Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Nervozita před svatbou: 9 tipů jak zvládnout emoce s grácií

Adéla Beranová

Adéla Beranová

26. 7. 2014

Je naprosto normální se cítit před svatbou nervózní, zvlášť když se ráno probudíte a víte, že je to tady. Máme pro vás několik tipů, jak zůstat nad věcí a nepropadnout předsvatební panice.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Jako všechno ostatní v životě, i svatba bude probíhat snáz, když ji budete mít důkladně naplánované. Takže tady je plán, jak se před tím velkým okamžikem uklidnit.

1. Na vůni záleží

Čich je velmi silný smysl, který dokáže mnoho lidí uklidnit. Proto si v pokoji, kde se budete připravovat, nachystejte příjemnou relaxační vůni. Můžete použít svíčky nebo vonné tyčinky či váš oblíbený parfém. Příjemně provoněný vzduch dokáže s vaší nervozitou divy.

2. Lehká snídaně

Ve svatební den ráno si neplánujte obrovskou bohatou snídani. Místo toho si připravte malou porci proteinové dobroty s nízkým obsahem cukru. Vybírejte takovou snídani, na kterou jste zvyklá a která vám nerozhodí rytmus a naopak vás nabije energií.

3. Šampaňské a voda

Na každou skleničku šampaňského, kterou si dopřejete, vypijte velkou sklenici vody. Díky tomu oddálíte nejen lehkou opilost, ale také udržíte své tělo hydratované. Na opilou nevěstu opravdu není hezký pohled.

4. Snoubenec stále při vás

Mějte fotku svého nastávajícího v pohoji, kde se budete připravovat. Až se vám bude zdát, že toho na vás začíná být moc, podívejte se na ni, smějte se a připomeňte si, že tenhle den je jen o vás dvou a že ty nervy za to opravdu stojí.

5. Oblíbené písničky

Ještě dlouho před svatbou si sestavte playlist vašich oblíbených písniček, které vás dokážou nakopnout a navozují příjemnou náladu. Nakonec vám pomůžou se uklidnit a soustředit na to nejdůležitější – na vaše štěstí!

6. Každý ví, co má dělat

Dopředu se ujistěte, že každý ví, jaká je jeho role ve svatební den. Komunikace je všechno a díky ní bude váš svatební den plynout jako po másle. Nejlepší je určit člověka, na kterého se můžou všichni obrátit, když jim nebude něco jasné. Aby nechodili se vším za vámi!

7. Nechte to být

Nezatěžujte se věcmi, které nemůžete ovlivnit, jako je počasí nebo příbuzenské šarvátky. Soustřeďte se jen na to, co je ve vašich rukou a představujte si dokonalou Hollywoodskou svatbu, ne katastrofické scénáře.

8. Poslední pohled do zrcadla

V tu chvíli, kdy už všichni čekají na příchod nevěsty a vy jste zůstala v místnosti sama se podívejte do zrcadla a usmějte se na sebe. Pracovala jste na tvrdě, tak si to teď pořádně užijte!

9. Hluboký nádech

Minutu před tím, než vkročíte do špalíru se zhluboka nadechněte, přivoňte si ke svojí kytici a nahlas si řekněte: „Všechno je perfektní.“ Opravdu to funguje!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nervozita před svatbou: 9 tipů jak zvládnout emoce s grácií