Menu
WeddingMag
Po svatbě

Nevěsta měla vážně nemocnou maminku, přesto jí chtěla na svatbě. Jak to vyřešila?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 3. 2018

Když Chelsea a Jordan Harper zjistili, že vážně nemocná maminka nevěsty už nemá příliš mnoho času a lékaři jí dávají jen pár dní života, urychlili svou svatbu tak, aby mohla být u obřadu. Díky pomoci přátel a ochotných lidí se jim nakonec povedlo vše zorganizovat během pouhých dvou dnů. Jednou z těch ochotných osob byla i jejich fotografka Wendy Teal, se kterou nakonec má nevěsta společného mnohem víc, než by si kdy myslela.

Fotografka zahlédla žádost Chelsea na Facebooku a rozhodla se nabídnout své služby zdarma. Co ale netušila, bylo, že fotografie bude pořizovat ve stejné nemocnici, kde zemřeli oba její rodiče o čtyři roky dříve. Až později se dozvěděla, že se jedná o nemocnici Fort Erie v Ontariu.

Fotografka nebyla jediná, kdo se rozhodl nabídnout své služby zdarma, ale jednou z mnoha. Brzy se ukázalo, že každý, kdo se svatby zúčastnil, daroval své služby tomuto mladému páru, protože matka nevěsty dostala od lékařů týden života.

Mladí manželé mají svatební fotografie z 5 kontinentů. Podívejte se, jak to dokázali

Osud nebo náhoda?

Jakmile Teal dorazila v den svatby do nemocnice, zjistila, že nejenže to byla stejná nemocnice, kde její rodiče zemřeli, ale svatební obřad se měl konat v té samé místnosti, kde se konal pohřeb její matky.

O čtyři roky dříve, když její maminka zemřela, konalo se poslední rozloučení v nemocnici, aby se ho mohl účastnit i otec. Ten zemřel o pár hodin později. Fotografka nechtěla nikomu nic říkat, aby nepřinášela další smutek ke svatebnímu obřadu nevěsty a ženicha, ale pracovníci nemocnice ji poznali. Pro Teal tak vznikla příležitost, jak částečně splatit všechno to, co pro ni zaměstnanci v nemocnici udělali tak, že pomohla ona zase někomu jinému.

Navzdory plánování a organizaci na poslední chvíli, byla svatba krásná a mohla se jí zúčastnit i maminka nevěsty. Teal také dokázala upravit a vytisknou některé ze svatebních fotografií, takže maminka Chelsea mohla mít u sebe fotografie ve svých posledních dnech.

Teal k celé zkušenosti řekla: „Bylo to velmi silné. Když jsem se vrátila do místnosti, kde strávili moji rodiče své poslední chvíle společně, bylo to smutné, ale zároveň krásné, že začínala nová cesta mladému páru. Skutečnost, že toto všechno přišlo v posledních dnech její matky, ukázala, že všechno má svůj důvod.“

Svatba se konala 13. března. Maminka Chelsea zemřela osm dní po svatbě své dcery.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nevěsta měla vážně nemocnou maminku, přesto jí chtěla na svatbě. Jak to vyřešila?