Menu
WeddingMag
Pro ženicha

Originální žádost o ruku. Jak na to?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

2. 10. 2018

Žádosti o ruku předchází většinou nějaký plán, výběr zásnubního prstýnku, což není vůbec jednoduché a také trocha stresu. Řekne ano nebo ne? Podívejte se na originální tipy, jak přítelkyní požádat o ruku.

Jak požádat přítelkyni o ruku je otázka, která trápí nejednoho muže. Nejdůležitější jsou dvě věci. Dokonalý zásnubní prsten a správné načasování – chvíle, kdy své milé vyrazíte dech a uděláte ji velmi šťastnou, až vám celá dojatá řekne, že si vás vezme. Jestliže stále tápete a nevíte, jak celou věc naplánovat, máme pro vás pár zaručeně fungujících tipů. Pamatujte si, že ženy milují romantiku a každý ve skrytu duše touží po nezapomenutelné žádosti o ruku.

Nejdřív vyberte zásnubní prsten

Originální zásnuby

Bez prstenu nemůže proběhnout žádost o ruku, to je jasné. Ale vybrat ten správný může být dosti náročné. Vaše partnerka ho bude nosit po celý život, proto by měl být z kvalitního kovu. Rozhodně zapomeňte na nějakou bižuterii. To raději ještě chvíli počkejte a trochu našetřete.

Velmi moderní, a hlavně krásné jsou zásnubní prsteny z bílého zlata a platiny. Jako drahý kámen se volí obvykle briliant nebo zirkon, který je levnější. Důležitý je i design a provedení celého prstenu. To vybírejte podle vkusu své přítelkyně.

Naplánujte žádost o ruku

Asi nemáte v plánu svou partnerku požádat o ruku jen tak při snídani nebo někde na ulici. Také by se mohlo stát, že dostanete odpověď, kterou slyšet nechcete. Mělo by se jednat o slavností chvíli, kdy jste spolu a máte oči jeden pro druhého. Pokud nemáte žádný nápad, jak originálně a netradičně požádat o ruku, není potřeba zoufat, inspirace je všude kolem vás. Na internetu, v romantických filmech, ve vašem okolí nebo i v tomto článku.

Klasická žádost o ruku

Možná je to pro někoho nudná klasika, ale stále velmi oblíbená. Požádejte svou milou o ruku při romantické večeři ve vaší oblíbené restauraci. Trochu ozvláštnit celou žádost můžete například tím, že necháte prsten přidat tajně k dezertu nebo ho hodíte do skleničky s vínem a budete čekat až si ho partnerka všimne. Zapojit můžete i personál restaurace a domluvit třeba živou hudbu apod.

Napište to

Pokud je pro vás problém říct své partnerce vše co máte na srdci do očí, protože jste hodně nervózní, klidně jí to napište. Připravte vzkaz, kde uvedete svou žádost i to, co k ní cítíte a dejte ho spolu se zásnubním prstenem, květinou a šampaňským na nějaké viditelné místo.

Překvapení

Spí vaše milá velmi tvrdě? Navlékněte jí prsten na ruku v noci. Uvidíte, jaké bude ráno její probuzení, až uvidí ten šperk na své ruce. Prsten jí můžete dát také pod polštář nebo připravit snídani do postele a dát ho k ní. Efektivní bude také poslat jí ho poštou.

Využijte svou představivost. Fantazie je veliká a uvidíte, jak takovou snahu ocení vaše budoucí žena.

Zásnuby: jak je zvládnout podle tradičních pravidel

Nezapomeňte na květiny

Romantické místo, vhodná slova a krásný prsten, to jsou věci, na které muži vždy myslí, když chtějí požádat o ruku svou přítelkyni. Nezapomínejte ale ani na květiny, které dodají celé akci tu správnou atmosféru. Květiny k takové romantické chvíli zkrátka patří.

Budete se brát. Jak oznámit světu zásnuby tradičně i netradičně?

Jak může vypadat originální žádost o ruku?

V následujícím videu se můžete podívat na čtyři opravdu originální žádosti o ruku. Inspirujete se?

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

Originální žádost o ruku. Jak na to?