Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Lékaři odmítli ženě s cystickou fibrózou transplantaci. Přesto naplánovala svatbu

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 12. 2017

Svatba je pro někoho naprostá samozřejmost a pro jiného životní zázrak. Tak nějak svůj svatební den brala i mladá žena, která je velmi nemocná, ale přesto nevzdala svůj sen, vdát se za svého vyvoleného. Podívejte se na její příběh.

Caleigh Haberová, 27 let ze San Francisca nežije tak jako obyčejný člověk. Celý život jí pronásledují zdravotní problémy – nemocné plíce. Dne 20. října roku 2015 byla na úspěšné transplantaci plic. V tu první chvíli vypadalo všechno skvěle a ona věřila, že teď už bude jenom lépe. Bohužel později se zjistilo, že její tělo nové orgány odmítlo. Caleigh nastoupila do nemocnice znovu už s cystickou fibrózou. Doufala, že další transplantace by už mohla být úspěšná. Lékaři ale novou operaci neschválili.

Svatba za šest dní

https://www.instagram.com/p/BbdesJOh1HQ/?hl=en&taken-by=fight2breathe

Tváří tvář svým omezeným možnostem i vědomím toho, že nikdo neví, jak dlouhou zde mladá žena ještě bude, se ona i její snoubenec Bryan rozhodli, že si splní sen a uspořádají svatbu i přes vážnou nemoc. S pomocí přátel a rodiny dokázali připravit nádherný svatební den během šesti dnů na 16. listopadu 2017. Původně měla být svatba až 28. listopadu 2017. Díky účtu GoFundMe bylo vše od místa konání až po jídlo zdarma. Tento účet také pomáhá zaplatit i drahou léčbu, na kterou by jinak neměla peníze.

Posledních devět let strávila Caleigh v nemocnici. Její svatební den byl proto výjimečný a nezapomenutelný. Naplněný radostí a láskou.

„Vaše nejtěžší časy často vedou k největším momentům vašeho života,“ napsala Caleigh na Instagram. „Mějte víru. Všechno to nakonec za to stojí.“

Svatba snů byla nádherná. Nevěsta slíbila ženichovi, že nikdy nepřestane bojovat o to, aby zůstala na živu, protože s ním i svými blízkými chce nadále sdílet své vzpomínky.

Tím, že byla Caleigh odepřena další transplantace, neví, jak dlouho bude ještě žít. Rozhodně ale hodlá využít naplno každý den.

Čtěte také: Mladý pár se zasnoubil, uspořádal svatbu a letěl na svatební cestu – vše v jednom letadle

Žena, která inspiruje ostatní

https://www.youtube.com/watch?v=BQoOhu7KYHc

„Zamiloval jsem se do Caleigh, protože oceňuje všechno na životě více, než kdokoliv koho znám,“ řekl Bryan.

Calegh prokázala, že je bojovníkem a inspirací pro všechny. Nikdy to nevzdává a i v nejtěžších chvílích je naplněna optimismem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Lékaři odmítli ženě s cystickou fibrózou transplantaci. Přesto naplánovala svatbu