Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Květiny z královské svatby neskončily v koši. Komu udělaly radost?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

15. 6. 2018

Na královské svatbě prince Harryho a herečky Meghan Markle, která se odehrála 19. května, byla kaple sv. Jiří plná nádherných květin. Bylo by škoda takovou výzdobu jen tak hodit do popelnice a je hezké, že pro ně královský palác našel další využití.

Květinovou výzdobu královský palác rozdělil mezi několik hospiců v Londýně. Jeden z nich byl i hospic svatého Josefa, který uveřejnil, že dostali velmi zvláštní dodávku kytic, které byly vyrobené z květinové svatební výzdoby.

„Děkuji velice Harrymu i Meghan a také květinářce, která květiny připravovala. Náš hospic voní a vypadá nádherně. Takové krásné gesto,“ napsalo zdravotní středisko na Facebook spolu s fotografii seniorky s kyticí.

Krásnou kytici dostala devětaosmdesátiletá Pauline Claytonová. Ta už má zkušenosti s kontaktem s královskou rodinou. Ve svých devatenácti letech měla pomáhat s přípravou svatebních šatů pro Alžbětu II., současnou královnu.

https://www.facebook.com/StJoHospice/photos/a.575830002492937.1073741839.133850090024266/1671617819580811/?type=3&theater

„Kdybych byla Meghan, všechny květiny bych si chtěla nechat,“ prohlásila šťastná seniorka. Nádherný dárek si užila a byla prý ráda, že neskončily na kompostu.

Žádné plýtvání

Kensingtonský palác už dopředu prohlásil, že květiny upravené společností Craddock budou distribuovány charitativním organizacím hned po obřadu. Z květin nechyběly pivoňky, bílé zahradní růže či náprstníky doplněné o větvičky buku, břízy nebo habru. Podobné květiny měla na své svatbě i princezna Diana. Všechny květiny pocházely ze zahrad hradu Windsor.

Svatební kytice nevěsty byla podobná té, kterou měla i matka prince Harryho a obsahovala její oblíbené květy. Ta nikam neputovala, ale byla položena na hrob neznámého bojovníka v západní části Westminsterského opatství. Této čin patří ke královské svatební tradici.

Na které charitativní organizace šel zbytek květin není příliš jasné.

Svatební fotky bez ženicha splnily velké přání jednoho starého muže

Meghan a Harry začali žít svůj život jako manželský pár po velkolepé svatbě a následné oslavě s přáteli a rodinou. Od té doby už stihli několik společných akcí i svatební cestu v Kanadě.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

Květiny z královské svatby neskončily v koši. Komu udělaly radost?