Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Perfektní svatba: Průvodce samotných hostů po ideální veselce

Adéla Beranová

Adéla Beranová

6. 7. 2014

Těžko říct, co vlastně znamená perfektní svatba. Má být perfektní pro snoubence, pro hosty či pro všechny? Jestli je to ta poslední varianta, nebude jednoduché takovou perfektní svatbu připravit. My vám přinášíme tipy podle jednodlivých hostů, jak by měla dokonalá svatba vypadat.

Zdroj: 123rf.com

Zdroj: 123rf.com

Dokonalá svatba podle svědkyně

„Chystám se být svědkyní už na šesté svatbě, takže už bych pravděpodobně měla mít nějaké tipy, co dělá svatbu perfektní,“ začíná svoje vyprávění Rachel Prance. Ve skutečnosti je ale její rada prostá. „Stále to beru jako velkou poctu, nejsem to já, kdo má být šťastný, ale nevěsta!“

Podle Rachel se nemusí nevěsta vůbec zabývat tím, jak se cítí její svědkyně. Má to být přesně naopak. Ani žádné velké dary nejsou potřeba.

Dokonalá svatba podle svobodné slečny

„Chápu, že ne vždycky je možné dát na svatební pozvánku plus one, ale není ani nijak příjemné být na svatbě, kde vůbec nikoho neznám,“ popisuje Lisa Morgan. Podle jejího názoru je ideální, když ji hned na počátku se někdo představí dalším svobodným hostům a uvede ji do celé společnosti.

„Nejsem nijak stydlivá a kontakty navazuji poměrně snadno, ale v úplně cizí společnosti se prostě necítím dobře,“ svěřuj se Lisa. Jinak ale podle jejího názoru každému single člověku na svatbě stačí trocha dobrého pití a nevěsta si s nimi dál nemusí lámat hlavu.

Perfektní svatba pro rodiče

„Není vždy snadné zabavit děti po celý svatební den. Nám rodičům ale moc pomůže, když nám snoubenci dají podrobnější itinerář, abychom mohli pro děti případně vymyslet alternativní program nebo vyplnit pro ně nezáživná místa,“ radí Victoria Rolinson. Ani se svatebním menu si podle ní nemusíte dělat příliš hlavu. Buď chcete dětem nechat připravit něco zvláštního nebo jim prostě objednejte jen poloviční porce.

„Žádný rodič se neurazí, když naznačíte, že je čas děti odvézt domů. Mnohdy si i sami oddechneme,“ dodává nevěstám odvahu Victoria.

Ideální svatba pro prarodiče

„V první řadě nám hodně pomůžete, když nám dopředu řeknete podrobnější program celého dne. Ve svém věku už prostě rádi plánujeme a jsme nervózní z představy, že zůstaneme zapomenutí v kostele, zatímco už všichni budou hodovat,“ říká mírně pobaveně Molly Hall.

Prarodičům proto dopředu sdělte, kdo bude jejich řidičem a jak bude celý den probíhat. Potřebují také s předstihem vědět, jak a kdy se dostanou domů nebo kde budou přespávat. „Naopak se ale nezabývejte tím, jestli se nám líbí hudba a chutná odvážné moderní menu. Je to vaše svatba a my si ji užíváme, protože vy jste šťastní,“ uzavírá Molly.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Perfektní svatba: Průvodce samotných hostů po ideální veselce