Menu
WeddingMag
Svatební kytice

Poradíme vám základní tipy pro výběr svatební kytice

Adéla Beranová

Adéla Beranová

21. 7. 2014

Svatební kytice by měla být třešničkou vašeho celkového svatebního vzhledu. Měla by krásně ladit se šaty i stylem svatby, může vše krásně oživit a doplnit, ale taky umí leccos zkazit. Naštěstí už dávno neplatí, že by ji měl vybírat ženich. 

Nejdřív šaty, pak kytice

Svatební kytici byste měla vybírat až poté, co najdete ty pravé šaty. Když pak půjdete do květinářství objednávat svou svatební kytici, vezměte si s sebou i fotku šatů. Jen tak se vám ve spolupráci s floristkou podaří vybrat tu pravou kytici, která bude perfektně ladit a podtrhne celou vaši svatební krásu. Ke každým šatům a stylu se totiž nehodí všechny druhy květin.

Ženich může jenom zaplatit

Dřívější tradice velela, že svatební kytici vybírá, objednává i platí ženich. Ale ruku na srdce, při představě, že do výběru nemůžete zasáhnout, běhá mráz po zádech. Váš partner nepochybně dokáže vybrat kytici na různé příležitosti, ale svatba je něco jiného. Navíc ženich obvykle neví, jak budou vypadat svatební šaty, proto může jen těžko vybrat odpovídající kytici.

Moderní ženy 21. století si proto tuhle tradici přetvořily k obrazu svému. Nevěsta si vybere kytici sama, třeba v doprovodu kamarádky nebo na doporučení floristky. Ženich pak už ale může svatební kytici vyzvednout a zaplatit. Není to férová nabídka?

Svatební kytice různých tvarů

Všeobecně lze říct, že se svatební kytice dělí na čtyři kategorie. Kulaté se někdy nazývají také biedermaier. U převislých záleží na přání a šikovnosti floristky, mohou být opravdu dlouhé nebo naopak mít tvar kapky. Svatební kytice zvané zepter jsou kulaté a mají opravdu dlouhou stopku. Poslední kategorií jsou pak různé extravagantní svatební kytice.

Barva by měla ladit

Pokud se chystáte obléct bílé, krémové či champagne svatební šaty, bude s nimi ladit téměř jakákoli barva kytice. Vybírejte podle toho, která se vám líbí a sluší vašemu barevnému typu. Obecně platí, že s krémovými šaty vypadají hezky tlumenější tóny nebo barvy jako lososová či oranžová.

Jestli je ale na šatech jakákoli barevná výšivka, měla by s ní svatební kytice ladit. Barva svatební kytice by být ale také v harmonii s barvou ženichovy košile a kravaty. Neznamená to zdaleka, že musí mít stejnou barvu či tón, ale neměla by se s ní takzvaně prát.

Další zásadou je, že zbytek květinové výzdoby by měl ladit s nevěstinou kyticí, měl by být ze stejných květin a odpovídat i barevně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poradíme vám základní tipy pro výběr svatební kytice