Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Otázky pro svatební kvíz, aby zábava na svatbě nevázla

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 5. 2017

Svatba má být radostná a veselá událost. I proto jsou ve velké oblibě různé svatební hry. Jedna z nejoblíbenějších je svatební kvíz. Existuje hned několik variant této hry. Kvíz ukáže, jak dobře se oba manželé znají a jak se vzájemně vnímají. Do kvízu je možné zapojit i svatebčany a vytvořit skvělou atmosféru. Jaká jsou pravidla a jak vytvořit otázky pro svatební kvíz?

Svatební kvíz pro novomanžele

V této hře jsou středem pozornosti novomanželé. Musí se k sobě posadit zády a sundat si boty. Nevěsta bude mít v ruce jednu svou botu a jednu ženichovu, a to samé platí i u jejího muže. Teď nastává ta veselá fáze. Moderátor nebo někdo ze svatebčanů se jich ptá na připravené otázky a oni musí zvedat boty nad hlavu. Jestliže zní odpověď „nevěsta“, zvedá se nevěstina bota. Pokud zní odpověď „ženich“, zvedá se zase bota ženicha. Sčítají se shodné odpovědi obou novomanželů a za každou shodu mohou dostat nějakou pozornost nebo malý dárek (např. přátelé je pozvou na bowling, pytlík bonbonů, apod.).

Otázky pro svatební kvíz – novomanželé

Zde přinášíme některé nejčastěji využívané otázky  svatebního kvízu pro novomanžele. Samozřejmě si je můžete upravit přesně tak, jak potřebujete nebo použít úplně jiné.

Kdo někdy zapomněl na nějaké výročí či narozeniny?

Kdo je lepší řidič?

Kdo je hlava rodiny?

Kdo častěji nadává?

Kdo má lepší tchyní?

Kdo tráví víc času v koupelně?

Kdo víc utrácí?

Kdo bude stávat v noci k dětem?

Kdo víc uklízí?

Kdo častěji vaří?

Kdo vaří lépe?

Kdo drží doma kasu?

Kdo koho sbalil?

Kdo víc holduje alkoholu?

Kdo se chodí při hádce první usmiřovat?

Kdo je víc romantický?

Kdo je větší strašpytel?

Kdo je lepší při sexu?

Kdo chce častěji sex?

Kdo víc žárlí?

Kdo lépe řídí?

Kdo při řízení častěji zabloudí?

Kdo začal první mluvit o svatbě?

Koho právě teď milujete nejvíc na celém světě? (Pokud otázku oba novomanželé správně pochopí, měli by zvednout oba nad hlavu botu svého protějšku).

Svatební kvíz pro svatebčany

Jestliže chcete zapojit do hry i své hosty, můžete uspořádat svatební kvíz i pro ně. Nevěsta i ženich si vyberou do svého vlastního týmu několik hostů (ideálně 4-8), především nejbližší přátele či rodinu, kteří je dobře znají. Moderátor poté oběma týmům položí otázky pro svatební kvíz, které se týkají novomanželů. Všichni ve svém týmu poté musí na tyto otázky odpověď v daném časovém rozmezí a odpovědi zapsat. Ty se následně vyhodnocují. Kdo nasbíral nejvíce bodů, vyhrál a může také dostat nějakou malou odměnu. Prohraný tým může naopak společně zazpívat či zatančit novomanželům nebo předvést nějakou scénku.

Otázky pro svatební kvíz – svatebčané

Kolik je novomanželům let?

Mají nevěsta a ženich sepsanou předmanželskou smlouvu?

Kdo vezl nevěstu na obřad?

Kde mají v plánu strávit novomanželé svou svatební noc?

Jak dlouho se znají?

Kdo na svatbu pekl cukroví?

Kdo koho sbalil?

Jakou školu novomanželé studovali?

Jaké bylo první zaměstnání ženicha a nevěsty?

Kolik hostů bylo pozváno na svatební hostinu?

Čím se nevěsta a ženich živí?

Co mají novomanželé vyryto na snubních prstýncích?

Kdo vybíral místo svatby?

Kdo se lépe učil?

Otázek můžete vymyslet bezpočet. Měly by být vtipné, aby pobavily, ale zároveň i jasně definované, aby se na ně dalo jednoznačně odpovědět.

Čemu se vyhnout při tvorbě otázek na svatební kvíz?

Až budete tvořit otázky pro svatební kvíz, berte v úvahu založení vaší rodiny i skladbu hostů. Není vhodné řešit minulé partnery, ani se příliš zaobírat sexem. Někdo také nemá rád otázky, které se týkají financí. Není dobré tvořit ani nekonečné seznamy otázek, protože by se snadno hosté mohli začít nudit. Ideální čas této svatební hry je asi 5-10 minut.

Nejlepší čas na začátek této zábavy je ten, kdy už jsou hosté trochu rozjařeni, a zábava je uvolněná. Svatební kvíz pro novomanžele i kvíz pro hosty od sebe oddělte a uspořádejte ho v různé době.

Tato svatební hra vám zabere poměrně málo času na přípravu a nestojí žádné peníze. Stačí jen připravit otázky a zábava může začít.

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Právě čtete

Otázky pro svatební kvíz, aby zábava na svatbě nevázla