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Rouška na svatbu pro nevěstu a ženicha. Jakou vybrat?