Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Kam uložit finanční dary? Svatební pokladnička je dobrý nápad

Martina Mádlová

Martina Mádlová

31. 8. 2018

Kam uložit finanční hotovost jako svatební dar na svatbě? To je otázka, kterou si pokládá mnoho svatebních hostů, kteří zvolili takovou formu daru. Obvykle volí obálku, ale z té by se klidně peníze mohly ztratit. Ideálním a stylovým řešením bude dozajista svatební pokladnička.

Nemusí to být obálky s penězi na jedné hromadě někde v koutě. Místo, kam mohou hosté dávat peníze jako svatební dar, může vypadat mnohem lépe. Svatební pokladničku si snadno objednáte z internetu přesně na míru svým potřebám a přáním. Zkuste to.

Široký výběr provedení i materiálů

Nadchnul vás takový nápad? Tak se můžete pustit do výběru té pravé truhličky pro vás. Existuje mnoho designů a zpracování. Můžete tak mít krabičku s otvorem, pokladničku, truhličku nebo klidně krabičku, která vypadá jako poštovní schránka.

Z materiálů se používá papír, který bývá bílý, barevný, hladký či vzorovaný. Velmi krásně vypadá perleťový papír, který působí luxusně. Pořídit můžete i pokladničku z pevného lesklého kartonu či klidně odolnou z bukového dřeva.

Protože svatební truhlička má velmi významnou úlohu, a navíc bude stát na čestném místě na svatbě, bývá hezky nazdobená. Elegantně vypadá saténová nebo šifonová stuha či aplikovaná květinová výzdoba. Při výběru berte ohledy na celý styl vaší svatby a volte ideálně takový odstín, aby ladil se zbytkem výzdoby.

Jestliže si chcete pokladničku nechat na památku, nechte si na ní vyrýt vaše jména a datum svatby.

A co jestli si žádnou hotovou pokladničku nevyberete? Žádný problém. Stačí si najít návod na internetu, třeba na Pinterestu, nakoupit potřebné části a dát se do práce. Můžete si vytvořit svou vlastní, která bude naprosto originální a jedinečná.

Nápady na originální svatební dary pro novomanžele

Svatební pokladnička patří na viditelné místo

Pokladnička by určitě neměla být schovaná někde v koutě, ale vyhraďte jí pěkný a samostatný prostor. Ideální je, když jí postavíte na stůl určený svatebním darům. Každý host, který novomanželům přinesl přáníčko, peníze či poukaz, využije pokladničku a svůj dárek do ní hodí. Nemusí se už bát, že v hromadě dalších svatebních darů jeho dárek někam zapadne nebo se ztratí.

Na některých svatbách se s pokladničkou obchází stoly jako se svatebním střevíčkem a vybírá se finanční hotovost. Často se taková aktivita pojí s nějakou svatební hrou.

Svatební pokladničku dobře využijete i v případě, že jdete na svatbu jako host a chcete zajímavým způsobem darovat peníze. Pokladničku můžete využít jako vtipnou formu předání peněz.

Jak si říct o peníze místo svatebního daru

Co patří do pokladničky?

Rozhodně do ní patří finanční hotovost. K jejímu vkládání byla hlavně vyrobena. Házet dovnitř se mohou papírové peníze i mince.

Lze ji ale využít i k předání různých dárkových poukazů, které jsou v současné době velice oblíbeným svatebním darem. Voucher už dnes totiž koupíte takřka na všechno. Velmi často se používají poukazy na nákupy v oblíbeném obchodě, masáže, wellness pobyty nebo nějaké nevšední zážitky. Do truhličky ale není nutné předávat jen dárky. Skvěle se hodí i na přání ke svatbě.

Svatební truhlička bude na vaší svatbě krásnou dekorací a zároveň do ní hosté mnohem raději vloží své dary ve formě poukazů či peněz. Určitě stojí za to o ní popřemýšlet nebo ji rovnou koupit či se pustit do její výroby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam uložit finanční dary? Svatební pokladnička je dobrý nápad