Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Korunka nebo tiára na svatbu. Hodí se?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

29. 8. 2018

Vzít si na svatbu korunku či tiáru nebo ne? Je to stále in nebo už je to spíš přežitek? Možná nevíte, že v tiáře se vdává každá hraběnka i vévodkyně a ve svých vlasech ji měla i vévodkyně Kate nebo Brity tolik milovaná princezna Diana. Možná i zjistíte, že také vaše maminka nebo babička má ještě svou tiáru schovanou doma ve skříni, a tak nějak tajně doufá, že si ji třeba vezmete. A klidně můžete. Ostudu si rozhodně neuděláte.

Možná nevíte, jaký je rozdíl mezi korunkou a tiárou. Tak tedy tiára je slavnostní čelenka zdobená drahými kameny, ale oproti korunce jen vepředu nebo ještě na bocích. Netvoří souvislý kruh, zato korunka ano. Obvykle se ale stejně všechno označuje za korunky a výraz tiára se používá jen málo.

Korunka a svatba

Korunku na svatbu si rozhodně vzít můžete a žádného faux pas se přitom nedopustíte. Tiár a korunek se prodává ohromné množství a vy tak podle svých preferencí i stylu svatby můžete vybírat mezi jednoduchými čelenkami s kamínky až po květinové a extravagantní vzory. Většina korunek bývá stříbrná v kombinaci s průzračnými nebo maximálně bílými kamínky či květy, ale sehnat se dají i různě barevné variace. Ty už jsou dost výrazné, proto jejich použití zvažte, abyste na své svatbě nevypadala spíš jako klaun než úchvatná nevěsta. Někdy je totiž méně rozhodně více.

Výběr přizpůsobte svých svatebním šatům

Nejdůležitější jsou vaše svatební šaty. Až ty si vyberete, pak můžete začít s výběrem dalších věcí. Pokud víte naprosto jistě, že na hlavě korunku mít chcete, jsou vhodnější jednodušší šaty, které nebudou příliš zdobené, protože by toho zdobení mohlo být příliš a zbytečně by se to celé tlouklo. Nevěsty v šatech antického střihu nebo v šatech s korzetem a rovnou dlouhou sukní budí dojem nevinnosti a křehkosti. Korunka by také neměla být příliš vysoká, spíš jen mírně a decentní. Vaše krása vynikne právě nejvíc na tom, že spolu vše dokonale vyladíte a nepřeženete to.

Důležité jsou i doplňky

Korunka nebo tiára jsou velmi výrazným doplňkem, který na sebe poutá pozornost. Proto je při výběru dalších doplňků nutná určitá umírněnost. Vhodné je pořídit si celou sadu šperků spolu s tiárou, protože takový set jistě vyráběli tak, aby se k sobě jednotlivé věci hodily a vám navíc odpadne starost s výběrem dalších šperků. Samozřejmě takové řešení se nehodí pro každého, pokud vám například váš budoucí manžel dal krásný řetízek, který si chcete vzít nebo pro vás maminka celá léta ukrývá své svatební náušnice, nejspíš jim dáte přednost. Jestliže uvažujete nad náhrdelníkem, volte jen jemnější a ještě lépe, vynechte ho. Lepší jsou náušnice a náramek, který je opticky na jiné úrovni než hlava, takže se s korunkou netluče.

Svatební účesy 2018. Jaké jsou momentálně v kurzu?

Zvolte vhodný účes

Chcete-li mít ve vlasech korunku, poraďte se s kadeřnicí o vhodném účesu. Ne každý účes je pro takovou ozdobu vhodný a je důležité, aby korunka vynikla a aby vám to drželo po celý den v celku. Musí být dobře upevněná, což by měla udělat právě kadeřnice na konci příprav. Rozhodně si ji neupevňujte vy sama doma před zrcadlem. Není nutné mít jen drdol. Klidně zvolte i lokýnky, vlasy sčesané na stranu nebo si je nechte jednoduše sepnout. Některé tiáry mají korálky, které splývají do obličeje a hodí se k rozpuštěným vlasům.

Zvažte také závoj. Když se upevní za korunku, vypadá celek čistě a elegantně a velmi velmi slušivě. Jestliže si závojem nejste jistá, vyzkoušejte účes se závojem i bez a hned budete vědět, co vypadá lépe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Korunka nebo tiára na svatbu. Hodí se?